Žlutá armáda v Moravské Třebové

V neděli 22. listopadu se do letošní sezóny zapojili naši nejmenší. Bojovat o krajského přeborníka v přehazované do Moravské Třebové odjelo ze Svitav 6 družstev chlapců a dívek, což v konečném důsledku znamenalo žlutou záplavu v tělocvičně zdejší střední školy. Na třech hřištích zde zápolilo celkem 12 týmů.

Hájit chlapské barvy odjeli Tygři a část Aligátorů. Cíle jednotlivých družstev byly zcela odlišné vzhledem ke zkušenostem našich borců. Z Aligátorů bylo poskládáno áčko, které mělo jasný cíl umístit se do šestého místa a pokusit se celý turnaj vyhrát. Céčko bylo složeno z úplných nováčků, takže cíle byly spíše nízké - rozkoukat se, nedělat zbytečné chyby, dodržovat stanovený herní systém a tak vyhrát s těmi ještě menšími a potrápit ty silnější. Béčko bylo namícháno z Tygrů i Aligátorů - cíl pokusit se postoupit do první šestky.

Nebudu vás napínat, cíle jsme si částečně splnili. Dvě družstva v první šestce, céčko vyhrálo dva zápasy a jeden remizovalo. Celkové 3., 5. a 9. místo jsou na rozjezd pro trenéry potěšující.

Áčko mělo smůlu, že nejsilnější soupeři je čekali hned v prvních utkáních. Než si vzpomněli, kde mají stát, jak si mají vzájemně pomáhat v obraně a hlavně, kam to padá a kam to rozhodně neházet, měli na krku prohru s našim béčkem, s Českou Třebovou a remízu se svitavskými děvčaty (áčkem). Jejich herní projev se však zápas od zápasu zlepšoval a na konci turnaje bylo krásné sledovat, jak se chlapci "rozpohybovali". (A kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby nechyběl na poslední chvíli bacilem skolený Petr Češka.)

Béčko se heclo na kvalitní soupeře, bohužel koncentrace se slabšími soupeři nebyla udržena, takže po výhře nad Aligátory následovaly zbytečné prohry s děvčaty z Moravské Třebové a Lanškrounem "B" (LA "A" jsme porazili...).

Céčko působilo zpočátku spíše ustrašeným dojmem, ale propracovávalo se jednotlivými zápasy od odevzdávání míče soupeři k důraznějšímu útoku, od postávání v obraně k pohybu na hřišti. Zkušenosti chlapcům chybí, ale dvě výhry a jedna remíza jsou známkou toho, že se nebojí. Ve svém posledním zápase proti vítězi turnaje z České Třebové uhráli chlapci krásný výsledek (13:16), přičemž jejich herní projev jevil známky bojovnosti a vůle po vítězství. Jen tak dál!

Krajský přebor hraje tentokrát 23 družstev, z obou kvalifikačních turnajů postoupilo šest nejlepších celků do boje o vítěze, zbylých jedenáct bude bojovat o případný postup do "elitní" skupiny. Příští kolo bude odehráno v neděli 13. prosince v České Třebové ("A", "B") a v Lanškrouně ("C"). Je výborné, že z šesti postupujících celků jsou čtyři ze Svitav!!!

Celkové pořadí turnaje:

1. Česká Třebová 2 chlapci "A"
2. Svitavy dívky "A"
3. Svitavy chlapci "A"
4. Chvaletice
5. Svitavy chlapci "B"
6. Svitavy dívky "B"
7. Lanškroun dívky "A"
8. Moravská Třebová
9. Svitavy chlapci "C"
10. Lanškroun dívky "B"
11. Lanškroun dívky "C"
12. Svitavy dívky "C"

Sestavy:

A - Filip Siekiera, Dominik Kocián, Štěpán Hlaváček, Jirka Simon,

B - Lukáš Siekiera, Vojta Švihel, Matěj Novák, Marek Melša,

C - Lukáš Jansa, Lukáš Havelka, Pavel Peterka, Martin Kiss.

 

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll