To zní krásně první prázdninový den, že?

Všem mládežníkům (ale i těm dospělejším studentíkům) přejeme krásně prosluněné dny bez školních povinností. Načerpejte hodně sil, na soustředění se budou hodit, ale (!:-) v tréninkovém volnu moc nezahálejte, ať se pak nedivíte :-) Od volejbalu máte chvilku pauzu, stejně jako náš dnešní "host" - Terezka...

Jméno: Tereza Baráková
Družstvo: Starší žákyně
Post: Smečařka
Ročník narození: 1995
Výška: 167 cm

Kdo tě přivedl k volejbalu? Kdy to bylo a kdo tě trénoval?

Tak o volejbale jsem se dozvěděla od Kiki Prokopové asi ve druhé třídě. Tehdy jsme byly nejlepší kámošky a nějak mě na ten trénink dotáhla. Přestala jsem chodit na tancování a přešla na volejbal. Jako první mě trénovala Marcela Sezemská.

Jaké cvičení tě na tréninku nejvíc baví a co tě naopak nebaví vůbec?

Nejvíce mě asi baví hraní na konci tréninku a pak samozřejmě rozpinkávání. Co bych asi vyřadila, jsou starty, které díky Marcele už tak moc neděláme, ale s Ivetkou to bylo na každém tréninku.

Jaké jiné sporty tě baví? Případně, jaké máš jiné záliby?

Opravdu mám ráda in-liny, plavání, tancování. Mám další zájmy jako kreslení, někdy i zpěv. V zimě určitě lyžování a pokoušela jsem se i o jízdu na snowboardu. Ráda trávím volný čas s kamarády, kteří jsou převážně z volejbalu.

Proč hraješ právě volejbal, co na něm máš nejraději?

Ani nevím proč, prostě mě baví a užívám si ho. Už si nedokážu představit, že bych nechodila na tréninky. Je to pro mě takové uvolnění, třeba po náročném dni. Je to kolektivní hra a to je asi důvod proč ho mám ráda. Někdy jsme společně na zabití. Na některých tréninkách (skoro na všech) se smějeme, ať už je to cokoli. Vždycky se něco najde, jsou i situace, že se válíme smíchy po zemi. =D Ale ty holky tam mám strašně ráda a kvůli nim mě to taky baví.

Co bys označila za svoji největší přednost a naopak slabinu?

Tohle já asi nemůžu posoudit, to je na trenérech, ale zápas co zápas se střídají mé slabiny a přednosti. Jednou mi jde smeč, někdy i hra v poli. Záleží na náladě a na sjednocení kolektivu.

Na jakém postu bys chtěla hrát (smeč, blok, náhra, univerzál, libero)?

Asi je to smeč. Sice moje rána není zrovna nejlepší, ale najdou se i okolnosti, při kterých mi to jde náramně a ani nemusím dávat velkou ránu. Na druhém místě bych chtěla být nahrávačka, i když vidím, že to opravdu není jednoduché. Ale smeč mi tak nějak vyhovuje.

Tvůj největší sportovní úspěch?

Pro mě byl největší úspěch KCM, které mi do života hodně přineslo, ať už to byly nové zkušenosti, které byly určitě bohaté, nebo spolupráce jinými holkami, které jsou mými soupeřkami. Všechny ty soustředění mi daly zabrat a z každého jsem odjížděla o poznání lepší. A samozřejmě dvě vydřené medaile z KP.

Čeho bys chtěla ve volejbale dosáhnout?
Vždycky mě potěší, když jako tým vybojujeme medaili a to je pro mě ocenění „tvrdé“ práce odmakané na tréninkách, ale i na zápasech. Takže se spokojím s medailí ze sezóny.

Čeho si ceníš na svém trenérovi?

Teď je naším oficiálním trenérem Marcela.  Na začátku jsme měly tak trochu strach. Je svá, má svůj způsob trénování – makat za každou cenu, hýbat se a opravdu nemá ráda, když se jí z tréninku omluvíme kvůli babiččině oslavě narozenin☺. Ale jsem za ní ráda. Samozřejmě Ivetka je taky výjimečná, dbá o to, abychom s holkami byly jako tým a když přijde někdo nový, snaží se nás tak nějak sjednotit.

