Zhodnocení sezóny žen 2013/2014

Sezóna svitavských žen 2013/2014 je u konce. Krajskými přebornicemi jsme se staly s prstem v nose, ale svoje kvality jsme nebyly schopné potvrdit při kvalifikaci do druhé ligy. Takže jak vlastně dopadla tahle sezóna? Dovolila bych si zprostředkovat zhodnocení sezóny všech účastnic, které veřejně hodnotit chtěly.

Děvčata, když byste měly dát jednu známku celé sezóně včetně kvalifikace, jakou byste daly?

# 12 - Dobře, takže za 3 ;)
# 13 2-
# 2 za 2
# 5 1-
# 14 Za hru v celé sezóně bych dala největší jedničku dvěma hráčkám – Aničce a Káje
# 7 2-3
# 16 2
# 8 1*- 1* za výjimečnou sezónu a – za kvalifikaci
# 3 2

A jakou známku byste daly svému vlastnímu výkonu?

# 12 Dobrou, takže za 3 ;)
# 13 2/3
# 5 2
# 14 Myslím, že role roztleskávačky mi sedí, dávám si dvojku (ještě mám malé rezervy).
# 7 To nevim.
# 16 3-
# 8 Takové hodnocení přísluší trenérovi. A samochvála smrdí, ne?:-)
# 3 3
# 6 Vážený průměr hodnocení je 2, to by mě tedy zajímalo, kdo tu soutěž tak jednoznačně vyhrál…

Soutěž jsme vyhrály se 100 body, což je opravdu výrazný náskok oproti soupeřkám. Přesto jsme na kvalifikaci neuspěly. Vnímáte velký rozdíl mezi jednotlivými úrovněmi?

# 12 Ano. V kraji se dá hrát slušný volejbal se třemi soupeři, ale ligová úroveň je jinde. (Rozdíl je asi jako když jsme hrály proti Šternberku :D )
# 13 ano
# 2 Úrovně v soutěži jsou různé družstvo od družstva. Na kvalifikaci byla úroveň podobná, i když samozřejmě jedno družstvo vyčnívalo.
# 5 Určitě, v našem kraji je minimální kvalitní počet družstev, se kterýma se dobře hrálo nebo naopak byl viděn dobrý a kvalitní volejbal, což se v kvalifikaci potvrdilo. Je potřeba se více vyhrát s družstvy u niž víte, že to nepůjdu lehce a musíte zabrat jako tým a jít do toho na 100% .
# 14 Je pravda, co se říká, že do ligy je těžší se dostat než se udržet.
# 7 Určitě, ale s tím asi nic nenaděláme.
# 8 Bohužel pro nás (zvláště po výborné sezóně) byla letošní kvalifikace svojí výkonnostní úrovní nad naše síly. Družstva bohatě využila možnosti doplnit na soupisku hráčky z vyšších soutěží. Při zařazení do moravské skupiny tomu tak bude vždy, jelikož na Moravě se to ligovými družstvy jen hemží. Opět se potvrdilo, že přijít o účast v lize je mnohem snazší než se do ní zpět dostat!
# 3 Nemyslím si, že je až tak velký rozdíl mezi posledními týmy 2. ligy a týmy vedoucími KP 1. Víc mi přijde, že je rozdíl mezi různými oblastmi, kde se hraje KP 1. Protože v té naší bylo málo kvalitních soupeřů, nemohli jsme se moc herně zlepšovat a získávat cenné zkušenosti, což se projevilo právě na kvalifikaci.

Co dle vás mělo velký podíl na úspěchu v základní části soutěže a co na neúspěchu na kvalifikaci?

