Ženy "A": Vstup do soutěže dvěma prohrami

Doufala jsem, že se nám podaří alespoň jednou vyhrát, ale realita byla jiná. Pokračoval útlum z pátečního tréninku, kdy jsem hráčky vůbec nepoznávala a marně doufala, že se z toho snad vyspí.

Na zápas jsem měla bohužel jen osm hráček: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Monika Šařecová, Vendula Šepsová a Kamila Vykydalová.
Další dvě skolila nemoc – Vendulu Svobodovou a Kateřinu Jiskrovou, studiu se věnovala Jana Bláhová, v práci byla Olga Šauerová-Pachovská a její sestra Hana Pachovská je ještě pracovně v zahraničí.
Oproti tomu družstvo Lanškrouna přijelo s 11ti hráčkami zcela v klidu a s mnoha povzbuzujícími diváky, takže to chvílemi vypadalo, jako bychom hrály v Lanškrouně a ne doma, protože i když bylo naše obecenstvo početné, bylo utlumeno naší nevýraznou hrou.

1. utkání: Svitavy - VO TJ Lanškroun 0:3 (20:25, 23:25, 22:25) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová, Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.
První set jsme začaly hned zkaženým podáním. Řekla jsem si: „Dobrá, první vyhrání, štěstí vyhání.“ To pro nás ale neplatilo.
Týž set jsme zkazily celkem šest servisů, což je šest přímých bodů pro soupeře zcela bez práce. Přesto se hrálo celkem vyrovnaně a trochu nervózně na obou stranách do stavu 6:8 pro Lanškroun, který pak po dvou až třech bodech pomalu zvyšoval skóre ve svůj prospěch. My jsme se probudily příliš pozdě.
Do druhého setu jsme vkročily s velkým odhodláním a rychle vedly 5:0, ale to se v momentě otočilo, bylo srovnáno a my vzápětí prohrávaly 9:14. Série téměř přímých bodů ze servisu M. Kristové (1) byla pro náš tým přímo deprimující, a když se náhodou podařilo přihrát a nahrát, tak to „nepoložily“ naše útočnice, a když se podařilo vše, tak jsme nedaly servis my. Ve druhém setu jich bylo zkažených dokonce sedm. Přesto jsme v závěru setu Lanškroun dotáhly na neuvěřitelných 22:23 a zdálo se, že by se snad i dalo vyhrát, ale pak opět přišlo zkažené podání a byl konec.
Třetí set byl plně v režii lanškrounského družstva, které si dovolilo postavit i střídající hráčky.
2. utkání: TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun 1:3 (25:18, 21:25, 17:25, 22:25) základní sestava: Anna Bartošová, Kateřina Bláhová, Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová, Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.
O přestávce jsme si řekly několik poznámek a šly do druhého zápasu. Rychle jsme se dostaly do vedení, sehrály několik hezkých útočných kombinací, přitvrdily jsme na servisu a po 22 minutách jsme vyhrály první set 25:18. Je ovšem nutné dodat, že Lanškroun proti nám postavil zcela změněnou sestavu včetně nahrávačky. Konec prvního setu už však Lanškroun dohrával v nejsilnějším složení, a tak začal i druhý set. My jsme však nadále hrály skvělý volejbal, dokonce ožilo i naše obecenstvo, ale náhle znovu přišel zlom a my jsme z vedení 16:10 po několika základních chybách v útoku, obraně a pak hlavně na příjmu najednou prohrávaly 18:20. Lanškroun pak v klidu set dovedl do vítězného konce.
Třetí set byl zpočátku vyrovnaný – až do stavu 8:8, ale pak nám lanškrounské družstvo začalo po dvou, třech bodech pomalu utíkat a opět několika téměř přímými body z podání M. Kristkové nás zcela odzbrojilo.
Ve čtvrtém setu opět Lanškroun změnil sestavu, aby vyzkoušel i mladé hráčky. Také ty na nás přes náš veškerý bojovný výkon, který ovšem provázely neustálé výkonnostní výkyvy v téměř základních herních činnostech, stačily a zaslouženě vyhrály 25:22.
Škoda druhého setu, který jsme nedotáhly do vítězného konce, vše mohlo být možná jinak. Přesto musím konstatovat, že Lanškroun má stále vyzrálejší tým, který jistě bude hrát v čele naší skupiny.

V naší přípravě na zápas jsme se soustředily, abychom ubránily jejich nejtvrdší a nejzkušenější hráčku L. Gottwaldovou (13), což se nám z velké části dařilo. Její žezlo však důstojně převzaly další dvě útočnice M. Kristková (1) a levoruká K. Vlčková (5), které nás pořádně vyučily, jak svým tvrdým i technickým útokem, tak servisem.
Nemohu své družstvo jen kritizovat. Hráčky sehrály i několik moc hezkých rychlých útočných kombinací. Obrana se chvílemi též překonávala.  Zde musím vyzdvihnout libero M. Šařecovou a univerzální hráčku K. Bláhovou.
Roli nahrávačky důstojně převzala V. Šepsová, která s družstvem trénuje od června letošního roku, takže doufám, že sehranost bude stále vzrůstat.
V útoku byla nejrazantnější a soupeři dělala největší problémy A. Bartošová.
V rychlých útocích se nejvíce dařilo K. Vykydalové, kde je znát dlouholetá sehranost s nahrávačkou V. Šepsovou.
Za očekáváním zůstala výkonnost některých dalších hráček, takže budu doufat, že se jim forma brzy vrátí a že budeme podávat – jako tým – komplexnější výkon.
Všem zúčastněným děkuji a těším se na příští zápasy!!!

Hned příští sobotu 9.10.2010 to bude nováček soutěže, družstvo Přímětic,  které budeme opět hostit v naší hale Na Střelnici od 10 hodin. Doufám, že budu mít kompletnější družstvo, že předvedeme vyrovnanější výkon než minulou sobotu a hlavně, že si připíšeme dvě vítězství.