Zkoušení v Lanškrouně

Již s jasným titulem Přeborníka Pardubického kraje jsme odjížděli na poslední zápasy do Lanškrouna. Minulý víkend jsme měli volno, ale jen zápasové. V tréninku jsme pilovali nový herní systém. Kvalifikace o 2. ligu žen se blíží, hráček v družstvu na tuto vrcholnou akci sezóny však ubývá. Tým bylo nutné doplnit o další hráčky. Zápasy v Lanškrouně tak výborně posloužily k vyzkoušení mladších holek v ostrém utkání. A samozřejmě pro ženský to byl první zápasový test s "novým" postavením a (ne)přebíháním.

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy 1:3 (-23,21,-18,-19), 0:3 (-11,-11,-20)

Do sestavy na poslední chvíli zasáhla i omluvenka Moniky Šařecové, která měla jako jediná z "nominovaných" hráček ve svém repertoáru i hru účka. Na tomto postu jsme tak museli improvizovat nejvíce.

Sestava 1. utkání: Vendy Tmejová (N), Jana Bláhová (L), Hana Pachovská, Kája Maděrová (S), Eva Šmejcová, Wendy Svobodová (B), Veronika Hendrichová (U) - Veronika Vondrová, Markéta Šrůtková

První dva sety byly z naší strany velké oťukávání. Nová nahrávačka, nový systém, nervozita mladších hráček udělaly své. Soupeřky rychle získaly náskok, který si udržovaly zejména díky našim nevynuceným chybám. Trápení na servise i na přihrávce. Do koncovky se však postupně náskok stahoval, dařilo se na útoku, střídáním na servis a do pole se hra uklidnila a set se podařilo vyhrát.

I ve druhém setu domácí získávají rychle bodový odstup. My se hledáme útočně, i na přihrávce, ale snažíme se pečlivě dodržovat "nové" věci. Přihrávací formace se teprve vytvářejí, nejistota na příjmu podání pramení z nesehranosti a hlavně z nulové komunikace, následně tím trpí nahrávka, protože Vendy loví míč po celém hřišti a my se pak bojíme se útočit z těžších pozic, z toho pramení míče zadarmo či naše chyby z opatrnosti. Set zaslouženě ztrácíme.

Ve třetím a čtvrtém setu se nám daří lépe přihrávat a hned je to znát na pohodě na naší polovině hřiště. Nebojíme se zrychlovat a i nepřesné nahrávky se podaří uhrávat díky nesrovnané obraně soupeřek. Vítězíme 3:1 a máme pauzu na sváču.

Sestava 2. utkání: Markéta Šrůtková (N), Jana Bláhová (L), Hana Pachovská, Kája Maděrová (S), Wendy Svobodová, Veronika Hendrichová (B), Eva Šmejcová/Veronika Vondrová (U) - Vendy Tmejová

Krasojízda v prvním a ve druhém setu. Výborně začínáme i podávat, takže soupeřky se trápí na přihrávce, horší pozici útočnic trestají naše pozorné bloky, které jsou výrazně lepší, než v úvodním duelu. Domácí se nemají na čem chytit, neděláme chyby.

Ve třetím setu je atmosféra utkání již uvolněná, domácí po dvou prohraných setech sice zápas nezabalí, ale jasná převaha na naší straně je zřejmá.

Musím pochválit všechny hráčky, zkušenější za snahu při dodržování pokynů postavení i za cenu nasazení vlastního života (Hana s Kájou zejména), Janu za neúnavné povzbuzování a snahu rozmluvit naší polovinu hřiště (ve hře a ke hře, jinak by jim kecání šlo...), mladý za výkon (kromě jiného všechny! výborně podávaly) a sebe za klid a rozvahu :-)