Komentáře k zápasům

KP přípravek chlapců
6.5.2007 - Svitavy

Ďábli poprvé prohráli!

Družstvo A svitavké přípravky starších hrálo s Litomyšlí zápas plný zvratů a z obou stran s touhou porazit toho druhého.

První set naši kluci nezvládli v koncovce a prohráli nejtěsnějším rozdílem 23:25. Ve druhé sadě stále dotahovali soupeře až přišel "spasitel" Piškot a nasázel v pravou chvíli solidní "šňůru" nechytatelných podání. Jenomže pak přišla zkrácená hra ve třetím setu a zároveň veliká chyba našeho družstva. Při výmněně stran, uprostřed setu si naši Ďábli nezapamatovali postavení a začali hrát tak, jak se náhodou postavili do hřiště. Zjistili, že nemohou útočit a set i celý zápas prohráli. Naštěstí si této chyby nevšiml rozhodčí, protože podle pravidel by se všechny získané body od chybového stavu odečetly a to by byl ještě katastrofálnější rozdíl.

Za chybu se platí a my zaplatili ztrátou čistého konta v Krajském přeboru. Jako důsledek nezdaru můžeme s jistotou označit vlažný nástup do zápasů a pocit "stejně to nějak vyhrajeme". V neděli jedeme na hřiště zmiňované Litomyšle a tam můžeme ukázat co umíme.

Jak říká trenér: "Není chybou, když ji uděláš. Je chybou, jestliže ji opakuješ!"

Komentář vypadá trochu pesimisticky, a tak musím podotknout, že Ďábli všechny ostatní zápasy vyhráli.