# 12 Za úspěch může určitě výborná atmosféra v družstvu a celkové stmelení v týmu, které se bohužel trošičku ke konci vytrácelo a možná i to přispělo malým dílem k neúspěchu na kvalifikaci. Jako problém bych ale viděla určitou tíhu situace a hlavně fakt, že jsme hrály v 5členné skupině, kde se bojovalo v podstatě pouze o jedno postupové místo, a kvalita soupeřek byla vysoká.
# 13 ZČ –parta, kvalifikace - lepší herní příprava
# 2 Tato sezóna byla týmová a neřešily se hlouposti. Byly jsme sehrané a těšily jsme se na hru. Nepostup na kvalifikaci bych jako vyložený neúspěch nebrala. Dobře jsme si zahrály a víme na čem je potřeba zapracovat, aby ta příští kvalda byla ještě lepší.
# 5 Myslím si, že velký podíl k úspěchu naší soutěži bylo to, že jsme po celou sezónu drželi jako tým, který chtěl vyhrát a šel za jasným cílem a to byla kvalifikace, která bohužel nevyšla podle našich představ a plánů. V neúspěšné kvalifikaci byl podíl na tom, že jsme v krajské soutěži neměly, tak kvalitní týmy jako to bylo na kvalifikaci. Dále to byla špatná organizace pořadatelů, rozhodčí, atd .. Myslím si, že nebudu jediná, která to vyjmenuje.
# 14 Základní soutěž-šikovné hráčky, které herně zrají, a to se výrazně projevilo-jeden z důvodů úspěchu. Kvalifikace-ostatní týmy byly lepší.
# 7 V základní části jsme v současné sestavě týmu těžko hledaly lepšího soupeře. Naše skupina asi nebude až na takové úrovni (kromě nás samozřejmě :P) jako ostatní skupiny KP1. Za neúspěchem kvalifikace může stát právě rozdílná úroveň ve skupinách KP1. Úroveň v kvalifikaci byly vyšší, než na co jsme byly zvyklé. Ve všech zápasech jsme určitě nepodaly náš nejlepší výkon. Ostatní týmy měly navíc na kvalifikaci posily, což my neměly.
# 8 Soutěž jsme s přehledem vyhrály díky souhře velikého množství faktorů – relativně stabilní spolehlivý kádr s vhodným věkovým rozpětím, dobré rozložení v zastoupení jednotlivých postů, to, že se většina snažila fyzicky udržovat v průběhu celé soutěže, chuť vyhrávat, navýšené sebevědomí s každým dalším vítězstvím, výborná parta, na které jsme zapracovaly a přinesla své ovoce, a tak dále a tak dále. V přípravě na vrcholnou akci, jakou kvalifikace o ligu bezesporu je, již toto nestačilo. Chyběla nám dlouhodobá tréninková koncepce.
# 9 ten rozdíl je obrovský, proto ta motivace posunout se výše byla veliká, jen bohužel úroveň kvalifikace je mnohem vyšší než samotná 2. liga

Co vám v letošní sezóně udělalo největší radost?

# 12 Párty, párty, párty
# 13 1. místo a parta
# 5 V soutěži mi udělalo největší radost to, jak jsme hráli s chutí a vervou jít pro vítězství a další body.
# 14 Jsou to dvě věci – jedna z nich první místo v kraji s klidným průběhem zápasů a druhá – společné akce.
# 7 Dobrá parta, dobrá nálada – po vítězstvích je vždy lepší než po porážkách. A taky, že už mě nebolí rameno:-)
# 16 Náš poctivý teambuilding
# 8 Hráčky, holky..vyzrály herně i týmově. Celou sezónu jsem si s nimi užila.
# 3 Výhra v soutěži a teambuildingové akce:-)
# 9 asi to, že bylo opravdu na všech vidět, jak moc nás to baví a užíváme si to…no a pak samozřejmě vánoční dárek, který nás pak na zápasy pravidelně doprovázel:-)
# 6 Parta – jsme schopné spolu unést vítězství i porážky a máme se navzájem rády tak, že spolu dokážeme trávit čas i v mimovolejbalových aktivitách.

Jakou proběhnuvši akci považujete za nejzdařilejší?

