Starší žákyně - 2006/2007

Komentáře k zápasům

Kvalif. do Českého poháru
Bílovec 22.-24.9.2006

Tři dny bojovaly v severomoravském Bílovci starší žákyně o možnost hrát i v tomto soutěžním ročníku (2006/7) Český pohár. Je to nejvyšší nemistrovská soutěž, řízená ČVS. Hrát ČP znamená možnost sehrát 4 – 5 kvalitních vícedenních turnajů s kvalitními soupeřkami a tato zkušenost se nedá v kategorii starších žákyň ničím nahradit.

Kvalifikace se hrála ve dvou skupinách – české (Ústí n/Labem) a „naší“ moravské (Bílovec).

Od pátečních odpoledne do nedělního poledne jsme hrály celkem 9 utkání, z toho 7 vítězných a 2x jsme odešly poražené. Bylo to pořádně náročné! Do Českého poháru jsme se dostaly a zahájíme ho v listopadu v 2. osmičlenné skupině (výkonnostně).

Sestava: Šárka Holasová - kapitánka, Lucka Šimková, Zuzka Odvárková, Verča Šabrňáková, Míša Růžičková, Anetka Macenauerová, Klára Vyleťalová, Lucka křečková, Monča Antošová, Verča Kadlčíková, Klára Dobišová a Markéta Jelínková

Trenéři: Marcela Sezemská, Miroslav Kelnar

1. část kvalifikace – bojovalo se v 5 základních skupinách – naše sk. E měla pět družstev:

TJ Svitavy – Slovácká Slávia Uherské Hradiště 2 : 0 (13, 17)

Rozcvičování naznačilo, že budeme favoritkami a tuto roli jsme splnily. Důležité bylo udržet soustředění a nepřijmout hru soupeřek. Byly jsme lepší ve všech činnostech, výhra byla jednoznačná. Na podání vynikla Aneta Macenauerová.

TJ Svitavy - KP Brno B 2 : 0 (3, 7)

Výsledky setů svědčí o rozdílu mezi oběma družstvy. Soupeřky nezpracovaly náš servis, v prvním setu jsme daly 6 přímých bodů, v druhém dokonce 8. Zasloužily se o to zejména Verča Šabrňáková a Lucka Šimková. Dobře zahrály střídající hráčky – Monča Antošová, Lucka Křečková a Verča Kadlčíková.

Rema Rychnov n/Kněžnou – TJ Svitavy 0 : 2 (-12, -10)

Soupeřky byly vysoké a především dobře blokovaly. I v tomto třetím pátečním utkání jsme měly dobrý servis. Hrály jsme důsledně na 2 nahrávačky, abychom měly na síti stále tři útočící hráčky. Dobře nahrávala zvlášť Verča Šabrňáková, tak snad už se jí konečně post nahrávačky zalíbí! Na smeči pak zaslouží pochvalu Klára Vyleťalová – hlavně proti úderům „po lajně“ byly soupeřky bezmocné. V obraně řadu míčů zachránila Šárka (aby to vydrželo!!!)

TJ Svitavy – VK Kopřivnice 2 : 1 (19, -15, 13)

První sobotní utkání nás opravdu prověřilo. Kopřivnické hráčky vstoupily do utkání soustředěně a velmi zodpovědně. Než jsme se my vzpamatovaly, prohrávaly jsme 0 : 9. Nepřijaly jsme podání, nahrávačky se k míči téměř nedostaly, útok prostě nebyl. Nepomohl tajm, ani střídání. Naštěstí se vzápětí podobného výpadku dopustily soupeřky. Pomalu jsme jejich náskok snižovaly. Zlepšily jsme příjem, v útoku „úřadovala“ Klára Vyleťalová a na bloku Klára Dobišová s Šárkou. Především jejich zásluhou jsme vývoj setu zvrátily, převzaly iniciativu a set dovedly k vítězství. Nepoučily jsme se ale ani trochu – i druhý set byl plný zvratů a nepochopitelných chyb. Opět jsme měly velmi špatný příjem prvního míče a tentokrát jsme set nezachránily. Tie-break byl dramatický, ani jedno družstvo nebylo schopné vytvořit si větší bodový náskok, obě družstva chybovala hlavně ve hře v poli – v obraně. V rozhodujících míčích v koncovce prokázala odvahu Markéta Jelínková a třikrát po sobě tvrdými smeči set zakončila - vítězně pro nás. Poprvé jsme hrály na jednu nahrávačku - Lucku Šimkovou – a zvládala to dobře.

Základní skupinu jsme vyhrály bez porážky, ale v sobotu odpoledne teprve začaly „boje na ostro“ v 2. části kvalifikace, ve čtyřech 5-6 členných skupinách.

