VK Precheza Přerov „B“ – TJ Svitavy
3 : 0 (-14, -17, -22)
3: 0 (-10, -16, -21)

1. utkání:
Nastoupily jsme s odhodláním poprat se o každý bod. Domácí hráčky ale získaly převahu hned od začátku, velmi rychle se dostaly do vedení 9:4. Poučily se z podzimních zápasů, nenechaly se zaskočit našimi technickými míči a ulívkami, vsadily především na tvrdý útok. Nutno říci, že výborně zpracovávaly náš servis (moc se nám nedařil!) a nahrávačka L. Lehnertová (levačka) pak připravovala útočné akce svých spoluhráček přesně a hlavně pestře. My jsme se celý první set doslova trápily, moc jsme chybovaly a pak už jsme hrály se strachem, opatrně. Bodový rozdíl v prvním setu (25:14) odpovídal poměru sil na palubovce.

V druhém setu jsme začátek „zachytily“, vedly jsme 6:3, 10:6. Hlavně jsme zlepšily obranu – dařilo se nám častěji zastavovat útok domácích hned na blocích. Přesnější příjem podání dal šanci i naší nahrávačce k několika překvapivým akcím. Domácí hráčky však začaly úspěšně riskovat na podání, do útoku se v předních pozicích zapojila i nahrávačka a stav zkorigovaly na 15:15. V druhé půlce setu jsme neustály zvýšený tlak domácích. Polevily jsme a po sérii vlastních nevynucených chyb jsme domácím umožnily získat dlouhou sedmibodovou šňůru – rozhodující náskok.

Měnily jsme sestavu v každém setu, střídaly jsme, snažily jsme se najít momentálně tu nejoptimálnější. Taky ve třetím setu jsme s domácími držely krok do stavu 14:14. V obraně v poli jsme hrály pozorně, vybraly jsme velmi těžké míče, ale nedokázaly jsme častěji útočnými údery míče tzv. „položit“. Naše útočné akce domácí zpracovaly a následně tvrdě zaútočily. Převahu v útoku zúročily i v koncovce třetího setu, vyhrály 25:22 a tím celé utkání.

2. utkání:
Už po prvních míčích bylo doslova vidět, že si nevěříme. Povzbuzovaly jsme se, jsem přesvědčená, že všechny chtěly překonat hlavně nejistotu a nepřipouštět si důležitost zápasu, ale nedařilo se. Na naší straně přibývaly body po jednom a sporadicky, domácí je ale získávaly ve „šňůrách“, tj. víc najednou. Set vyhrály s velkou převahou. V druhém setu jsme byly o něco úspěšnější, ale byly to stále domácí, kdo diktoval hru. Poslední set druhého utkání byl nejvyrovnanější. Ačkoliv jsme na začátku prohrávaly již 4:8, zlepšenou hrou v útoku jsme stav srovnaly a před koncovkou jsme vedly 19:18. Tu jsme ztratily opět vlastními nevynucenými chybami. Domácí vyhrály zaslouženě i druhé utkání.