Ženy "A": Vítězná série pokračuje

TJ SVITAVY – TJ SOKOL KŘENOVICE 3:0, 3:1

Soutěž je velice vyrovnaná, družstva mají jen minimální bodové odstupy. Po vítězstvích v Lanškrouně jsme dosáhly pátého místa při stejném bodovém zisku jako třetí a čtvrtý celek. V sobotu 24. listopadu jsme hostily v průběžné tabulce druhé Křenovice s náskokem jediného bodu. Dalo se předpokládat, že případné výhry nás posunou v tabulce ještě výš.

Křenovické hráčky mají zkušenosti také z vyšších soutěží. V loňském ročníku se družstvo umístilo na 8. místě. Poslední vzájemné utkání sehrané na přípravném turnaji v září jsme po velké bitvě prohrály 1:2.

Sestava: Bláhová K., Jelínková R., Němečková, Pachovská H., Pachovská O., Odvárková, Sezemská K., libero Bláhová J.

1. utkání

TJ SVITAVY – TJ SOKOL KŘENOVICE 3:0 (15, 24, 19)

Nastoupily jsme ve složení Jelínková, Pachovská H. (smeč), Sezemská, Bláhová K. (blok), Odvárková (univerzál), Němečková (náhra). V úvodu první sady jsme působily trochu zakřiknutým dojmem, ale po pár míčích jsme získaly jistotu a rozehrály se k solidnímu výkonu. Riskovaly jsme na servise a ačkoliv jsme sedm podání zkazily, přehrály jsme zkušené Křenovice s rozdílem třídy. Že hostující nepřijely jen tak odevzdat body, ukázal druhý set. Zpočátku se skóre vyvíjelo rovnoměrně, pak jsme odskočily na 17:12, ale soupeřky zdramatizovaly vývoj a dotáhly stav do vyrovnané koncovky, ve které jsme dokázaly hrát svou hru. Chytily se důležité míče v poli a útokem prokázaly, že se žádný zvrat konat nebude. Třetí set jsme ze začátku zahrály laxně, soupeřky nám míč pouze „půjčovaly“ a my si vyráběly chyby samy. Ze stavu 5:10 jsme však postupně otočily na 12:11 a pak již jen trpělivě sbíraly body. V koncovce už soupeřky působily odevzdaně. Nevěděly si rady, co udělat s naším blokem, smeče zůstávaly na „zdi“ a ulívky jsme vychytaly v poli. Po pěkném výkonu jsme zaslouženě zvítězily bez ztráty setu.

2. utkání

TJ SVITAVY – TJ SOKOL KŘENOVICE 3:1 (21, -17, 18, 22)

Ve stejné základní sestavě jsme vstoupily do druhém utkání. Soupeřkám chyběla hlavní nahrávačka a smečařka Léblová, která nás v prvním zápase z křenovických na útoku „trápila“ nejvíce. Na univerzálu soupeřky výrazně posílily blok a tato změna do zápasu zasáhla velmi výrazně. Oč však byly silnější v obranné hře na síti, o to měly soupeřky slabší pole. Úvod setu začal výborně, při podání Katky Bláhové jsme z 0:1 otočily na 8:1, náskok jsme si pak hlídaly a sadu v poklidném tempu vyhrály. Do druhého setu jsme vstoupily, jakoby nám měly Křenovice zápas samy dohrát. Při podání hostující Paulové (její servis nám dělal problémy celý zápas) jsme vyrobily velké množství nevynucených chyb postupně na příjmu i v útoku a tak v podstatě „darovaly“ hostujícím set, když odskočily ze stavu 9:6 na 9:17. Ve třetím setu jsme se opět koncentrovaly a hladce set získaly, přispěl k tomu i osmibodový náskok z úvodu sady. Výměny se během zápasu neustále prodlužovaly a chvílemi se hra proměňovala i ve kvalitní bramboračku, což spíše nahrávalo hostujícím. O tom, že soupeřky jsou zkušené a jen tak je něco nepoloží nás přesvědčil čtvrtý set, ve kterém Křenovice zabojovaly a zkusily zápas zdramatizovat. My si pomohly střídáním na síti, kdy se do hry zapojila Oli Pachovská namísto Pavlíny Němečkové. Soupeřky tak opravdu už neměly kudy projít. Letošní poslední zápas na domácí palubovce jsme dotáhly ke spokojenosti početné divácké skupiny do vítězného konce a držíme sérii 6 vítězství v řadě. V aktuální tabulce jsme třetí při stejném bodovém zisku s druhou Zámělí a ztrátou jediného bodu na vedoucí Opavu….a to je prostě nádhera, ne? :o)