Litomyšl - tělocvična SZTŠ

VK Litomyšl - TJ Svitavy junioři
3:1 (19, 18, -15, 18)
0:3 (-19, -22, -22)

Kvůli kolizi s Ústeckým pohárem přípravek, kde máme také své koně, jsme na naši žádost předehrávali utkání třetího kola KP juniorů na půdě tradičního soupeře z Litomyšle.

Do prvního setu jsem poslal na náhru Vencu. Jeho nahrávky byly sice dostatečně rychlé, ale scházela jim přesnost. Od druhého setu šel nahrávat ne zcela uzdravený Pipin. Oba sety měly podobný průběh - stav byl vyrovnaný, nikdo neodskočil svému soupeři o víc jak tři body. Ve střední části setu však přišel na straně Litomyšle na podání hráč č. 2 Švec a dal nám sérii čtyř až pěti bodů, přestože jeho servis nebyl nijak zvlášť nebezpečný. Těmito sériemi si soupeř vytvořil před koncovkou vždy dostatečný náskok, který dotáhl k vítězství.

Ve třetím setu jsme Litomyšl s přehledem smázli a když už to vypadalo, že se jazýček vah přikloní na naši stranu, přišla ve čtvrtém setu ztráta koncentrace, kdy po našem úspěšném vstupu do zápasu a vedení 6:3 opět přišly dvě série soupeřových bodů, přičemž na podání byl hráč s lehkým servisem. Tajmy jsem bral za stavu 6:6 a 8:12. V dalším průběhu soupeř odskočil až na rozdíl osmi bodů a s vývojem setu se již nedalo nic dělat.

Ve druhém zápase bylo vidět, že jsou litomyšlští kluci s jedním vítězstvím spokojení - jejich hra již nebyla tak bojovná. V celém průběhu zápasu jsme měli převahu a nepřipustili již žádné komplikace. Vyhráli jsme bez jediného tajmu a bez střídání.

Sestava TJ Svitavy: Pipin, Macík, Kloby, Šejdy, Dolík, Onďas - Venca, Haťa

Rozhodčí: Drahoš z Osíka