# 12 „I ženy A fandí olympionikům“.
# 13 Ne všechny si pamatuju:-)
# 2 Mezinárodní večer s diskodesko.
# 5 Nejzdařilejší a nejlepší akce byla u Hanky v „národních barvách“, která si myslím, že se vydařila na 200% se vším všudy. Jak kostýmy, tak občerstvení a zábava.
# 14 Nejzdařilejší byly všechny akce. Moc chválím autorky témat, protože to bylo důležité koření akcí.
# 7 Bohužel jsem se nemohla zúčastnit všech, ale wellness večer byl prostě úžasný:-)
# 16 Wellness, ukončení sezony, kvalifikace, v podstatě cokoliv společného, ale top je bezkonkurenčně beertrekking, sportovat a beztrestně u toho popíjet a smát se tolik hodin v kuse – zážitek k nezaplacení
# 8 Jéééje, těch bylo. Snad to tady za mě někdo vyjmenuje. Všechny si je pamatuju, všech jsem se zúčastnila, moc si je užila. Jen vzpomínám na rána, kdy jsem mohla všechny akce dospávat V družstvu máme parádní organizátorky, které umí strhnout ostatní. Neméně důležité je zázemí na akce, které nám poskytuje Háňa.
# 9 všechny byly výborné…vyzdvihla bych beer-treking a wellness party
# 6 beertreking a wellness u mě jednoznačně vedou, ale všechny byly supééér

Jak samy sebe vidíte do další sezóny?

# 12 Dobře, takže za 3 ;)
# 13 stále je na čem pracovat
# 2 Připravenou nastoupit.
# 5 S další sezónou počítám a doufám, že zase vyhrajeme !!:-)
# 14 Bez volejbalu to nepůjde.
# 7 To je otázka. Ráda bych se ve všem zlepšila, ale chce to pořádný tréninky a dobré vedení. Někoho, kdo nás bude opravovat a vidět chyby, které děláme a samozřejmě pak systematicky pracovat na jejich zlepšení.
# 16 Neurčitě (vzhledem k nejnovější pracovní nabídce, ano už zase)
# 8 Dokud budu jakýmkoliv přínosem, chci s holkama jezdit.
# 9 to ještě právě sama vůbec netuším
# 6 minimálně na Kopečku nikdy nesmím chybět

Se kterým družstvem jste si zahrály nejlepší volejbal?

# 12 Myslíš asi z krajské soutěže, že? ;) Co si tak matně vybavuji, tak asi proti Sokolkám v Pardubicích.
# 13 Sokol Pardubice
# 2 Nejlépe se mi hrálo se Sokolem Pardubice. A nejhůř, o pár týdnů později a jen pár metrů dál s Teslou Pardubice.
# 5 Hodně jich nebylo, ale nejlépe se mi hrálo proti Dolnímu Újezdu a Letohradu, kde volejbal byl kvalitní a výměny byly občas infarktové:-)
# 7 Byly to týmy z horní části tabulky – Letohrad, Dolní Újezd.
# 16 Já na to nemám hlavu, Kylešovice? Šlapanice? Na kvaldě, dokud jsme se rvaly a všechny jsme se nepo….., tak v podstatě všechny.
# 8 Volejbal volejbal´ s Letohradem a se Sokolem Pardubice. Jen víc takových:-)
# 3 Nejlépe se mi hrálo v přípravném zápase s Českou Třebovou.

Jak hodnotíte kvalifikaci z hlediska organizace, výkonu rozhodčích, atmosféry atd.?

# 12 Nedostatečně. Byly tam situace, při kterých se mi chtělo snad až brečet. Když je možné vidět takové věci na amatérské úrovni, tak ani nechci pomyslet, jak to chodí na té profesionální. Musím přiznat, že to kazilo chuť ke sportu.
# 13 žádná nebyla, takže bez ohodnocení
# 2 4 – a to jen za hezkou halu, jinak se tam nic pozitivního vidět nedalo…. ovšem musím pochválit naše fanoušky, kteří přijeli v hojném počtu.
# 5 Musím komentovat? Shrnu to jednoduše, hrůza !! Na to, že pořádali kvalifikaci již podruhé tak to bylo velmi špatné. Organizace špatná už jen díky tomu, že pro 5 - ti členou skupinu byly na hale pouze slovy dvě šatny, což by asi pořadatelé měli zajistit, aby každé družstvo mělo svojí šatnu. Pořadatelé by měli také zajistit ubytování a stravování, což byl asi taky problém. Tudíž jsme si museli obstarat vše sami a dojíždět. Výkon rozhodčích ani nebudu komentovat, protože takový přístup rozhodčích jsem ještě nikdy neviděla, aby rozhodčí přišel 5 minut před začátkem utkání a pomalu hned pískal, to nikdo neviděl. Poté nedodržovali stanovená pravidla, které volejbalisti znají. A celková atmosféra u našeho týmu byla celkem dobrá díky svitavským fanouškům. Jsou skvělý !!:-)
# 14 Netušila jsem, že někdo požádá o pořádání kvalifikace a potom se nepostará v podstatě o nic. Takže jsem zklamaná z jejich přístupu. Jinak můj nejhorší zážitek z kvalifikace bylo umístění nehrajících hráček v kleci (což nesouvisí s organizací). Kdo nezažil, nepochopí.
# 7 Rozhodně to mohlo být lepší!
# 16 tak co se týče atmosféry jsme měli společně s Kerharticema největší podporu, za což děkujeme, rodiny domácích Šternberských to měly z Olomouce asi z ruky:-)
# 8 Letošní kvalifikace mě ze všech zmíněných hledisek velice zklamala. Dlouho jsem tento pocit ´skousávala´. Takže mě omluvte, nebudu ji zde hodnotit.
# 3 Stručně a jasně: organizace – nulová, rozhodčí – otřesní…a atmosféra? My jsme si to užili, zatím co holky ze ŠTERNBERKU se na hřišti seznamovali a Kylešovice a Šlapanice dohadovali s rozhodčími.
# 9 kvalifikace organizačně zklamala nás všechny, ale myslím, že organizátoři museli být dost zklamaní, že nás to nijak nerozhodilo a skvěle jsme se pobavily….cesta do Huzové je třeba nezapomenutelný zážitek

A výkon našeho týmu?

# 12 Dobře, takže za 3 ;) Ne, myslím, že každá do toho dala hodně, bohužel to nestačilo. Chtěla bych ale vyzdvihnout hru Marti, která byla podle mě nejlepší hráčkou celého víkendu a zaslouží si pochvalu, ke které ještě nebyla příležitost, ta snad si to přečte: D
# 13 Obrovská chuť hrát a vyhrát, ale to nelze bez dobré herní koncepce a správně zvolené taktiky
# 2 Hrály jsme dobře. Občasné chybky by se našly, ale tak dokonalé nejsme, jinak bychom hrály extraligu, že? 
# 5 Když shrnu celou sezónu, tak sama za sebe musím říct, že jsme celý rok dřely a dřely aby byl dobrý výsledek a ono se to povedlo  . Na hru se dobře dívalo i když občas byly momentky na které se moc dobře nedívalo ale to tak bývá.
# 14 Na kvalifikaci - dobrý
# 7 Těžko říct. Nejlepší by bylo, kdyby to popsal někdo zvenčí. Ale určitě se nám to mohlo povést lépe. Úroveň byla samozřejmě vyšší, než na kterou jsme zvyklé z KP1, proto jsme se často dostávaly pod tlak. Často jsme také „vyply“ v prostřední části setu a pak se to snažily dohnat na konci, ale to už bývalo většinou pozdě.
# 8 Přístup našeho družstva mi byl sympatický! Troufám si říct, že jsme dělaly, co jsme mohly. Rozhodně jsme ve veliké konkurenci velikých měst zanechaly dobrý dojem. A kdo nás viděl přímo v dějišti, musí uznat, že jsme byly ´nejvystajlovanější´ družstvo (volejbalové náušnice, nehty s nalakovanými volejbalovými motivy, tyrkysová trička – tyrkys sluší všem:-), stejný účes i barevně sladěné gumičky.
# 3 Mohl být horší, ale rozhodně i lepší. Čekala jsem od nás trochu víc, ale zrovna ten víkend to tam nebylo…

Druhou polovinu sezóny jsme tréninky zahajovaly kruhovým posilovacím tréninkem pod vedením Janči Bláhové, kterému říkáme superžena. Kdo vysvětlí našim čtenářům proč?

# 13 Nevysvětlím, musí přijít taky
# 2 Protože chceme být super. Celkové posílení je potřeba, protože například já se k žádnému pohybu přes týden nedostanu. V pátek to pak stojí za to.
# 8 Nad tím jsem popravdě nepřemýšlela, spíš se snažím cvičení poctivě odcvičit a vydržet. Snad podle již zmíněné cvičitelky, a protože se jí chceme alespoň přiblížit?
# 6 my superženami jsme, o tom není pochyb – jen se v tom utvrzujeme.

Jaké cvičení ze superženy se vám nejvíce líbí?

