Přípravka chlapci - starší - 2006/2007

Komentáře k zápasům

ZNOVU BEZ PORÁŽKY …

Ve sportovním areálu s volejbalovými kurty v Ústí nad Orlicí se tuto neděli po kvalifikačním turnaji z minulého týdne konalo druhé kolo Krajského přeboru přípravky chlapců. Z minulé neděle postoupilo mezi pět nejlepších týmů svitavské „áčko“ a „béčko“. Svitavy „B“ sice nevyhrály ani jedno ze čtyř utkání, ale proháněly i ty nejlepší. Chlapci nehleděli na nějakou tu odřeninu z antuky, na občasné nevědomosti pravidel a snažili se seč mohli. Bude stačit opravit nějaké stále se opakující chyby a budou vyhrávat.

Svitavy „A“ v každém zápase na začátku prohrávaly a pak musely bojovat o každý míč a každý bod. Řady nevynucených chyb z naší strany dělaly z jednotlivých zápasů dramata hodna Národního divadla. Naši v koncovkách vždy udrželi chladné hlavy a mnohdy s trochou štěstí, jež odvážným přeje, vždy zvítězili. Samotný trenér po posledním zápase řekl, že mu nově vyrostlé šedivé vlasy sice nevadí, ale že zestárl nejméně o rok. Cenné skalpy si do dalších bojů odnášejí od družstev: Ústí nad Orlicí, Choceň, Litomyšl a Svitav „B“.

Celý turnaj proběhl ve slušném tempu za přispění nejlepšího trenéra našeho kraje p.Luboše Janeby a pořadatele a zároveň trenéra domácích Ladislava Voříška. Dala by se přeci jenom zmínit nemilá chvilka od diváka z Litomyšle, který se snažil opravovat skóre ve prospěch svého družstva pokřikováním na zapisovatele o údajně špatně otočených číslicích, čímž zdárně zmátl svitavské hráče a ti si nechali dát 3 body v řadě.

Jak vidíte milí čtenáři, i desetileté děti se hned od začátku svých pokusů zahrát si volejbal potkávají s praktikami, které jsou pochyceny ze soutěží pro dospělé.

Výsledky skupiny A:
Svitavy A – Choceň 2:1, - Litomyšl 2:1, - Ústí nad Orlicí 2:0, - Svitavy B 2:0.
Svitavy B – Ústí nad Orlicí 0:2, - Choceň 0:2, - Litomyšl 1:2.

Sestavy:
Svitavy A: Michal Palla, Tomáš Zandler, David Pišín, Martin Novák a Nikolas Zoikas.
Svitavy B: Saša Konečný, Daniel Plevák, Vojtěch Ambrož a Lukáš Abraham.

Elvis

Svitavské „C“ družstvo bojovalo ve stejný čas v Pardubicích ve skupině B. Hrálo se v pěkném areálu Sokola na Olšinkách za příjemného letního počasí.

V prvním zápase jsme nastoupili proti favorizovaným Pardubicím, které svou roli potvrdily. Na jejich stabilnější podání a kvalitnější provedení všech herních činností jsme prostě neměli. Druhý zápas s béčkem České Třebové byl již o něčem jiném. Kluci z Třebové jsou sice mladší, ale velmi bojovní. První set jsme těsně vyhráli 25:21, ve druhém jsme již jasně dominovali 25:9. Zápasy s třebovským áčkem a Letohradem měly podobný průběh. Vždy jsme prohráli první set, poté zlepšeným výkonem na podání druhý set vyhráli, ale v obou rozhodujících sadách se projevila nezkušenost našeho týmu a velmi špatný výkon na podání, které je na této úrovni rozhodující herní činností.

Výsledky skupiny B:
Svitavy C – Pardubice 0:2, - Česká Třebová B 2:0, - Česká Třebová A 1:2, Letohrad 1:2.

Sestava TJ Svitavy C: Dominik Albert, Jakub Marek, Štěpán Kafoněk a Tomáš Kryštůfek.