Ženy "A" - 2006/2007

Komentáře k zápasům

2. liga – ženy „A“ – 30.9.2006 TJ Sokol Šlapanice – TJ Svitavy „A“ 3 : 0 (22, 20, 24); 3 : 0 ( 13, 23, 11);

V sobotu začaly druholigové soutěže a los naše „áčko“ – nováčka soutěže – poslalo do sportovní haly do Šlapanic. Naše soupeřky jsou stálými, dlouholetými účastnicemi 2. ligy, hráčky jsou vesměs Brňanky.

1. utkání:

Do prvního zápasu celé sezóny jsme vstoupily s pochopitelnou nováčkovskou nervozitou a zřetelným respektem k soupeřkám. Do stavu 8 : 7 jsme držely se soupeřkami krok, hra byla na obou stranách sítě opatrná. Ve střední části jsme udělaly sérii pěti vlastních chyb – především při příjmu podání. Naše útočné akce pak byly pro domácí průhledné a dokázaly se účinně bránit. V závěru setu jsme dotahovaly, ale vítězství s tříbodovým rozdílem patřilo domácím. V úvodu druhého setu soupeřky předvedly tvrdý, útočný servis, kterým postupně získaly šestibodový náskok (9 : 3). Po střídání a oddechových časech se nám podařilo zpřesněnou hrou a pěknými útočnými kombinacemi stáhnout vedení domácích až na jeden bod (15 : 14). Koncovku jsme ztratily opět vlastními chybami na podání a příjmu. Poslední set byl volejbalově nejlepší. Zlepšily jsme příjem podání a to se okamžitě odrazilo v tvrdosti a pestrosti našeho útoku. Začaly se nám také dařit bloky, hra byla velmi vyrovnaná. V dramatické koncovce jsme srovnávaly stav na 24 : 24, na vítězství jsme ale nedosáhly. Utkání jsme prohrály 0 : 3, ale přinejmenším ve dvou setech jsme měly vítězství na dosah.

Poznámka k rozhodčím:

Dávali jasně najevo, že je potřeba nováčkům ukázat, kdo je pánem na hřišti. Dostaly jsme i žlutou kartu (= bod pro soupeře) za zdržování.

Hrály:

P.Němečková (J. Dostálová) – nahrávka, K. Bláhová (O. Gabrlíková), O. Pachovská (J. Bláhová) – blok, H. Pachovská, K. Sezemská – smeč, R. Odvárková – univerzál.

2. utkání:

Výrazně jsme změnily sestavu (pracovně musela odjet K. Sezemská) a zkusily posílit obranu liberem (P. Němečková). Změn však bylo příliš, soupeřky hrály bez chyb a jejich převaha byla zřetelná. V druhém setu – opět po změnách v sestavě - jsme se konečně volejbalově „našly“. Najednou jsme hrály jako vyměněné. Hra dostala řád, nekupily jsme chyby. Výbornými bloky jsme otupily útok soupeřek, přesně jsme přijímaly podání a tím jsme si mohly lépe připravit útok. Hrály jsme velmi dobře. Postupně jsme zvyšovaly náskok (16 : 11, 21 : 16) až na 23 : 18. Vypadalo to, že už nám vítězství v tomto setu nemůže nic vzít. Domácí však za tohoto stavu otočily a začaly náskok snižovat. Riskovaly a je nutné přiznat, že prostě neudělaly chybu, vše jim vyšlo. Po šňůře sedmi bodů, přerušené pouze našimi tajmy a střídáním, strhly nakonec vítězství na svoji stranu. Poslední set už domácí vyhrály jednoznačně, s velkým bodovým rozdílem.