Žížalky v akci aneb KP v přehazované začal

V neděli byla v "Dolňáku" (D. Újezd) a v Litomyšli konečně zahájena poslední krajská volejbalová soutěž - KP v přehazované děvčat. Přihlášeno je celkem 20 družstev, hrát mohou ročníky 2001 a mladší, tedy především 4. a 3. třída. Svitavské barvy (žlutou s černou) hájí celkem 3 družstva. Nedělní první turnaje byly nejen "okukovací", ale zároveň i kvalifikační. V příštích turnajích už budou družstva rozdělena do dvou skupin po 10 družstvech podle umístění a bude se hrát systémem Českého poháru (2 poslední družstva z 1. sk. vždy sestoupí do 2. desítky a naopak první dvě družstva z 2. desítky postoupí do 1. skupiny).

Protože naše žížalky jezdí taky na Barevný minivolejbal, soustředily jsme se jen na přehazovanou až posledních 14 dní. To jsme ale trénovaly jako o život. Ze závěrečné přípravy vypadly jen Filďa Štulpová (ukopnutý palec) a Šárka Kučerová (nemocná), ostatní žížalky byly v nedělo ráno připravené na start. Žlutá trička, boty do haly, velké svačiny, co největší flašky vysoce energetických nápojů, "podprdelníky" do aut - vše klapalo. Přesně v 8:15 vyrazily čtyři Rolls-royce směr Dolňák.  Velení nad jednotlivými družstvy měly Zdena, Eva a Markéta. A jak naše žížalky bojovaly? No přece parádně!!!

TJ Svitavy "A": Celé družstvo bylo sestaveno jen z minižížalek: Kája Hubinková, Nikča Justová, Kačka Tesařová a Majda Vostřelová.  "Nej"- byly věkem, na výšku i na váhu - prostě nej! Měly jediný úkol - nahlídnout, jak to ve velké soutěži chodí, a trošku se začít volejbalově "otrkávat". To všechno se povedlo! Dokonce 1x vyhrály!!!, 4x prohrály velmi těsně a jen 3x dostaly od soupeřek tzv. nařezáno. Skončily na 9. místě a v příštím turnaji budou bojovat v 2. desítce. Doufám, že si první vítězství (nad D. Újezdem B) budou dobře pamatovat, na prohry rychle zapomenou a příště - uvidíme!

TJ Svitavy C: Naše "nejstarší" družstvo, spolužačky ze základky - převažovaly v něm žížalky narozené 2001: Majda Krejčí, Ema Palatková, Soňa Strachotová a Šárka (Šiška) Šimková. Vedly si moc dobře, celkem 6x vyhrály a jen 2x odešly poražené (prohrály jen s naším "béčkem" a s D.Ú "A"). Bojovaly moc dobře a s velkou vervou, ale kvůli zbrklosti ztratily některé důležité míče. Ty jim pak v závěru chyběly. Obsadily celkově výborné 3. místo a v příštím turnaji budou bojovat v 1. desítce.

TJ Svitavy "B": V tomto týmu hrály: tři žížalky - Radka Hendrichová, Anička Loukotová, Eliška Žáková a minižížalka Terezka Bohuňovská. Vedly si v nedělním turnaji z našich družstev nejlíp - celkem 6x vyhrály a 2x remizovaly. Neprohrály ani jednou a celkově se umístily na výborném 2. místě. Doufám, že jim bojovnost zůstane, na tréninku se pokusíme přidat ještě něco z taktiky a - věřím, že se v souboji s dalšími tými příště v 1. desítce neztratí.

Pořadí družstev v obou kvalifikačních turnajích:

Kvalifikace v D.Ú.: 1. D. Újezd "A", 2. TJ Svitavy "B", 3. TJ Svitavy "C", 4. Sp. Poločka "A", 5. Sp. Polička "B", 6. Sp. Polička "C", 7. D. Újezd "B", 8. D. Újezd "C", 9. TJ Svitavy "A". 

Kvalifikace v Litomyšli: 1. Sok. Č. Třebová "A", 2. VK Lanškroun "A", 3. VK Lanškroun "C", 4. Sok. Č. Třebová "C", 5. Sl. M. Třebová, 6. VK Lanškroun "B", 7. VK Lanškroun "D", 8. Sok. Č. Třebová "B", 9. VK Litomyšl, 10. Sok. Č. Třebová "D", 11. VK Choceň.

Díky za přistavené Rolls-royce a za bezpečnou přepravu tam i zpět.!!! Příští kolo pořádáme my - v neděli 11.12. - ve sportovní hale - a hostit budeme všech 20 družstev krajského přeboru, tedy 1. i 2. desítku týmů. Věřím, že povzbuzovat naše žížalky přijdou maminky, tatínci, tety i strejdové, babičky i dědečci, ale i spolužáci a kamarádi. Tak se těšíme!!!

Horní řada: Nikča a Radka
Prostřední řada: Kája, Soňa, Šiška, Majda, Emča
Dolní řada: Písnička, Majda 2, Eliška, Anička, Terezka

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll