Ženy "A": V Křenovicích nejdřív dole, pak nahoře

Vichřice (Emma) nevichřice, v sobotu jsme jely do Křenovic bojovat s „velezkušeným“ volejbalovým družstvem. Domácí hráčky jsou asi dobrá parta, základ družstva se drží dohromady už hodně dlouho. Vyhrát potřebovaly ony, aby se odpoutaly z 8. místa, i my, abychom napravily předchozí výpadky a utvrdily ten „klidný střed tabulky“. Úplně spokojený nebyl nikdo, protože plný počet bodů neurvala ani jedna strana. A navíc, měla jsem pocit, že na palubovce v obou utkáních téměř chyběly soupeřky.V prvním utkání jsme skoro (minimálně dva sety) nebyly my (1:3), v druhém pak chyběly domácí (3:0).

Sokol Křenovice - TJ Svitavy 3 : 1 (-19, -12!, 13, -23)
Cíl byl jasný, vyhrát. Domácí dobře známe, víme, která hráčka útočí hlavně po lajně, na kterou je potřeba na bloku počkat, kterou technickým úderem nepřelstíme a naopak. Ale nebylo to nic platné. O  prvním setu se rozhodlo ve dvou momentech. První - vedly jsme 8:6 a vzápětí prohrávaly 10:13, druhý – stáhly jsme na 15:16 a během chvilky se domácí radovaly ze stavu 22:16. Ještě horší byl druhý set. Nedařilo se žádné nic, nic jsme neuhrály. Domácí se ani nenadřely, jen trpělivě čekaly na naše chyby. Nepřesně jsme přijímaly servis, v obraně to bylo o ničem, nebyly nahrávky, nebyl útok, … Sprcha v podobě výsledku setu – 12:25 byla skutečně ledová. Takový výpadek je prostě nepochopitelný (V hledištích se na to obvykle říká: “No jó, ženský volejbal, tam je možné úpně všechno!“). Teprve to nás ale asi probudilo a třetí set jsme stejně lehce vyhrály my 25:13. Svitla naděje a té jsme se ve čtvrtém setu držely. Bojovalo se o každý míč, ani jednomu družstvu se nedařilo bodovou šňůrou získat větší náskok. Je pravda, že za kratší konec (o jeden až dva body) jsme vícekrát tahaly my, ale těsně před koncem jsme vedly 23:22. Koncovku jsme však „zabalily“ samy. Zkažený servis + smeč do pásky + síť znamenaly konec setu i celého utkání.

Sokol Křenovice – TJ Svitavy 0 : 3 (-17, -14, -18)
O přestávce bylo o čem přemýšlet. Taky jsme se posilnily (Oli dobře napekla) a šly na odvetu. Bylo to, jako bych se ocitla v jiné hale, s úplně jinými hráčkami. Od začátku jsme byly pány na hřišti my, vyhrály jsme jednoznačně způsobem start – cíl. Vedly jsme od začátku setů do konce, nedovolily jsme domácím bodové šňůry. Pouze ve třetím setu jsme na chvilku polevily v koncentraci, když jsme při vedení 8:1 umožnily domácím stav srovnat na 15:15. Následné dvě bodové šňůry (20:16 a hned 24:17) však vzaly křenovickým volejbalistkám definitivně naději – vyhrály jsme rozdílem třídy.
A co bylo příčinou takové změny? Soupeřky jsme zatlačily servisem, v příjmu jejich podání jsme my neměly výpadky – byl jistý a celkem přesný. To vydatně pomohlo hlavně Renatě Odvárkové na nahrávce – potkala se častěji jak se středovými hráčkami, tak konečně i s účkem při nahrávkách za hlavu. Náš útok tak byl samozřejmě pestřejší, nestál jen na smečařkách na hlavním kůlu. A pak že to nejde?! Celkem čtrnáct bodů jsme získaly způsobem servis – blok, to znamená, že jsme soupeřkám vůbec nedovolily dostat míč na naši stranu. A to je na pochvalu.

Sestava: R. Odvárková (nahrávka), R. Jelínková, H. Pachovská (smeč), K. Sezemská, O. Pachovská (blok), K. Bláhová (účko), J. Bláhová (libero – L.Šimková, M. Brůžičková

Poznámky:
- Udělat jeden závěr, to prostě nejde. Z prvního utkání zklamání, z druhého radost. Co je to dohromady, nevím.
- V prvním utkání se nedařilo nikomu, v druhém všem.
- Cením si, že jsme se do druhého zápasu daly „do kupy“. Ale je to už poněkolikáté, že zabereme až v druhém utkání, až nám teče do bot. A to dobře není.
- Do konce soutěže chybí už jen 3 dvojkola (6 utkání), jde do tuhého.
- A jak to v tabulce vypadá? První místo má jisté Opava (7 bodů náskok) a osud České Třebové na konci tabulky už je taky asi zpečetěný (je to velká škoda!!!). Ale od 5. do 9. místa ještě není vůbec jasno, natož klid – v pásmu baráže jsou totiž ještě všechna tato družstva. Bodové rozdíly jsou ve středu tabulky minimální a výsledky někdy víc než překvapivé. Litovel i Frýdek-Místek vyhrávají především doma, venku se jim najednou moc nedaří. Možná, že je jim jedno, jestli jsou druzí, nebo třeba čtvrtí, ale tabulku to ovlivňuje dost. No uvidíme.