Zprávy z Hošťálkové 2019 - dívčí složka

Milí rodiče, kamarádi a příznivci volejbalu. Je den šestý a my vám přinášíme první a možná i poslední zprávy z našeho pobytu v Hošťálkové. Oproti předešlým rokům se naše soustředění posunulo na vyšší úroveň. K snídani nemáme už jenom rohlíček s marmeládou, ale máme na výběr z lupínků s mlíčkem, buchtiček a chlebíků s marmeládou. O výborné jídlo se nám tu celé soustředění stará naše Martinka Šimková a Ivetka Špačková. Starší žákyně potom trénují pod taktovkou Kiky a Barušky, ke kterým se přes víkend připojil i Jirka Kouba. Kadetky jsou pod dohledem Marci a Mirečka a nejstarší složka maká pod dohledem Míši a Evičky.

Den kadetek a juniorek začíná v 7:30 ranním během po okolí. Po úspěšném návratu přichází protažení a vytoužená snídaně. Během toho, co kadetky a juniorky snídají starší žákyně dokončují ranní protažení pod dohledem trenérky Barušky. Po snídani se všechna děvčata připraví na první trénink, který probíhá v tělocvičně nebo na kurtech. Po tvrdé dřině na kurtech odcházíme na oběd do Kovexu. Po obědě se juniorky a kadetky odeberou ke spánku a starší žákyně pálí za místními ogary. Po zimním spánku a nevydařeném lovu následuje druhý trénink na hřištích, po přežití tréninku nás čeká zasloužená odměna v podobě svačiny.

Další drobný odpočinek, po kterém následuje třetí hrací trénink, pro starší žákyně v podobě turnájku. Pro kadetky a juniorky je třetí trénink společný a stejně jako u žákyň je formou turnaje. Mnozí by si mohli myslet, že po takovém vypětí sil na hřišti už nás čeká pouze večeře. Opak je však pravdou, starší část holek (již zmiňované kadetky a juniorky) ještě pod vedením Evči absolvují posilovací tabatu. Pak jen večeře, sprcha a program ve formě filmu nebo předem připravené zábavy trenéry nebo dívčí složky. Ovšem nemyslete si, že je to tu takto jednotvárné. Pokud se naskytne chvilka, skupinka se vypraví na koupaliště do nedalekého Valmezu, zahraje si plážák nebo pokud počasí nepřeje přijdou na řadu trenéři, kteří všem dokazují, že nádobí nepatří jen do kuchyně.

O víkendu se k nám na pár dní připojilo i pár členek ženské složky B, konkrétně Renča, Lucka a Kíša. Absolvovaly tréninky s juniorkami a společně se zbytkem žen (Evča, Kika, Baruška) se zapotily na beachvolejbale. Kíša navíc dovezla pár litrů výborného vína z Blatnice pod Sv. Antonínkem. Tudíž o večerní zábavu všech trenérů bylo postaráno. Počasí nám tu po většinu času přeje. Zastihl nás sice i déšť a bouřky, tréninkový plán to však nijak nenarušilo. A to hlavně díky aktivnímu úklidu našich trenérů (viz foto).

 

Nedělní večer byl ve znamení Bränbollu, tedy baseballu s kuchyňským prkýnkem. V úterý se uskutečnilo společné focení a starší žákyně se poté odebraly k plnění atletických disciplín, jako skok do dálky nebo hod míčkem. Starší děvčata se opět zabavila turnajem. Na středu je v plánu zápas kadetek s děvčaty z Valašského Meziříčí a ve čtvrtek je potom v plánu výletík po okolí pod taktovkou Ivetky (takže se výlet možná protáhne až do pátku).

Myslíme, že jsme vám sdělili vše, co bylo třeba, takže je načase se rozloučit. Všechny moc zdravíme a třeba se ještě ozveme.

Povídáníčko pro vás sepsaly: Toša, Pavka, Kika

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll