Ženy "A": Z Ostravy plný počet bodů - joj, joj, joj!!!

Po roční přestávce opět štreka do Ostravy. Kdo nás trochu sledujete, asi si vzpomenete na dva hororové pětisetové nerváky v naší hale (poslední kolo v březnu 2007), kdy se rozhodovalo, jestli se zachráníme v lize my, nebo VŠB Ostrava. Sportovní štěstí tehdy stálo na naší straně především tím, že jsme „se mohly zachraňovat“ doma. Zabojovaly jsme a s námi i naše hlediště, bylo tehdy doslova sedmou hráčkou!!!
Po roční přestávce opět ostravské vysokoškolačky v kvalifikaci uspěly a jsou v lize zpět. A opět pořádně někdo přiložil do kotle, protože v přetopené hale bylo jen trošičku pod 30 stupni. Lapala jsem po dechu, a to jsem nic nedělala. No minule to ale bylo ještě horší – prý topí podle toho, kdo přijede!!!

VŠB Ostrava – TJ Svitavy 0 : 3 (-23,-20,-13); 1 : 3 (19,-28,-23,-15)
1. utkání:
Začátek zápasu se nesl ve vzájemném „oťukávání“. Po nepřesných přihrávkách to neměly naše útočnice jednoduché, ale velmi dobře si vypomohly chytrými ulívkami. Těmi jsme v úvodu získaly velmi důležité body. Až do stavu (20:21) byl stav vyrovnaný, obě družstva těžila hlavně z nevynucených chyb soupeřek. Útočným servisem K. Bláhové a úspěšnými bloky na síti jsme získaly v koncovce rozhodující náskok (24:21). Hrubá chyba rozhodčího v náš neprospěch (24:23) ještě domácí zmobilizovala, ale při další rozehře jsme tvrdou smečí set ukončily. Zjištění, že soupeřky jsou tzv. „hrací“, vymazalo naši počáteční nervozitu. Zpřesnily jsme příjem podání, R. Odvárková se pustila do pestřejší hry na nahrávce. Šňůrou sedmi bodů při podání K. Sezemské jsme získaly rozhodující odstup 14:7. Dovolily jsme sice ještě domácím snížit rozdíl na 20:16 (našimi nevynucenými chybami), ale set jsme získaly bez problémů. Ve třetím setu jsme měly „navrch“od začátku. Naší nejúspěšnější herní činností byl stále servis (M. Šařecová 8x, J. Bláhová a R. Odvárková 4x), který nám výrazně pomáhal k zisku bodů po celých šňůrách. Domácí měly s příjmem problémy, čitelné byly pak i jejich útočné akce, které jsme v obraně vychytaly. Výsledek třetího setu 25:13 vystihuje situaci nejlépe. Vyhrály jsme naprosto zaslouženě.

2. utkání: Po malém občerstvení a doplnění tekutin (to bylo v tom hnusném vedru nejdůležitější!!!) jsme nastoupily k odvetě. A zase (po kolikáté?) nám začátek nevyšel. Domácí byly, jako by se všechny vyměnily. V poli jim nespadl balón, „vyzobaly“ i ty nejhorší míče a vyvarovaly se nevynucených chyb. Když k tomu připočítám, že my jsme kazily, dokonce i čtyři míče v útoku po sobě, je jasné, že měly domácí pořádně navrch (11:5, 14:7,19:12). Set byl jejich, i když v koncovce jsme se začaly vzpamatovávat. O osudu zápasu podle mě rozhodl druhý set. A musím říct, že děvčata zabojovala, jak už jsem je dlouho, dlouho neviděla – a všechny!! Jednotlivé rozehry byly dlouhé, míč se dostal tři až čtyřikrát na každou stranu sítě, než se některému družstvu podařilo vybojovat bod. Nás držel hodně servis, díky kterému domácí s potížemi připravovaly útok, opačně domácí těžily z výborné obrany v poli, kterou jsme v útoku těžko zdolávaly. V koncovce se o mě pokoušel infarkt; když teprve šestý setbol (3 Ostrava, 3 my) znamenal pro nás vítězný konec setu 30:28. Domácí se ale vzdát nechtěly, i třetí set byl dramatický. Naštěstí jsme zlepšily útok – např. O. Pachovská se do toho opravdu opřela, když všechny vysoké nahrávky bez rozpaků složila na palubovku soupeřek (7x útočila, z toho 6x úspěšně). Přesto jsme se nevyhnuly dramatické koncovce. Ačkoliv jsme vedly již 24:21, vyhrály jsme jen nejtěsnějším možným rozdílem 25:23. Soupeřky jsme zlomily ve čtvrtém setu. Za stavu 12:11 šla na podání K. Bláhová a odešla při stavu 23:11. Jedenáctibodovou šňůru si děvčata vychutnala. Domácí nepřesně přijímaly a nedostaly se k tvrdému útoku. V obraně jsme míče bez potíží zpracovávaly a hráčky přední řady (Jana, Monča a Katka Sez. ) si v této chvíli na síti doslova „zaskotačily“ – a bez chyb!!! Domácí hráčky boj o vítězné body vzdaly, odevzdaně čekaly na konec setu a celého utkání.
Hrály (i se střídáním): R. Odvárková a L. Šimková – N; K. Sezemská a O. Pachovská – B; K. Bláhová, M. Frohdeová, M. Šařecová – S; J. Bláhová – U; V. Svobodová – L;