Kdo z oddílu se ti v současnosti herně nejvíce líbí? A kdyby bylo možné zahrát si s kýmkoli, koho by sis vybrala?
Nesleduji jednotlivce, spíš družstva beru jako celek. Jediný člověk na hřišti nic nezmůže, potřebuje kolem sebe další hráče. Ale nepohrdla bych si zahrát v české repre, ať už je to jakákoli věková kategorie.

V současné době máš nucenou volejbalovou pauzu, do kdy bude trvat? Čím vyplňuješ jindy „volejbalový“ čas?
Bohužel se mi teď život trochu zkomplikoval, takže jsem vyřazená z toho „sportovního života“, ale tak návrat plánuju v září a doufám, že mi to rychle uteče. Místo volejbalových tréninků se snažím zabavit jinou činností nenáročnou na sport, většinou to je počítač, četba, takové ty nudnější věci…☺ Ale snažím se docházet na tréninky a dívat se, co je nového.

Hošťálková je tedy pasé… Nebo ne? Co ti bude nejvíc chybět?

Hošťálková je rozhodně pasé. Sice bych tam mohla jet jako možná výpomoc, ale rozhodně bych se na kurty nepodívala, takže raději nebudu riskovat mou psychiku☺. Každá Hošťálková je svým způsobem super a v něčem se liší. Hodně srandy, sportu, však znáte to. Ale rozhodně zůstanu s holkami v kontaktu, takže mi nic neujde.

Blíží se další soustředění KCM, na které se chystají i svitavský holky. Jak se tam líbilo tobě a co bys jim doporučila?
Doporučila? Pevné nervy (na pana Tomišku☺). Ale když se tam člověk dostane, je to obrovská zkušenost. Poznáte tam spoustu nových holek. Legrace potom je, když se poté v půli zápasu začnete smát věci, kterou jste spolu prožily třeba na soustředění. Takže to svitavským holkám rozhodně přeju.

Chodíš na gympl. Co tě ve škole baví a co (koho☺) bys nejradši vypustila?

Mě škola sama o sobě baví. Snad každý předmět, ale najdou se i výjimky. Úplně bych vypustila asi fyziku, která celou třídu jaks nebaví kvůli neshodě s učitelem. Ráda se učím nové věci a ráda se vzdělávám. Mamka mi vždycky říká, děláš to pro sebe, a pro sebe dělám i volejbal. Dělám věci, které mě baví.

Při společném předvánočním tréninku jsi hrála kromě ženských po boku chlapů (Bubu, Onďas). Jak jsi byla spokojená s jejich výkonem?

Určitě s jejich výkonem ano, přihlížela jsem až s obdivem. Ovšem můj výkon byl poměrně slabší než jindy. Byla jsem až ohromená, jak Onďas smečuje, až jsem se divila, že není díra v podlaze. A Bubu? Bloky a hra v poli na jedničku!

Dnes první prázdninový den – co máš v plánu další dva měsíce podnikat?

To zní krásně první prázdninový den, že?☺ Myslím, že i kdybych se měla jen válet u bazénu, budou prázdniny prostě super. A jelikož mi zdraví nepovoluje soustředění v Hošťálkové ani jiné tábory, těším se na rodinnou dovolenou a určitě trávení času s kamarády, kteří byli a jsou mojí velkou oporou.

Sleduješ naše webovky a dění kolem oddílu vůbec? Jestli ano, co tě nejvíce zajímá?

Pravidelně čtu čtvrteční rozhovory a sem tam se podívám na výsledky zápasů různých družstev.

Co vzkážeš fanouškům svitavského volejbalu a čtenářům oddílových webových stránek?

Choďte na volejbalové zápasy a fanděte, protože bez fanoušků a ještě k tomu na domácí půdě to není ono!

 

Děkujeme za rozhovor.

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll