Zkouška psychické odolnosti:-)

Zkouška psychické odolnosti aneb teď už nás nic nerozhodí…

Po volném víkendu a jen jednom tréninku v týdnu, což bylo znát, jsme v sobotu nastoupily k poslednímu zápasu první půlky sezóny, opět ve velmi omezené sestavě.

1. Zápas: TJ Svitavy A - VO TJ Lanškroun B 2:3 (-23,-24,25,20,-9)

Sestava: Lucka Šimková (Jana Bláhová) (náhra), Jana Bláhová (Káťa Kroulíková, Marťa Frohdeová) (účko), Vendy Svobodová a Evča Šmejcová (Káťa Kroulíková) (blok), Monča Šařecová a Kája Maděrová (smeč).

Jak už ze sestavy je zřejmé, bylo to náročné… Po dlouhé době se k nám připojila Marťa, která vyměnila okres v Sušici za Svitavskou halu. Po překvapivé výhře Lanškrouna s Dolním Újezdem jsme byly nachystané na „vše“, ale…

Do prvního setu jsme nastoupily velice špatně. Hned v úvodu jsme díky nepřesné přihrávce a řekla bych i „smolíkem“ prohrávaly 0:9!!! I když na hřišti bylo šest hráček, vypadalo to, že palubovka je prázdná. Ticho, nesoustředěnost snad i nervozita nás pohltily. Ale dokázaly jsme se zvednout a soupeřův náskok dotáhnout, jenže nám to trvalo celý set a v závěru už ten bodík chyběl. Do dalšího setu jsme nastupovaly v lepší formě, rozehrané a přesvědčené, že soupeřky podrtíme, ale ejhle… Jeden špatný přesun na blok a naše, ten den jediná nahrávačka na hřišti si podvrkla kotník. A co teď? Rychle jsme volaly Renče, jestli si tu rodinnou oslavu nechce rozmyslet a přijet nám pomoci, jenže Renča místo oslav ležela doma s migrénou a kýblem. Takže bylo jasné, že nám nikdo jiný nepomůže. Na náhru nastoupila Janča a na účko Káťa. Ale trvalo nám celý set, než jsme si zvykly jakž takž na nějaký režim. Třetí set byl opět zmatečný, Káťa šla na blok, Marťa nastoupila na účko. Chyby v postavení, výroky rozhodčího, smůla a ještě větší nervozita. Tak vypadal třetí set. Soupeřky měly body buď z podání, ze „zalívky“ nebo z nějakého ne úplně volejbalového úderu, kterých bylo na můj vkus požehnaně. Ale set jsme zvládly. Ve čtvrtém setu jsme byly jistější ve všech směrech a následoval tie break. Bohužel soupeřky opět ujely a nám nezbylo nic jiného, než se kouknout, jak jim naskakuje patnáctý bod.
Chybělo nám možná trochu štěstíčka, ale hlavně pestřejší hra. Nemohly jsme využívat rychlých útoků, které nám jindy pomáhají.

2. Zápas: TJ Svitavy A - VO TJ Lanškroun B 3:1 (22,14,-21,18)

Sestava: Jana Bláhová (náhra), Marťa Frohdeová (účko), Vendy Svobodová a Káťa Kroulíková (blok), Monča Šařecová a Kája Maděrová (Hanka Pachovská) (smeč).

Přestávka nám pomohla na zklidnění emocí. Do druhého zápasu jsme nastupovaly s větším sebevědomím a vědomím toho, že chceme vyhrát bez ztráty bodu. Pokaždé jsme si díky podání a obranné hře vytvořily slušný náskok, ale soupeřky ho vždy dokázaly „uplácat“ a stav vyrovnat. To nás, jak fyzicky, tak psychicky, vyčerpávalo. První dva sety byly v naší režii. Obzvláště druhý, který jsme vyhrály výrazným rozdílem, a já si říkala: „Super, už jen jeden set!“. Nevím proč, ale tohle rčení nikdy nezabírá. Všechny jsme nastupovaly do třetího setu s tím, že budeme pokračovat ve výkonu ze setu druhého, ale opět jsme byly zaskočeny. Ani nevím jak, čím a proč, ale prostě jsme prohrály. Do dalšího setu jsme se už poslechly a soupeřky díky útoku a obraně přehrály a tím pádem vyhrály 3:1.

Zápas byl náročný, hlavně psychicky. Rychlá adaptace na změny a chování některých soupeřek pro některé výbušnější povahy nebyly jednoduché, ale následná wellness párty vše bohatě spravila:-)

Zaslouženě jsme vydřely 4 body! Všechny podaly parádní bojovný výkon a dobře se popraly s okolnostmi. Ověřily jsme si, že trénovat všestrannost se vyplácí. Nikdy totiž nevíte, na kterém postu zrovna nastoupíte, a kdy bude potřeba nahrát pořádnou „ klasiku“:-) Doufám, že během zimní pauzy se všechny doléčíme a v druhé půlce budeme předvádět jednoznačnější a stabilnější výkony!!

Za tým Superžen A přejeme všem našim příznivcům krásné svátky, bohatého Ježíška (hlavně našim mladším kolegům:-) a v příštím roce se na Vás budeme těšit v naší jedinečné hale Na Střelnici !!!

Janča

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/3126', '', '172.20.0.29', 0, 's8kc8hvro912ce5j3ihe131hbdh97crk', 0, 1713567180) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174