Ženy "A" - 2006/2007

Komentáře k zápasům

2. liga – ženy – 14.10.2006

TJ Sokol Křenovice – TJ Svitavy „A“ 1 : 3 (17, -19, -22, -20); 3 : 2 (-23, 18, 10, -24, 13);

Ve třetím dvouutkání jsme narazily na velmi zkušený celek jihomoravských Křenovic. Nejméně polovina jejich hráček byla ještě nedávno v kádru prvoligové brněnské Morendy (Moravská Slávia). Bylo zřejmé, že jejich předností bude zejména zkušenost, předvídavost a pevné nervy.

1. utkání:
Začátek byl „neurovnaný“ na obou stranách sítě. Velmi dobře jsme blokovaly, ale kazily jsme podání a v útoku míč tzv. nepoložily. Za stavu 12 : 12 získaly domácí hráčky tři rychlé body za sebou, uklidnily se a set s přehledem získaly ve svůj prospěch. Především tvrdým útokem získaly náskok i na začátku druhého setu – vedly již 5 : 2. Po střídání a tajmu naše hráčky „zabraly“. Získaly pro sebe několik doslova nekonečných výměn, dobře bránily blokem a chytily se i v útoku, především K. Bláhová. Od stavu 18 : 15 nedovolily domácím stav zkorigovat, naopak náskok postupně zvyšovaly. Zlepšeného příjmu podání využila nahrávačka P. Němečková ke zrychlení hry a soupeřky se jen bránily. Set zakončila P. Němečková esem – 25 : 19. Třetí set byl velmi vyrovnaný od začátku do konce. Body přibývaly na obou stranách sítě po jednom, výjimečně po dvou. Domácí lépe útočily, naše hráčky hrály chytřeji, několik důležitých bodů jsme získaly ulívkami a technickými údery. To na soupeřky platilo. Také tento set jsme zakončily esem, tentokrát K. Bláhová. Ve čtvrtém – posledním setu – jsme vedly postupně 15 : 9, 17 : 11, 20 : 14. Domácí však začaly riskovat a ukázaly, že jsou opravdu velmi zkušeným družstvem. S přehledem nás tvrdým servisem zatlačily do obrany. Teprve za stavu 22 : 18 jsme se vzchopily a set – tedy i celé utkání dovedly do vítězného konce.
Hrály: P. Němečková, R. Odvárková – J. Dostálová, O. Pachovská, K. Bláhová, H. Pachovská – M. Kavalírová, K. Sezemská, libero J. Bláhová

2. utkání:
Rozhodčí připustili hned od začátku nečistou hru a příliš „volné“ posuzování některých dvojáků a tažených míčů bylo později zdrojem dohadování. Především kapitánka domácích závěry rozhodčích neustále komentovala a radila, žlutá karta však zůstala schovaná. Celý první set jsme vedly. Naše bloky domácí těžko překonávaly, v útoku byla nejlepší K. Bláhová. V dobře rozehrané koncovce jsme si opět neodpustily hrubé chyby – při příjmu podání – set jsme vyhrály nejtěsnějším rozdílem 25 : 23. Pro druhý set byly charakteristické opět dlouhé, skoro nekonečné výměny, které vyčerpávaly. Převládala obranná hra.Více jsme střídaly, J. Bláhovou na liberu jsme využívaly chvílemi i místo smečařek. Pro křeče musela střídat K. Sezemská.Vítězství domácích v tomto setu zajistila kapitánka Fuksová, vysoká (snad 190 cm) smečařka, která si s naší obranou poradila. Dolehla na nás krize, ve třetím setu bylo na hřišti v podstatě jedno družstvo, a to domácí. Byly lepší ve všech směrech, set trval pouze 15 minut a skončil s velkým bodovým rozdílem 25 : 10. Nezbylo, než se pokusit o změnu a vyburcovat celé družstvo. Udělaly jsme další změny v sestavě – nahrávala J. Dostálová, na účko se vrátila R. Odvárková, blok O.Pachovská a O. Gabrlíková, na smeči K. Bláhová s H. Pachovskou. Celý set, to byla bitva o každý míč. Opět nekonečné výměny, proložené hrubými základními chybami na obou stranách sítě. Z krize jsme se dostaly a obětavým bojovným výkonem jsme si vypracovaly v koncovce náskok 24 : 20. Domácí se ještě pokusily o zvrat, ale nepodařilo se – set jsme vyhrály 26 : 24 (ale zase jsme dopustily zdramatizování koncovky, i když jsme měly čtyřbodový náskok!!!). Do tie-breaku jsme vstoupily odhodlaně, při změně stran jsme vedly 8 : 6, soupeřky ale srovnaly na 11 : 11.V koncovce pracovaly hlavně nervy, vedly jsme již 13 : 11, ale na vítězství jsme nedosáhly! V posledních rozehrách jsme sice servis soupeřek přijaly dobře, rozehrály, ale v útoku jsme nebyly dostatečně důrazné, míč jsme „nepoložily“. Konečný patnáctý bod a celkové vítězství domácím nakonec daroval rozhodčí, když v rozhodujícím momentě odpískal P. Němečkové „nečistý“ úder, jakých byly v utkání desítky – a neodpískané. Zklamání z prohraného utkání bylo velké, takto rozehrané tie-breaky už se neztrácejí.
Hrály: Němečková – Dostálová, O. Pachovská, K. Bláhová, Sezemská – Gabrlíková, H. Pachovská, Odvárková, libero J. Bláhová