Ženy "A": Z Prostějova opět jenom "plichta"

Opět dva pětisetové zápasy: první prohra 2:3 za 1hod.48min. a druhé vítězství 3:2 za 1hod. 50min. Byl to obrovský oboustranný boj o čtyři body za dvě vítězství, nakonec z toho byla plichta a po třech bodech pro TJ OP Prostějov a TJ Svitavy.

Na zápasy do Prostějova odjelo 9 hráček: Jana Bláhová, Kateřina Bláhová, Martina Fröhdeová, , Sabina Roubalová, Kateřina Sezemská, Vendula Svobodová, Monika Šařecová, Vendula Šepsová a  Kamila Vykydalová.
Chyběly: Kateřina Jiskrová  - nemoc, Anna Bartošová – volební komise, Olga Pachovská – odpočinek, Hana Pachovská - pracovně v zahraničí.

1. utkání:  TJ OP Prostějov - TJ Svitavy 3:2( 25:14, 18:25, 25:19, 26:28, 15:10) základní sestava: Jana Bláhová, Kateřina Bláhová (Sabina Roubalová), Martina  Fröhdeová , Kateřina Sezemská, Vendula Šepsová (Vendula Svobodová), Kamila Vykydalová, libero Monika Šařecová.
Ačkoliv jsme se na cestu vydaly brzy ráno, první set utekl tak rychle, jako bychom ještě spaly a než jsme se stačily rozkoukat, byl tu 25. bod Prostějova. Jak to ovšem v ženském volejbale bývá, druhý set byl odehrán v podstatě „přes kopírák“, ale s obrácenými výkony u obou družstev – jasné vítězství pro nás. V třetím setu nám zase Prostějov ukázal, že převaha rozhodně není na naší straně. Až ve čtvrtém setu začal být zápas napínavý, když jsme bojovaly o prodloužení zápasu do tiebreaku – to se nám s velkou radostí povedlo, ale bohužel nás to „nenakoplo“ k výkonu, kterým bychom Prostějovu ukradly vítězství. Zajímavé je, že vítězná strana se po celý zápas neměnila.
O přestávce jsme si vyslechly od Ilony několik výtek a s odhodláním odvést si alespoň tři body, jsme vstoupily do druhého zápasu.

2. utkání: TJ OP Prostějov - TJ Svitavy 2:3( 20:25, 25:18, 21:25, 25:11, 21:23) základní sestava: Jana Bláhová, Kateřina Bláhová (Sabina Roubalová), Martina  Fröhdeová , Vendula Šepsová (Sabina Roubalová), Vendula Svobodová (Monika Šařecová), Kamila Vykydalová, libero  Kateřina Sezemská.
S obměněnou sestavou jsme tentokrát vlétly do utkání my. V prvním setu jsme vcelku jasně Prostějov přehrály, ale poté přišly na řadu herní výkyvy na obou stranách a set jsme si rozdělovaly střídavě. Problémy nám dělalo podání prostějovské nahrávačky, se kterým jsme si po celý zápas nedokázaly lehce poradit, a znamenalo pro nás téměř vždy několikabodovou ztrátu. Čtvrtý set se nám nedařilo vůbec nic a ostudně jsme ho prohrály s 11 na našem ukazateli. Teď zpětně víme, že jsme si schovávaly sílu na tiebreak  Ten jsme si rozehrály dobře, ale nechaly jsme Prostějov v koncovce srovnat a začala přetahovaná o každý bod – na naší straně se objevilo několik chyb a také nevyužitých „mečbolů“, naštěstí soupeřky také nezůstaly bezchybné. Set ukončil blok Kamči a všechny jsme si hodně oddechly! Na liberu si odbyla premiéru Katka, kterou trápí bolavé rameno, naopak na síť se po dlouhé době dostala Monča. Obě odvedly na pro ně nezvyklých postech dobrou práci, která určitě pomohla k vítězství.
Výhra nás snad povzbudila do dalších bojů. Příští víkend hrajeme doma proti DDM Brno v 10 hodin, hala Na Střelnici. Loňská zápasová bilance je 2:2. Potřebujeme dvakrát vyhrát, abychom se trochu odpoutaly od konce tabulky. A bude to též zkouška, jestli konečně zůstaneme soustředěné od začátku do konce na oba zápasy.