# 12 Já miluju všechny :D. Jak jinak ;)
# 13 Líbí všechny, bolí všechny
# 2 Tonizační kolečko – znamená to totiž konec:-)
# 5 Mně se líbila všechna cvičení, a nemůžu říct jaká nejvíce, asi všechna:-)
# 14 Opičák, agama, superman,… Jsou tam zapojeny zajímavá cvičení, která Janča naprosto přirozeně provádí a my se snažíme alespoň cvičit správně, i když se na nás nedá dívat :-).
# 7 Všechny! Teda kromě jednoho, ale to si nevzpomenu název. Něco jako bomber? :D
# 16 5 sekund pauza?
# 8 Mně se nejvíce líbí samotný název ´Superžena´ a že naše cvičitelka u cvičení tak opravdu vypadá. Škoda, že se na ni nemůžu jen dívat:-) Podle věku se mění obliba a prospěšnost cviků. Moje tělo a hl. rameno ocenily závěrečnou stabilizační část. Ale ´Hollowman´ pro mě zůstane navždy nepřekonatelným!
# 3 hvězda
# 9 líbí se mi všechny, hlavně se na ně dívat, jen 1 vlastně pořádně umím…jen nevím jak se jmenuje
# 6 všechna, která cvičí Janča

Přibližme, jak probíhají naše předzápasové, mezizápasové a pozápasové přípravy?

# 13 To nechceš:-)
# 2 Moje předzápasová příprava – zapletení culíku od spoluhráčky, mezizápasová – pokud možno šlofíček a pozápasová – pořádně se nadlábnout Na Kopečku.
# 5 Tak začnu od prvního bodu: když hrajeme v naší hale sraz je obvykle před 9h ranní, převlékneme se a vymódíme se na bitvu, nachystáme vše co je potřeba pro zápas (síť, zapisovatelský stolek, atd..), poté následuje rozběhání a rozcvička, pak se jde na balóny a v 9.40 se obvykle chodí na síť. A v 10h se jde na věc  . Mezizápasové přípravy probíhají takto, každá má určený datum kdy napeče buchtu a shrneme průběh utkání a když hrajeme venku, tak Háňa sebou pokaždé veze „rafu“ a „ptáčka“ pro ty, kteří nevědí co to znamená, tak vysvětlím, „rafa“ je krabice Rafael Nadal a „ptáček“ je občerstvení s kafem, pro ty které potřebují kafe mezi zápasem:-) A pozápasová příprava je obvykle na jedno točené „Na Kopečku“:-)
# 14 Hlavně si nezapomenout boty.
# 7 Stručně řečeno: V hospodě:-)
# 16 Intenzivně a poctivě. Hudba, kafe, buchta v šatně, pivo, vířivka, šáňo po zápase, sakra ten volejbal je vlastně strašně super..
# 8 Poctivě se trénuje, cvičí, regeneruje, doplňují se tekutiny a pořádají se teambuildingové večírky. Ničeho není nikdy dost.

Na utužování kolektivu jsme zapracovaly hodně. Jednou z akcí bylo i vizážistické sezení. Kdo by měl dostat cenu – „proměna roku“?

# 12 První místo dělené Áňa a Háňa:-)
# 2 Anička Bartošová
# 13 já?
# 5 Myslím si že, by měla dostat cenu za „proměnu roku“ Anička!!
# 14 Z družstva žen jednoznačně Anička (jinak i Oli a Helča)
# 7 Jednoznačně Anička!
# 16 Aňa
# 8 Těžko říct jedinou, protože některá měla změnit více, některá méně. U všech se dá najít pěkná změna. Hlavní je, že Krasavice jsme všechny:-)
# 3 I když je na všech holkách proměna znát, největší si prošla Anička.
# 9 už se těším až Aňu budou následovat i další:-)
# 6 Áňa a Háňa

Co byste vzkázaly fanouškům?

