2. liga – ženy – 11.11.2006

TJ Svitavy „A“ – PVK Přerov „B“
2 : 3 ( -17, 23, 19, -19, -11)
3 : 0 (29, 21, 22)

V 11. a 12. kole druholigové soutěže se proti nám na domácí palubovce postavila extraligová záloha Přerova. U takových velkoklubů, které mají ve všech věkových kategoriích družstva v nejvyšších soutěžích, nikdy nevíte, kdo se proti vám postaví. Mohou využít pendlujících hráček (do 21 let), extraligových juniorek a …..
Už rozcvičování naznačilo, že se budou přerovské volejbalistky opírat v útoku o vysokou smečařku Novotnou (i O. Pachovská se vedle ní ztrácela) a rychlou středovou útočnici Baštanovou, v obraně pak o D. Lehnertovou na postu libera (ta tedy odvedla na příjmu a v obraně kus práce). Nejlepší hráčkou však nakonec byla výborná nahrávačka L. Lehnertová, o které se opravdu dá říci, že hru tvořila.

1. utkání:
Po bezchybném začátku jsme rychle vedly 4 : 0, úspěšně jsme blokovaly výbornou smečařku Novotnou a prosadily jsme se v útoku. Soupeřky ale neznervózněly a pomalu hru i stav srovnaly na 8 : 8. Ve střední části setu byly síly na obou stranách sítě vyrovnané, my jsme výborně blokovaly a hrály dobře v poli, přerovské volejbalistky byly zase důraznější v útoku. Koncovku jsme ale odehrály přímo ostudně. Nedařilo se nikomu a nic, nepomohly tajmy, ani střídání. Přerov set vyhrál 25 : 17. Druhý set jsme hrály velmi dobře, bez jediného herního výpadku. Servis jsme umísťovaly mimo dosah soupeřova libera (K. Sezemská pět bodů), P. Němečková přesně nahrávala, ale taky se výborně rozehrála v obraně, útok soupeřek jsme držely na bloku. Několikabodový náskok jsme si udržovaly po celý set . V koncovce se sice zmenšil na minimum, ale set jsme do vítězného konce dotáhly (25 : 23). V dobré pohodě jsme začaly i třetí set. Vedly jsme postupně 3 : 0, 8 : 4, ale soupeřky tvrdým útokem ze středu sítě a z hlavního kůlu stav srovnaly. Zase jsme začaly hrát opatrně – hlavně v útoku – a taková hra k úspěchu nevede. Zvrat zařídila O. Pachovská výborným servisem (21 : 17), obranu na síti jsme posílily O. Gabrlíkovou. Koncovku jsme tentokrát zvládly bez nervů, s tvrdým útokem (25 : 20). Čtvrtý set ukázal, že jsou přerovské hráčky ostřílené bojovnice. Libero D. Lehnertová přijímala bez chyby a umožnila tak své sestře na nahrávce (L. Lehnertová) rozehrát rychlé útočné akce. Tím se soupeřkám podařilo oslabit náš velmi dobrý blok a soustředěným výkonem vyrovnaly stav utkání na 2 : 2.
V tie-breaku jsme začaly víc než dobře. Celé družstvo vyburcovala K. Sezemská, která „zařídila“ postupně body z podání, na bloku i na smeči. Vedly jsme 7 : 2 a soupeřky jsme dostaly pod tlak. K závěru této zkrácené hry lze snad říci jediné – nakonec jsme se porazily samy! Soupeřkám stačilo podávat, ostatní – vlastní chyby, už jsme zařídily my. Radost přerovských hráček z vítězství byla obrovská, naše zklamání ještě větší. Takto rozehrané tie-breaky by se prostě neměly ztratit!

2. utkání:
Z druhého utkání jsem měla strach. V hlavě mě strašil druhý zápas s Kylešovicemi, kdy jsme po prvním prohraném pětisetovém dramatu už nenašly síly (hlavně psychické) vzdorovat a hladce jsme prohrály.Tentokrát to ale bylo naštěstí jinak. O přestávce jsme se z prohry „otřepaly“ a s nečekanou vervou jsme se do soupeřek pustily. To je evidentně zaskočilo, myslím, že čekaly hladký průběh a lehké vítězství.
První set bylo opravdové volejbalové drama. Polovinu setu jsme hrály bez chyb, výborně. Bloky O. a H. Pachovských byly neprůstřelné, v útoku se „našla“ K. Bláhová. Vedly jsme 11 : 4. Ani tentokrát se však soupeřky nevzdaly. Podařilo se jim stav zkorigovat a v druhé části se bojovalo doslova o každý míč. Byly jsme trpělivější, N. Říhové se podařilo vychytat několik těžkých míčů v poli, na příjmu na sebe vzala zodpovědnost K. Sezemská. Po 38 minutách hry jsme jásaly my, set jsme vyhrály 31 : 29. V další hře už bylo vidět, že si věříme. Získaly jsme v obou setech na začátku malý náskok a ten jsme udržely. Ukázalo se, že pro vývoj celého utkání byl rozhodující první set. ,br>Vyhrály jsme ne sice lehce, ale přesvědčivě a zaslouženě. Kdo by to po prvním zápase řekl?