Sokol Česká Třebová – TJ Svitavy
3 : 2 (19, -22, -21, 16, 8)
3 : 2 (-27, 24, 16, -23, 9)

1. utkání:
Do utkání jsme šly s velkým odhodláním, ale začátek se nám nepovedl ani trošku. Hned v úvodu jsme dostaly dva přímé body z podání a znejistěly jsme. Domácí hráčky se vzápětí vytasily s další obávanou zbraní – tvrdým a přesným útokem po lajně – a zatlačily nás do defenzivy. Výsledkem snahy všech našich hráček pomoci jedna druhé však byly zmatky v obraně. Po takové „neurovnané“ obranné hře to měly taky smečařky těžké, nebylo moc z čeho útočit. Domácí si udržovaly několikabodový náskok a set uhrály v klidu.
Naštěstí jsme dokázaly na nepovedený úvod rychle zapomenout a v druhém setu jsme ukázaly, že to domácí rozhodně nebudou mít tak jednoduché, jak naznačil první set. Podařilo se nám odrazit jejich nástup a naopak jsme to byly my, kdo přešel „do útoku“. Pět výborných servisů Katky Bláhové domácí obtížně zpracovávaly, musely útočit pouze na jistotu a toho jsme náležitě využily – tzv. jsme se chytily. Vedly jsme postupně 7:3, 15:12, 20:15. Z útoku středem sítě bodovala Katka Sezemská a z překvapivých přistřelených nahrávek „za hlavu“ dala důležité dva body Renata Odvárková. V závěru začaly domácí hráčky náš náskok stahovat, ale zdramatizovat koncovku jsme jim nedovolily.
Na začátku třetího setu vyrukovaly domácí opět s tvrdým riskantním podáním, daly dvě esa a další servisy jsme přijímaly nejistě. Zabojovaly jsme ale v obraně na bloku i v poli a nedovolily jsme domácím získat větší náskok. Za stavu 8:10 přišla na podání Pavlína Němečková a devíti útočnými servisy v řadě (každý byl jiný!!!) způsobila v obraně domácích pohromu. Pokud se dostaly k útoku, bylo to „na jistotu“ a my jsme mohly odpovědět na síti tvrdě. Vedly jsme 17:10. Malá chvilka ztráty koncentrace a domácí volejbalistky se ještě pokusily vývoj setu zvrátit riskantní hrou – hlavně v útoku. Dotahovaly, ale náš náskok byl nad jejich síly.
V plné síle se ale domácí předvedly v následujícím čtvrtém setu. Neudělaly snad ani jednu nevynucenou chybu a od začátku do konce určovaly průběh ony. My jsme hrály špatně jak v obraně, tak v útoku. Kupily jsme chyby, hrály opatrně, bez potřebného důrazu. S velkým bodovým rozdílem set domácí zaslouženě vyhrály.
A byl tu další tie-break (v soutěži již devátý!!!). Do střídání stran hra vyrovnaná, v koncovce jsme soupeřkám vítězství „vnutily“ - vlastními nevynucenými chybami v útoku.

Hrály jsme v sestavě: P. Němečková, R. Odvárková, H. Pachovská, O. Pachovská, K. Bláhová, K. Sezemská, libero J. Bláhová, střídaly O. Gabrlíková, J. Dostálová

2. utkání:
V sestavě jsme udělaly jedinou změnu. Na libero se vrátila J. Dostálová a udělaly jsme dobře. První set se hrálo na obou stranách sítě jako o život. Diváci viděli velmi hezký volejbal s obětavými zákroky v obraně, tvrdým útokem na obou stranách. Stav byl stále vyrovnaný, víc jak jeden bod navíc se nedařilo získat ani jednomu družstvu. Infarktová koncovka nás tentokrát nezlomila, set zakončila esem Pavlína Němečková – stav 29:27.
Stejný průběh měl i druhý set, bylo opravdu na co se dívat. Nám se začalo dařit bránit nejlepší hráčku domácích J. Benešovou (přes 190 cm, bývalá hráčka extraligového Olympu Praha), která si hlavně v prvním utkání dělala, co chtěla. Na bloku si na ni „došláply“ H. a O. Pachovské a několikrát jsme její tvrdé smeče z velké výšky posbíraly i v poli. Úspěšně jsme útočily a hlavně – vyvarovaly jsme se nevynucených chyb. I tentokrát byla koncovka jen pro odolné – úspěšnější však nakonec byly domácí, když vyhrály 26:24.
Boj pokračoval do poloviny třetího setu, přesně do stavu 12:13. Pak nám najednou došly síly, ale především psychické. Vypětí už trvalo dlouho. Líp si s velkým psychickým zatížením v následujících minutách poradily domácí. Navíc jsme dostaly druhý trestný bod za špatné postavení. Do konce setu jsme se z útlumu nedostaly, prohrály jsme s velkým rozdílem 16:25.
Ve čtvrtém setu jsme už prohrávaly 5:9, ale dvěma doslova akrobatickými zákroky J. Dostálové v obraně a úspěšným blokem K. Sezemské jsme se znovu dostaly do hry. Prokázaly jsme velkou bojovnost a stav srovnaly na 17:17. V koncovce jsem si říkala, jestli mi ty nervy stojí za to. Ale když jsme ji – zase nejtěsnějším rozdílem 25:23 – uhrály, na nervy jsem samozřejmě okamžitě zapomněla.
A jak jinak? Tie-break (v pořadí desátý!). Bitva o každý míč trvala do stavu 8:9. Závěr jsme však odehrály hůř než špatně, vítězství jsme domácím doslova vnutily vlastními chybami. Zkazily jsme dvě podání a jedno jsme nevzaly. To nás srazilo - tři body, které v podstatě o výsledky rozhodly, jsme soupeřkám darovaly.

Hrály: P. Němečková, R. Odvárková, K. Sezemská, O. Pachovská, k. Bláhová, O. Pachovská, libero J. Dostálová; střídaly – O. Gabrlíková, J. Bláhová