# 12 Děkujeme, děkujeme, děkujeme!!! Obzvláště fanouškům, kteří se na nás přijeli podívat až do dalekého Šternberka.
# 13 Velký dík, jste naším 7 hráčem:-)
# 2 Děkujeme za podporu, kterou nám projevujete. Snažíme se, aby se Vám to líbilo a bavilo Vás to stejně jako nás a pokud se to nedaří, cítíme se špatně.
# 5 Aby byli tak dobří jako tuhle sezónu, protože MY, VÁS budeme potřebovat a chtít slyšet a vidět příští sezónu 2014/2015 !
# 14 Máme Vás rádi a budeme se snažit Vám přinášet potěšení. Přijďte posoudit, jak se nám to daří.
# 7 Ať nás stále chodí povzbuzovat jako dosud, i když to není vždy nejvíc koukatelný volejbal.
# 16 Milujeme Vás, milujte nás, fanděte nám dál, děkujeme
# 8 Kombinace vás na tribuně a nás bojujících na place je nejlepší. Všichni chceme přece vyhrát! Takže děkujeme, že chodíte, a těšíme se na vás v příští sezóně.
# 3 Děkujeme těm, kteří nás chodí pravidelně podporovat, moc nás to žene dopředu:-) No a příští sezónu se těšíme i na kupu nových.
# 6 Milujte se a množte se

Jak bude vypadat letní příprava?

# 12 Že by (š)kopeček?
# 13 Superžensky
# 2 Doufám, že hodně beache, turnajů a tréninkového hraní. Málo běhání a válení se po antuce. A hojně prokládáno utužováním kolektivu.
# 5 To nedokážu říct, určitě bude na konci letní přípravy nějaký turnaj, jinak to bude posilování, tréninky, atd .. a možná nějaké soustředění když se shodneme s volnými termíny.
# 14 Už se bojím, získávání fyzičky bolí.
# 7 Doufám, že budeme makat!
# 16 Krev, pot, slzy a pivo
# 8 Sezóna se nám díky kvalifikaci o 2. ligu protáhla, léto přišlo tak nějak rychleji, dovolené jsme ještě nestihly… a najednou je skoro čas začít letní přípravu. Oproti jiným rokům jsme se po soutěži nepřestaly vídat, což beru jako veliké plus a důkaz toho, že se máme rády:-). Snažíme se udržovat ´cvičení s Jájou´ a zahajujeme beachovou sezónu. Na další nám dejte ještě čas.
# 9 doufám, že nějaká bude, že bude hodně teplo a taky že už si konečně někdo se mnou půjde zaběhat:-)
# 6 jsem pro superženský škopeček – a hlavně všechny spolu

Jaký máte cíl na příští sezónu?

# 12 Ten nejvyšší, takže pokořit rekord bodů v kraji (ještě tam byly mezery) a zvládnout kvalifikaci.
# 13 vzhůru na kvaldu
# 2 Aby byla volejbalově stejně úspěšná a s třešničkou navrch.
# 5 Hrát dobrý a kvalitní volejbal, jít za výhrou a pokusit se vyhrát soutěž, to je můj názor.
# 14 Nahrávat
# 7 Zlepšit se. A samozřejmě se zlepšit jako celý tým. Mám pocit, že za poslední sezóny jsme se herně až tak moc neposunuly.
# 16 200 bodů!!
# 8 Za mě je každý rok stejný – abychom hrály co nejlepší líbivý volejbal s minimem výkyvů se slabšími družstvy. Od toho se odvíjí 1. místo v krajské soutěži a jako třešničku na dortu bych zařadila účast na kvalifikaci do ligy.
# 3 Líbilo by se mi zopakovat letošní průběh, jen s jiným zakončením – postupem do 2. ligy:-)

A poslední otázka – skládáš nebo mačkáš?

# 12 Mačkám a nestydím se za to!!
# 13 Skládám
# 2 Nemám to statisticky ověřeno, ale skládám, protože věřím, že je to úspornější:-)
# 5 A skládám:-)
# 14 Na zem skládá Hanka, Anička, Marťa a další, já už mačkám.
# 7 Skládám!
# 16 Podle počasí, nálady, ale většinou spořádaně skládám
# 8 Ještě nikdy jsem nemačkala a ani nikdy nebudu! Po 3 poskládaných ústřižcích kvalitního papíru je to ideální:-)
# 3 SKLÁDÁM!!! :D
# 9 no musím trošku zvýšit počet hlasů pro kategorii mačkání…
# 6 skládám a to velmi pečlivě – výjimku tvoří stav opojení – to pak mačkám a to velmi silně

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll