Svitavy - sportovní hala Na Střelnici

TJ Svitavy junioři - TJ Sokol Česká Třebová
3:0 (20, 24, 15)
3:1 (22, -14, 21, 21)

Před začátkem prvního zápasu jsme se dočkali nepříjimného překvapení - nedostavil se Ondra. Nikdo o něm nic nevěděl, telefon nedostupný. Po složitém zjišťování telefonního čísla na pevnou linku jsme se dozvěděli, že ho včerejších deset setů ve dvou utkáních za muže tak zmohlo, že dostal horečku. Naštěstí již byli k dispozici oba zpěváci Kloby se Šejdym i budoucí student vysoké školy zubařské Dolík.

První utkáni jsme odehráli bez střídání. Měli jsme trvalou převahu, i když se občas soupeři podařilo získat bodovou sérii, když se některému jejich hráči povedlo několik tvrdých podání. Problémy nám také dělal hráč č. 3 Němec, který byl v útoku téměř neomylný.

Zajímavý byl druhý set druhého utkání, kdy jsme hrubě zaspali úvod a celou dobu jsme prohrávali. Time-out jsem bral za stavu 7:13 a 8:17. Nic nepomáhalo. Nedařilo se hlavně smečařům (Macík, Pipin), kteří si tak šli za stavu 11:21 odpočinout a na hřiště se dostali Haťa s Lesim.

Do dalšího setu nastoupila opět sestava s Macíkem a Pipinem na prdě, ale jistota z prvního utkání již byla pryč. Navíc se za stavu 12:11 pod sítí střetli koleny Šejdy s jedním ze soupeřů a musel jsem ho střídat - na plac na účko šel Haťa, který na tomto postu odehrál obě včerejší utkání mužů s Ústím nad Orlicí. Šejdyho zranění se ukázalo jako nikterak vážné a mohl by zpět do hry, ale Haťa se celkem chytnul, takže zůstal na hřišti až do konce utkání.

Na hráčích, kteří hráli i včera, byla vidět velká únava. Zápas dohrávali na pokraji vyčerpání, ale nesmírnou bojovností a obětavostí jej dovedli do vítězného konce.

Sestava TJ Svitavy: Venca, Macík, Dolík, Šejdy, Pipin, Kloby - Haťa, Lesi

Venca vydržel na nahrávce po celou dobu. Dařila se mu zejména rychlá hra do zóny IV, kde nás Třebová málokdy ubránila. Naopak po několika nezdařených nahrávkách na blokaře úplně opustil hru středem sítě. Na této činnosti je třeba zapracovat.