Komentáře k zápasům

Český pohár – starší žákyně – 1. kolo
Nový Jičín; 18.-19.11.006

Než jsme vyrazily:
Po zářijové kvalifikaci jsme byly zařazeny do druhé moravské osmičky. Naším celkovým cílem je nenechat se vyřadit po 2. kole a postoupit do závěrečných bojů v únoru a v březnu. Jely jsme tedy do Nového Jičína s cílem umístit se ve skupině nejhůře do 4.místa. Situaci nám notně zkomplikovalo onemocnění Kláry Dobišové. To naše družstvo samozřejmě oslabilo. Neúčast Verči Šabrňákové se mi ani nechce komentovat! Odjely jsme tedy pouze s osmi hráčkami. Na sedm zápasů, které nás čekaly, to bylo docela riskantní, ale musím napsat, že se s tím hráčky popraly víc než dobře – na velkou pochvalu!

Nový Jičín:
Do N.J. jezdíme s přestávkami asi 15 let. Vždycky tam všechno klapalo a bylo tam dobře, ale tentokrát nic moc. Nejhorší bylo ubytování - v tělocvičně, věci nebylo kam dát, … no docela hrůza. A ani organizace turnaje za moc nestála.

Sobota – hrály jsme 5 zápasů!!!

TJ Svitavy – PK Přerov 2 : 0 (7, 15)
Do soupeřek jsme se pustly s vervou, vedly jsme brzy 12 : 6, do konce setu se soupeřky vzmohly jen na jediný bod. Set skončil 25 : 7. Především jsme výborně podávaly. Aneta Macenauerová dala 5 x eso, Šárka Holasová získala pro družstvo dokonce 7 bodů, když zkušeně střídala tvrdý a umístěný servis. Na příjmu příjemně překvapila Míša Brůžičková. Set byl jednoznačný. Na začátku 2. setu jsme chvíli „dělaly hvězdy“ a hned jsme prohrávaly o dva body. Ale byla to jen chvilka. Úspěšným útokem na smeči (hlavně Markéta Jelínková, Míša Brůžičková a Šárka Holasová) jsme srovnaly a získaly opět velký náskok. Vyhrály jsme zaslouženě, na hřišti se vystřídalo všech osm hráček

VK Znojmo – TJ Svitavy 2 : 0 (12, 2)
Znojmo bylo jednoznačně nejkvalitnějším týmem celé skupiny, turnajem prošlo bez ztráty jediného setu. Začaly jsme sice slušně, ale od stavu 3:3 se začaly soupeřky velmi důrazně prosazovat, zejména na smeči. Rychle získaly šestibodový náskok, který stále zvyšovaly. Útočily nejčastěji středem sítě, protože měly výborný příjem podání a jejich blokařky byly hodně vysoké a volejbalově vyspělé. Druhý set, to bylo fiasko, jaké jsem za lajnou už dlouho nezažila. Nevadilo mi ani tak, že jsme prohrály obrovským rozdílem, ale hrozně mi vadilo, že jsme to úplně vzdaly. Jediné dvě hráčky, které se s tím nehodlaly smířit a bojovaly, byly Zuzka Odvárková a Míša Brůžičková. Ostatní, jako by ani na hřišti nebyly.

TJ Svitavy – UP Olomouc „B“ 2 : 0 (21, 22)
Říkala jsem si, jestli se z toho propadáku „nezbráboráme“, že to snad ani nepřežiju. Naštěstí to dopadlo dobře. Proti Olomouci děvčata nastoupila, jako by nic. Moc dobře se rozehrály obě nahrávačky (Zuzka Odvárková a Lucka Šimková) a když jim spoluhráčky slušně přihrály, odměňovaly je přesnými nahrávkami, dokonce i tzv. „za hlavu“ - do dvojky. V útoku se prosadily Markéta Jelínková s Anetou Macenauerovou, na bloku Šárka Holasová a v obraně v poli se překonávala Míša Brůžičková (nakonec z ní snad bude i polařka!!!). Vyhrály jsme zaslouženě, po dobrém výkonu.

TJ Svitavy – Frenštát pod Radhoštěm 2 : 0 (7, 18)
Také proti Frenštátu jsme podaly dobrý výkon. V obou setech jsme vedly od začátku do konce, soupeřky jsme moc do hry nepustily. Na smeči se střídaly Lucka Křečková a Verča Kadlčíková a obě hrály dobře. Měly jsme také útočnější servis, na bloku si několikrát „smlsla“ Lucka Šimková.

TJ Svitavy – OP Prostějov 0 : 2 (-25, -23)
Poslední sobotní zápas jsme začaly asi v 19:00 a všechny už toho měly dost. V tělocvičně jsme byly od půl deváté ráno, celý den. S odstupem musím napsat, že to bylo dramatické utkání, mělo dobrou volejbalovou úroveň, jen ten výsledek byl pro nás hrozný, skoro bych řekla nespravedlivý. V 1. setu jsme pořád vedly zhruba o 5 bodů – do stavu 19 : 14. Hrály jsme dobře, s nasazením. Výborná byla Šárka, dařilo se jí, na co sáhla, nahrávačky – Zuzka a Lucka – spolehlivě chystaly útoky, taky dobře blokovaly. Byla to pro mě radost, ale jen do koncovky. Nechaly jsme se ukolébat, soupeřky srovnaly stav na 23 : 23 a v dramatické koncovce jsme se složily – hrály jsme ustrašeně, opatrně a tak se nevyhrává. Set skončil 27 : 29. I v 2. setu jsme skoro pořád vedly o jeden až dva body. V útoku se dařilo jak Markétě, tak i Anetě, ale koncovka byla stejně špatná – jako přes kopírák. Ještě jsme vedly 22 : 20 a pak konec. Opět jsme se volejbalově „podělaly“ a samy jsme se porazily.

Neděle

Rema Rychnov nad Kněžnou – TJ Svitavy 2 : 0 (18, 21)
Začínaly jsme už v 8:30 a z toho jsem měla strach.Rozcvičování jako na pláži, zívání, zpomalené pohyby i reakce. Stručně řečeno: Rychnov nehrál nic a my vůbec nic! Jediné, které družstvo burcovaly a snažily se to změnit, byly Zuzka Odvárková a Verča Kadlčíková. Klobouk dolů, tak si představuji práci pro tým. Ostatní – bída, hrůza.

TJ Svitavy – OA Třebíč 2 : 0 (22, 12)
Výsledky ve skupině se tak zamotaly, že jsme ještě měly naději postoupit do první osmičky, tedy mezi 8 nejlepších moravských družstev. Podmínkou ale bylo samozřejmě porazit Třebíč. Vlastně to byl zápas kdo z koho. Hned na začátku jsme sice prohrávaly 3 : 8, ale bylo vidět, že už jsme probuzené. Srovnaly jsme dobrým servisem a pozornou obranou, pak jsme přidaly úspěšné bloky a smeče koncovku jsme tentokrát zahrály dobře. Druhý set byl jednoduchý, soupeřky tak zvaně „odešly“.

Závěr:
Počítání bylo složité, ale výsledek výborný!!! Lepším poměrem setů jsme skončily na 2. místě a postoupily jsme mezi moravskou elitu. V prosinci tak ve 2. kole budou našimi soupeřkami např. UP Olomouc, KP Brno, TJ Nový Jičín, ŠSK Bílovec, VSC Zlín a další.