Ženy "A": V Křenovicích volejbalová plichta

Polovinu soutěže jsme jely (so 13.12.) ukončit do Křenovic (aktuálně 4., před námi). S domácími hráčkami se dobře známe. Stručně - na hřišti soupeřky, za lajnou volejbalové kamarádky. Některé jejich letošní volejbalové výsledky mě přece jen trochu překvapily, tak jsem byla zvědavá. A taky že jo! Posílily hlavně na útoku - přešly k nim některé hráčky ze Šlapanic (rozpadly se a soutěž prodaly). Tak vlastně nevím, hrály jsme s Křenošlapanicemi nebo Šlapokřenovicemi?

Sokol Křenovice - TJ Svitavy 3 : 1 (-20,20,22,23);  1 : 3 (-14,19,-21,-16);
1. utkání:
Hned v úvodu jsme si vypracovaly dvoubodový náskok a ten jsme prakticky udržely do konce setu. Na pohled hezký volejbal - obětavé zákroky v obraně, pěkné útočné akce, několik dlouhých dramatických rozeher. Udělaly jsme míň nevynucených chyb - set jsme vyhrály. Tak jsme pokračovaly i ve druhém setu, ale jen do stavu 8:5. Pak domácí poznaly naši sobotní slabinu - příjem podání - a využily jí na víc než sto procent. Třemi dlouhými bodovými šňůrami (3x po 5 bodech), kdy jsme servis domácích jen stěží zpracovávaly a následně jsme hrály míče zadarmo, otočily vývoj setu jasně ve svůj prospěch. Další dva sety měly podobný průběh. Domácí si vytvořily malý náskok, my jsme se bodově dotáhly a znovu a znovu. Tak to šlo po celé dva sety, do vedení jsme se prakticky nedostaly. V obraně jsme hrály výborně, ale to nestačilo. Míče hrané od nás zadarmo domácí samozřejmě trestaly tvrdými smeči. Koncovky byly sice natěsno (-22,-23), ale bojovnost a dobrá obrana na vítězství nestačily.
2. utkání: Byť jsou nám křenovické volejbalistky sympatické, tak přece nedopustíme, aby posbíraly všechny body!!! Druhý zápas bude náš a s tím jsme nastoupily! Po vyrovnaném začátku se konečně stal naší zbraní kromě dobré obrany také servis a na síti se rozdováděla R. Jelínková. To byly důležité impulsy k obratu. Set jsme získaly jednoznačně (25:14). Příčina porážky v druhém setu byla docela jasná - útočily jsme, útočily, ale míče jsme nepoložily a nepoložily. Zase převážovala obranná hra. Ve třetím setu jsme se doslova o body přetahovaly, ale od stavu 15:15 jsme "to vzaly do svých rukou"! Vybojovaly jsme dvoubodový náskok a držely si ho. Drama v koncovce jsme nedopustily (23:19,23:21,25:21). V posledním setu jsme získaly klid po sérii skákaných servisů M. Frohdeové a úspěšných blocích - stav 10:3. Křenovické hráčky se k nám už bodově nepřiblížily, body z vítězného utkání jsme si odvezly.
Sestava: R. Odvárková (N), R. JJelínková (S), K. Bláhová (S), K. Sezemská (B), O. Pachovská (B), J. Bláhová - M. Frohdeová (U), V. Svobodová (U); M. Šařecová, L. Šimková