Komentáře k zápasům

Neděle 11. března 2007
KP kadetů a juniorů - 8. kolo (odložená utkání)
Svitavy, sportovní hala Na Střelnici

V původním termínu (25. února) se konalo současně s KP juniorů i kolo krajského přeboru žáků a jelikož za družstvo litomyšlských juniorů hrají i někteří žáci, přistoupili jsme na jejich žádost o přeložení zápasů.

K zápasu jsme nastupovali v improvizované sestavě, protože ke dlouhodobě zraněnému Burymu se v týdnu přidal i Pipin. Na úterním tréninku si pochroumal koleno a tak sezóna pro něj předčasně skončila. Navíc z kadetů mohli pomoci pouze Pavel, Onďas a Haťa.

TJ Svitavy - VK Litomyšl 3:2 (-18, 14, 21, -22, 10)

První set jsme jednoznačně prohráli. Útočníci Litomyšle hladce skládali balóny do našeho pole, kdežto nám se nedařilo prosadit. Do druhého setu jsme vlítli jako uragán - trenér Litomyšle bral timeouty za stavu 5:1 a 12:4 a set jsme v pohodě uhráli. Třetí set zahájila lépe Litomyšl (0:4), ale my jsme brzy dorovnali (9:8), a pak už jsme vedli až do konce setu. Čtvrtý set se nám nepovedl, po celou dobu jsme prohrávali. V tie-breaku soupeř vedl ještě 10:9 a bral jsem timeout. Otočili jsme a na podání šel Macík a Litomyšl už nedala ani bod, přičemž set zakončil esem přímo na zem.

TJ Svitavy - VK Litomyšl 3:2 (17, -25, -18, 17, 12)

Utkání začalo naší jasnou převahou, první set 25:17. V pohodovém rytmu jsme pokračovali i ve druhém setu, kdy jsme si na začátku vypracovali až pětibodový náskok. Pak jsme ale až moc povolili v koncentraci a soupeř nás dotáhl (náš timeout za stavu 17:16) a šel přes nás. Koncovka byla vyrovnaná, ale Litomyšl proměnila svůj třetí setbol. Třetí set byl katastrofální. Opět jsme začali s úsměvem na rtech a vypracovali si náskok 15:11. Pak jsme nepochopitelně vypustili, soupeř nás dotáhl a vyhrál 25:18. Koncovku jsme tedy prohráli 3:14!!! Ve čtvrtém setu postihly Šejdyho křeče do nohy a tak šel na plac Haťa, s jehož pomocí jsme set vyhráli. V tie-breaku jsme stále vedli (tajmy soupeře 6:3 a 10:6), přesto bylo koncovka dramatická. Zápas byl ukončen soupeřovým útokem do autu.

Sestava: Pavel, Macík, Onďas, Šejdy, Dolík, Kloby - Haťa

Hráno bez karet.

Rozhodčí Kolařík ze Svitav

Závěrem:

Statistiku jsem si nepsal, ale udělali jsme nezvykle hodně bodů blokem. Zvláště v krizových momentech jsme touto činností uhráli důležité body. Kdyby se ještě Onďas naučil používat při blokování po přesunu do zóny II i levou ruku, odhaduju, že bychom získali minimálně o pět bodů v každém zápase víc.

Pochválu si zaslouží i Pavel na nahrávce. Hráli jsme sice celkem stereotypně z hlavního kůlu, ale když to smečařům vycházelo, tak proč ne. Postupem času se více odhodlával i ke hře středem a vyjma jednoho Klobyho autu, jednoho útoku do sítě a jednoho čapnutého Onďasova útoku jsme byli v této činnosti úspěšní.

Šejdy nebyl ve své kůži, což se ve druhém zápase projevilo i křečemi ve svalstvu dolních končetin. Naštěstí ho Haťa dokázal bez problémů nahradit. Kdyby si neodpustil zkrat v pdobě nedodržení taktiky v tie-breaku druhého zápasu, hodnotil bych jeho výkon známkou 1.

Dolík byl oporou ve všech činnostech. Je vidět, že nejvíce ze všech používá ke hře hlavu (tedy, na rozdíl od Klobyho, to, co má uvnitř).

Nejlepším hráčem utkání byl Macík, který dokázal zatlačit soupeře tvrdým podáním, dobře útočil a přihrával, ale hlavně projevil velkou bojovnost v obraně v poli. Je to paradox, protože tento hráč mírně řečeno nedává tréninku tolik, kolik by mohl. Soustavně vynechává páteční téninky s oddůvodněním, že se připravuje k maturitě (v pátek večer!!!). Zážitky z této "přípravy" pak se zaujetím vypráví osazenstvu celé šatny. Za mých časů se maturovalo z češtiny, matematiky, cizího jazyka a volitelného předmětu. Poměry na SZTŠ v Litomyšli jsou asi naprosto odlišné.