Ženy "A" - 2006/2007

Komentáře k zápasům

2. liga – ženy – 4.11.2006

SK Záměl – TJ Svitavy „A“ 2 : 3 (-23, 13, -27, 14, -14), 2 : 3 (-17, -19, 19, 11, -12)

Další dvoukolo druholigové soutěže hrály svitavské volejbalistky se Zámělí v hale ve Vamberku. Družstvo soupeřek je složeno z hráček z celého regionu (Rychnov n/Kn., Vamberk, Záměl a další), do loňské sezóny hrálo českou skupinu, kde až do závěru soutěže mělo naději na postup. Nakonec skončilo na výborném 2. místě.
Jely jsme s přáním pokusit se aspoň o jedno vítězství, byly jsme si ale vědomy, že to bude hodně těžké.

1. utkání:
Začaly jsme dobře, hlavně bojovně a obětavě. Soupeřky jsme zaskočily, dokonce jsme vedly 10:6. Dvě naše zkažená podání ale pomohla Záměli vzpamatovat se a dotáhnout. Ve střední části setu jsme dobře blokovaly, zatlačily jsme soupeřky do obrany. Vedly jsme již 16:10, ale pak přišla naše slabá chvilka. Obětavě jsme sice bránily na síti i v poli, P. Němečková připravovala útočné akce dobře, ale nedokázaly jsme v útoku míč „položit“. Stav se povážlivě vyrovnával, ale stále jsme vedly. Po tajmu dvakrát tvrdě zaútočila K.Bláhová a v dramatické koncovce jsme si vítězství nenechaly vzít. I začátek druhého setu se pro nás vyvíjel příznivě, přesně do stavu 8:7. Potom jsme ale nebyly schopné přijmout útočný servis soupeřek (3 přímé body!) a ty získaly rozhodující náskok. Zbytek setu jsme hrály ustrašeně, opatrně a ve snaze nic nepokazit, jsme pro domácí nebyly nebezpečné. Set jsme doslova odevzdaly. V útlumu jsme pokračovaly i na začátku 3. setu, kdy jsme po vlastních chybách (hlavně vyhozené útočné údery) již prohrávaly 0:5. K. Bláhová nás pak třemi esy doslova dostala do hry. Po zlepšeném příjmu podání a velmi dobré obraně získaly na jistotě i smečařky. K nim se přidala na „účku“ R. Odvárková, která se úspěšně vyhýbala blokům. Po velkém dramatu jsme set uhájily – 29:27. Ve čtvrtém setu dirigovaly hru zase domácí, jejich vítězství bylo, stejně jako v druhém setu, jednoznačné, s rozdílem 11 bodů. Do tie-breaku jsme změnily sestavu – na blok šla O. Gabrlíková, K. Sezemská se přesunula na místo smečařky. Celý zkrácený set byl infarktový, body přibývaly na obou stranách jen po jednom. Obě družstva hrála jako o život, žádný míč nebyl ztracený, hra byla velmi vyrovnaná. Na bloku (O. Pachovská a O. Gabrlíková) jsme uhlídaly jejich nejvyšší smečařku, P. Němečková doslova „vyškrábala“ ze sítě i nepřesné přihrávky a rozhodující míče v závěru setu „položila“ K. Sezemská. Konečný stav 16:14, překvapivé, ale zasloužené vítězství a obrovská radost!!! Hrálo se skoro dvě a půl hodiny a všechny toho měly plné zuby!!!

2. utkání:
Po téměř dvouhodinové přestávce jsme nastoupily k druhému zápasu. Snad to bylo uklidněním ze splněného úkolu, nebo nevím čím, hrály jsme výborně! Celé dva sety téměř bez chyby. Měly jsme tvrdý i umístěný servis, získaly jsme několik přímých bodů a přesně jsme přijímaly (dařilo se N. Říhové). P. Němečková připravila několik překvapivých útočných akcí, které zakončovaly jak blokařky (O. Pachovská a K. Sezemská), tak smečařky (H. Pachovská, K. Bláhová, R. Odvárková). Soupeřky z nás byly nešťastné. Bezchybná hra nám vydržena do poloviny třetího setu. Nevydržely jsme do konce, koncovka nám „ujela“ a vidina jednoznačného vítězství byla pryč. Ve čtvrtém setu bylo na hřišti pouze jedno družstvo, bohužel to byly domácí. Útočily hodně přes P. Němečkovou, chybovaly jsme v obraně, vyhazovaly smeče. Ani střídáním se nám rozjeté domácí hráčky zastavit nepodařilo. Z naší strany doslova odevzdaný set – debakl - daly jsme pouze 11 bodů!!! V tie-breaku jsme opět zamotaly se sestavou, na blok znovu nastoupila O. Gabrlíková a na smeči K. Sezemská. Nedělala jsem si iluze, že se můžeme ještě ze čtvrtého setu vzpamatovat, ale podařilo se nám zachytit začátek setu. Hra byla na obou stranách opatrná, až za stavu 10:10 se nám podařilo „utrhnout se“ na 13:10 a to bylo rozhodující. Po závěrečných míčích O. Gabrlíkové a H. Pachovské propukla obrovská radost.
Že vyhrajeme jeden zápas, to jsme si moc přály, ale že si odvezeme plný počet bodů, to asi nedoufal nikdo, ani já.