KP – kadetky – 15.10.2006

TJ Svitavy – Jiskra Ústí n/Orlicí 3 : 0 (18, 14, 20); 3 : 0 (24, 15, 16);

Na pátečním tréninku jsem zjistila, že v neděli bude - v lepším případě – děvčat šest, v horším dokonce jen pět. Šárka Holasová je stále nemocná, Verča Šabrňáková má sádru, Monča Antošová nepřišla na trénink a nic nedala vědět a Klára Vyleťalová, to je velký otazník. Nezbylo než povolat posily – Kláru Dobišovou a Markétu Jelínkovou.

1. utkání:
Hra byla vyrovnaná jen do stavu 12 : 12. Pak jsme získaly čtyřbodový náskok, hlavně tvrdým útočným podáním Anety a Markéty. Náskok jsme v koncovce ještě zvýšily na šest bodů, set jsme vyhrály zaslouženě. V druhém setu jsme vedly od začátku do konce, slušně jsme přijímaly podání, proto jsme mohly útočit hlavně středem sítě. Dařilo se oběma středovým hráčkám, jak Míše, tak i Kláře (Dobišové). Hrály jsme na jednu nahrávačku – Lucku Šimkovou. Ve třetím setu (opět na jednu nahrávačku) nahrávala Zuzka Odvárková. Dá se říci, že jsme měly převahu po celé utkání, o vítězství jsem nepochybovala.

2. utkání:
Děvčata nastoupila zřejmě s vědomím, že i druhé utkání bude „jasná záležitost“. Jenže podceňování se nevyplácí. Na začátku jsme sice „zase“ vedly (9 : 5), jenomže pak děvčata hrála nekoncentrovaně, nesoustředila se, začaly jsme „vyrábět „ jednu chybu za druhou. Set jsme vyhrály horko těžko 26 : 24. Další dva sety již byly opět jednoznačné, soupeřky jsme převyšovaly po všech stránkách. Naše vítězství bylo zasloužené.

Poznámka: Nakonec jsem měla k dispozici osm hráček. Nastoupily jsme s touto základní sestavou: na nahrávce Lucka Šimková a Zuzka Odvárková, na bloku Míša Brůžičková a Klára Dobišová, na smeči Aneta Macenauerová s Markétou Jelínkovou. Protože jsme byly lepší, vystřídaly se všechny hráčky. Zkoušely jsme hru na jednu nahrávačku.

Hrály: L. Šimková, Z. Odvárková, M. Brůžičková, L.Křečková, A. Macenauerová, V.Kadlčíková, M. Jelínková, K Dobišová.

Hodnocení:
Lucka Šimková a Zuzka Odvárková – obě už slušně zvládají hru na jednu nahrávačku, musí se však naučit důrazněji hru řídit (tvořit?) a spoluhráčky „dirigovat“.
Míša Brůžičková – zlepšila se v obranné hře, dobře útočila ze středu sítě, ale nevydrží hrát naplno dva zápasy za sebou – chybí „fyzička“!
Aneta Macenauerová – výborně podávala, má tvrdý útočný servis – dala několik přímých bodů. V útoku to tentokrát nebylo nejlepší, ale zase hrála líp v obraně.
Lucka Křečková – překvapila hlavně v obraně, hrála jistě, dobře přihrávala. Pokud jsme hrály na jednu nahrávačku, vypomohla na nahrávce – úspěšně.
Verča Kadlčíková – neměla ještě dost zápasových příležitostí (nehraje dlouho) a má ještě někdy „guláš“ v postavení. Svoje si ale tentokrát uhrála, zlepšuje se.
Klára Dobišová – byla oporou v útoku - na bloku i na smeči středem sítě. Hrála dobře i v obraně.
Markéta Jelínková – výborně servírovala, získala pro družstvo několik přímých bodů v obou utkáních. Také na její smeče po lajně byly soupeřky „krátké. V obraně ještě vázla souhra s ostatními.