2. liga – ženy – 25.11.2006

Tatran Litovel – TJ Svitavy „A“
3 : 1 (-19, 15, 17, 10),
3 : 0 (28, 21, 12)

Po týdenní přestávce jsme hrály další dvě soutěžní kola v Litovli. Ještě než rozhodčí poprvé pískli, čekala na nás dvě pořádná překvapení.

První – nový areál základní školy, který nelze přehlédnout, s krytým plaveckým bazénem, krásně upraveným okolím, venkovními hřišti s umělým povrchem i umělou trávou a hlavně „školní tělocvična“ s rozměry haly, hledištěm, fungujícím bufetem, … Jako tělocvikářka bych si tam teda „rochnila“.

A druhé – soupeřky. Myslela jsem, že je docela známe z podzimních turnajů v naší hale, ale ne. Většina hráček měla s Litovlí společné pouze registrace. Zase důkaz, jak široké okolí může čerpat a využívat velké volejbalové kluby, jako jsou Olomouc, Přerov a další.

1. utkání:
Vstoupily jsme do zápasu výborně, s odvahou a bez respektu.Tvrdý útok domácích jsme likvidovaly hned na bloku (5 bodů!), přidaly jsme velmi dobrou obranu v poli, podařila se nám dvě esa a taky v útoku jsme byly úspěšné. Vedly jsme dokonce 14 : 5. Teprve od tohoto stavu se začaly domácí vzpamatovávat a stav korigovat. Pořádně přitvrdily na podání a brzy poznaly, že příjem bude asi naše slabina. Podařily se jim dvě tříbodové šňůry, rozehrály se a hra se vyrovnala. Set jsme vyhrály přesvědčivě, ale tušily jsme, že se v dalších setech už soupeřky zaskočit nenechají. A byla to pravda. Zbývající sety měly obdobný průběh. Domácí výborně podávaly, střídaly prudký útočný servis s plachtícím i umístěným. My jsme přijímaly nepřesně, dostaly jsme z podání i přímé body. Nahrávačka se tentokrát doslova nalítala. Někdy měla co dělat, aby míč tzv. zvedla, takže útočné kombinace jsme hrály opravdu výjimečně. Smečařky pak byly v obtížné situaci, měly proti sobě téměř vždy dobře připravenou obranu - kompaktní dvojblok a dobře postavené hráčky v poli. Nepomohla nám střídání ani tajmy. Každou naši nepřesnost v obranných činnostech a opatrnost v útoku soupeřky trestaly. Jejich vítězství ve všech následujících třech setech – tedy v celém utkání - bylo přesvědčivé a zasloužené.

2. utkání:
S mírným odstupem je možné říct, že o výsledku druhého zápasu rozhodl první set. Bojovalo se na obou stranách sítě doslova a urputně o každý míč. Prohrávaly jsme v něm stále o jeden až dva body, ale větší náskok jsme soupeřkám nedovolily. Vyrovnat se nám podařilo až při stavu 18 : 18. Domácí zrychlovaly hru na síti, my jsme nestačily sestavovat dvojbloky, ale v obraně v poli jsme se doslova překonávaly. Nekonečně dlouhé rozehry vyčerpávaly obě družstva a koncovka, ta byla jen pro silné nervy - pro mě skoro na infarkt. Riskovaly jsme v útoku a vedly jsme už 24 : 22. Vlastní nevynucené chyby nás o vedení připravily, ale ještě jsme vedly dvakrát (27 : 26, 28 : 27). Celkem jsme měly čtyři setboly!!! Po 36 minutách však jásaly domácí, vyhrály 30 : 28. I v druhém setu jsme se soupeřek držely s odstupem max. dvou bodů, k dramatické koncovce však už nedošlo. Ve velmi dobrém výkonu, založeném především na obraně, jsme vydržely do poloviny třetího setu, závěr už byl jednoznačně na domácích.