Ženy "A" - 2006/2007

Komentáře k zápasům

2. liga – ženy – 7.10.2006

TJ Svitavy „A“ – Sok. Česká Třebová 3 : 1 ( 23, 23, -22, 25); 1 : 3 (-19, -15, 17, -23);

Svitavské volejbalistky se v sobotu představily v ligové soutěži poprvé v domácím prostředí sportovní haly Na Střelnici. Samozřejmě si přály představit se v plné síle, ale chřipky a pracovní cesty tomu nepřály. Chyběly H. Pachovská, K. Sezemská, J. Dostálová, naopak poprvé nastoupila ve svitavském dresu P. Dobešová (přestup z Kralup nad Vltavou), jako libero N.Říhová, ještě dorostenka, a po čtyřleté přestávce se k volejbalu vrátila odchovankyně oddílu smečařka M. Kavalírová.

1. utkání:
V prvním setu jsme stále prohrávaly o jeden až dva body. Na nejvyšší hráčku soupeřek Benešovou jsme nedosáhly na bloku a jen s velkými obtížemi jsme přijímaly skákaný servis Horákové.Vyrovnat se nám podařilo poprvé až za stavu 22 : 22. Srovnávaly jsme ještě jednou smečí K.Bláhové na 23 : 23. Koncovky jsme se nezalekly a zvítězily nejtěsnějším rozdílem 25 : 23. Také druhý set byl hodně o příjmu podání, dostaly jsme dokonce tři přímé body za sebou. Postupně ale opadla nervozita, zpřesnily jsme obranu a více se prosadily v útoku. Za stavu 18 : 18 jsme úspěšně dvakrát blokovaly a do koncovky šly s malým náskokem. Ani tentokrát nebyla koncovka jednoduchá. Třebovské volejbalistky srovnaly stav na 22 : 22, v závěru setu však udělaly dvě nevynucené chyby a set byl náš.Hrubými chybami na začátku třetího setu jsme způsobily, že se dostaly soupeřky znovu „do hry“. Kazily jsme podání, převážně se jen bránily, útok byl „bezzubý“. Zaslouženě vyhrály soupeřky. Čtvrtý set byl jen pro silné nervy. Na začátku jsme získaly mírný náskok – výborně útočila K. Bláhová, úspěšné byly také ulívky do středu hřiště soupeřek. Ty se ale nevzdávaly, vsadily na tvrdý servis a útok po lajnách. Postupně se jim podařilo skóre otočit a v koncovce získat čtyřbodový náskok (22 : 18). Set už byl téměř ztracený, když na podání přišla J. Bláhová. Útočným a při tom jistým servisem „zařídila“ skoro nemožné – srovnaly jsme na 23 : 23. V úplném závěru jsme neudělaly chybu, zaútočily jsme tvrdě i chytře a vyhrály set 27 : 25. První ligového vítězství bylo na světě!
Hrály: Němečková – nahrávačka, Odvárková – univerzálka, Pachovská O., Gabrlíková - blokařky, Bláhová K. a Bláhová J. – smečařky, Říhová – libero.

2. utkání:
Nastoupily jsme ve stejné sestavě, dobře jsme začaly, přesně přijímaly servis a v útoku jsme mohly více kombinovat. Do stavu 15 : 14 nebyl důvod k obavám. Potom jsme však najednou „vyrobily“celou sérii chyb, hlavně však jsme hrály bez útoku. Výjimkou byla K. Bláhová, která výborně útočila, ale sama situaci zachránit nemohla. Krize pokračovala i ve druhém setu, kdy jsme postupně prohrávaly 3 : 10, 6 : 13. Soupeřky se úspěšně naším blokům vyhýbaly a v obraně hrály bez chyb. Nepomohly ani oddechové časy, ani střídání., prohrávaly jsme již 0 : 2 na sety. Ve třetím setu jsme nastoupily v pozměněné sestavě - na bloku Dobešová, na smeči Kavalírová. Změna družstvu prospěla. Zlepšila se obrana a nahrávačka Němečková mohla pestřeji míče rozdávat útočnicím. Na smeči se chytila Kavalírová a obrana soupeřek byla hned nejistá. Set jsme vyhrály jasně s velkým rozdílem 25 : 17. Čtvrtý set byl dlouho vyrovnaný, před závěrem jsme získaly dokonce tříbodový náskok 22 : 19. Koncovku setu a tím celé vítězství v druhém zápase jsme však soupeřkám doslova „vnutily“ vlastním hrubými chybami.
Hrály: Němečková, Odvárková, Bláhová K., Bláhová J. – Kavalírová, Gabrlíková – Dobešová, Pachovská O., Říhová (libero).