KP kadetů a juniorů - 7. kolo
Česká Třebová - hala ZŠ Nádražní

Do Třebové jsme jeli v osmi. Původně byl v sestavě ještě Onďas, kterého však přepadlo bolení hlavy a proto zůstal doma.

Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy 3:1 (-22, 24, 17, 21)

Do haly jsem díky zpoždění vlaku z Ústí, kde jsem byl na Ústeckém poháru připravek (komentář zde), dorazil před koncem prvního setu. Při mém příchodu jsme vedli 18:16 a set celkem v pohodě dohráli. Vypadalo to, že vše půjde ve starých kolejích a se zdoláním tadičního soupeře nebudeme mít potíže. To byl ovšem velký omyl a tento set byl bohužel jediný, který jsme v obou zápasech vyhráli.

Od druhého setu se začalo projevovat to, že mládenci z Třebové mají "nahráno" - hrají totiž navíc Český pohár kadetů, kde absolvují spoustu těžkých zápasů.

Nám se nedařilo zejména na nahrávce. Venca se sice snažil hrát rychle, ale chyběla přesnost. Středem jsme hráli snad jednou. Ve třetím setu vystřídal Vencu Pavel, ale ani ten nepřinesl oživení, takže od čtvrtého setu šel na nahráku Pipin. Bylo ale vidět, že na tomto postu není ve své kůži.

Další problém byl na postu diagonálního hráče. Šejdy kupil chybu za chybou a proto musel být ve druhém setu střídán Haťou. Do hry se vrátil ještě ve čtvrtém setu, ale opět neúspěšně.

Sestava: Venca, Macík, Dolík, Šejdy, Pipin, Kloby - Pavel, Haťa

Sokol Česká Třebová - TJ Svitavy 3:0 (22, 24, 19)

Zásadně jsem změnil sestavu. Na náhře zůstal Pipin a místo trápícího se Šejdyho šel hrát Venca. Místo Pipina na smeč šel Haťa, což byl dnes jediný hráč, který mě svým výkonem příjemně překvapil. Dařilo se mu na přihrávce a předvedl i několik kvalitních smečovaných servisů.

O osudu utkání se rozhodovalo ve druhém setu, ve kterém jsme ztratili čtyřbodový náskok 19:15. Tajm jsem bral za stavu 19:19 a set jsme prohráli 24:26. To nás zlomilo a třetí set se proměnil v exhibici domácích, když v průběhu setu vedli už o 10 bodů (19:9). My jsme stačili pouze v závěru zkorigovat na přijatelnější stav.

Sestava: Pipin, Macík, Dolík, Venca, Haťa, Kloby - Pavel, Šejdy

Hráno bez karet.

Rozhodčí Maťátko z České Třebové

Porážkami v obou zápasech jsme klesli na třetí místo právě za Českou Třebovou. Příčinu porážek vidím v několika skutečnostech:

1) Nepodařilo se nám na nahrávku najít odpovídající náhradu za dlouhodobě zraněného Buryho, který navíc uměl soupeře potrápit i kvalitním smečovaným podáním.
2) Třebováci se za poslední rok velmi zlepšili, dělají méně chyb, zkvalitnili servis a do útočných kombinací úspěšně zařadili rychý útok ze třetího sledu na rozhraní zón V a VI.
3) Trénujeme v malém počtu. Tréninků je sice vzhledem k úrovni soutěže dost, nicméně tréninková účast je slabá a nezřídka se stává, že se scházíme v pěti šesti lidech i s trenéry. Jediný, kdo k tréninku přistupuje poctivě je Dolík (tréninková účast 84%) a snad i Pipin (76%) a Kloby (64%). U ostatních je docházka na trénink kolem 50%, což odpovídá zátěži pod úrovní rekreačního sportu.
4) Při přípravě tréninků jsem již rezignoval na fyzicky náročnější a méně zábavné činnosti (medicimbaly, dynamika dolních končetin). Je sice chválihodné, že někteří chodí pravidleně do posilovny, je ale třeba si uvědomit, že svaly bez dynamiky jsou pro náš sport spíše překážkou.