TJ Svitavy – KP Brno B 2 : 0 (16, 15)

Na Brňanky jsme narazily podruhé, naše vítězství byl opět jednoznačné. Výborně hrála na bloku Míša Brůžičková, pochvalu zaslouží střídající Lucka Křečková a Monča Antošová.

TJ Svitavy – VK Bílovec 0 : 2 (-16, -15)

Bílovec má tradičně výborné družstvo, v základní skupině A skončil těsně na 2. místě. Hra měla na obou stranách velmi dobrou úroveň. Soupeřky velmi tvrdě a jistě!!! Servírovaly, měly jednu výbornou smečařku, která útočila ze všech pozic, a udělaly jen velmi málo vlastních chyb. Naše hra postrádala větší vyrovnanost, nikdy nezůstalo jen při jedné chybě. Málo jsme také využily výhody dvou nahrávaček (Lucka Šimková a Zuzka Odvárková) – v útoku jsme měly stále tři hráčky! Rozhodujícím momentem celého utkání byla koncovka prvního setu, kdy jsme vedly 21 : 18 a po celé sérii hrubých chyb jsme set prohrály 21 : 25 (soupeřky daly šňůru sedmi bodů!!!, my žádný!!!). Druhý set byl vyrovnaný, ale koncovka opět patřila soupeřkám. TJ Svitavy – TJ Nový Jičín 1 : 2 (-13, 19, -12)

Bylo to naše nejkvalitnější utkání celé kvalifikace, škoda jen, že jsme musely nastoupit téměř okamžitě po prohraném zápase s Bílovcem. První set to určitě poznamenalo. Těžko jsme se ze zklamání probíraly a soupeřky toho pochopitelně využily. Druhý set byl vyrovnaný, tvrdě se bojovalo o každý míč. Rozhodující byl náš lepší servis (Zuzka, Aneta, Lucka) a v útoku jistota Kláry (Vyleť.) a Anety. I v tie-breaku jsme pokračovaly v dobré hře. Do koncovky jsme šly s náskokem - vedly jsme postupně 10 : 8, 12 : 11, nakonec jsme ji však nezvládly (už podruhé!!!). Přesto musím pochválit Kláru (Dobiš.), na bloku prostě soupeřky nepustila. (Později se ukázalo, že právě tato neuhraná koncovka nás odsunula v ČP do 2. osmičky.)

TJ Svitavy – PVK Přerov 2 : 0 (11, 17)

V šest večer jsme nastoupily k pátému sobotnímu utkání a je potřeba napsat, že už toho měly všechny plné zuby. Navíc to byl moc důležitý zápas – vítězství nám mělo účast v Č. poháru zajistit, bez ohledu na neděli. V prvním setu jsme hned na začátku získaly několikabodový náskok a ten jsme stále zvyšovaly. Na bloku hrála s Klárou Dobiš. Míša Brůžičková - lepšila se zápas od zápasu. Hrála dobře i v obraně a to bylo docela překvapení. V útoku se dařilo oběma – Kláře Vyleť. i Anetě. Vypadalo to, že i druhý set uhrajeme v klidu, ale to by bylo asi moc jednoduché. Za stavu 8 : 9 to teprve začalo!V kritickém momentě - zmatkovaly jsme v obraně, kazily jsme, co se dalo - vyburcovala Zuzka Odvárková několika obětavými zákroky v poli ostatní k výbornému výkonu. Hned ji pak následovala Aneta Macenauerová s tvrdým a jistým podáním, se kterým si soupeřky jen těžko poradily. Set a celé utkání jsme zaslouženě vyhrály, především však díky Zuzce a Anetě.

TJ Svitavy- VK Lanškroun 2 : 0 (20, 20)

V neděli nás čekalo poslední utkání - s Lanškrounem. Hráčky se znají moc dobře, dokonce spolu kamarádí – to dřív nebývalo. Mimo hřiště je to samozřejmě dobře! V zápas nikomu o nic nešlo – my jsme měly jasnou 2. osmičku, Lanškroun už postoupit nemohl. Proto jsme zkoušely hru na jednu nahrávačku, Markéta Jelínková hrála na účku a dobře (líbí se jí tam!), hrály Lucka (Křečk.), Monča a Verča (Kadlčíková). Vyhrály jsme zaslouženě a přesvědčivě.

Na koho asi narazíme v listopadu v 1. kole?
Oficiální zprávu ještě nemáme, ale budou to zřejmě: PVK Přerov, Rema Rychnov n/Kněžnou, TJ Třebíč, VK Znojmo, UP Olomouc B, TJ Frenštát p/Radhoštěm, OP Prostějov. Hrát bude každý s každým a dvě nejlepší družstva se posunou v 2. kole do první osmičky družstev.