VŠB Ostrava – TJ Svitavy
3 : 1 (23, 18, -22, 14)
1 : 3 (11, -25, -18, -21)

1. utkání:
Utkání začalo až v 11:40! a nastoupily jsme se základní sestavou – P.Němečková (N), H. Pachovská a K. Bláhová (S), K. Sezemská a O. PAchovská (B), R. Odvárková (U), N. Říhová (L).
Začátek byl vyrovnaný, obě družstva se střídala v jedno až dvoubodovém vedení. Za stavu 15:15 ostravské hráčky chybovaly – nerozuměly si v hlavně v obraně a pro nás to znamenalo vedení 18:16. Místo toho, abychom ještě „přitlačily“ a využily zakolísání soupeřek, „vyrobily“ jsme si tři vlastní nevynucené chyby po sobě (2x servis, 1x zbytečně míč tzv. zadarmo). To nás zase srazilo a další (kolikátá už?) dramatická koncovka byla na světě. Skončila v náš neprospěch 23:25. Neúspěšný závěr se odrazil na začátku druhého setu . Stačil doslova moment a prohrávaly jsme 0:5. Nedařilo se téměř nic, dokonce jsme dostaly bod za špatné postavení. Naštěstí jsme se z útlumu probraly a začaly náskok ostravských hráček stahovat (4:5). Na celém družstvu bylo zřetelně vidět, že „chtějí“ - z přemíry snahy a velké odpovědnosti se však rodily nepřesnosti v obraně a opatrnost v útoku. Ve srovnání s jinými zápasy jsme rozhodně hůř blokovaly a také obrana v poli byla plná zmatků. Naopak na příjmu podání se nám tentokrát dařilo. Nejlépe jsme hrály ve třetím setu. Bez křečovitosti, s povzbuzováním. Pestřejším a vtipnějším útokem jsme získávaly důležité body, soupeřky měly potíže i s naším servisem. Ve čtvrtém setu jsme zlepšení nepotvrdily. Byl to na naší straně udřený volejbal a ke zvratu v utkání to nestačilo. Odešly jsme do šatny poražené a soupeřky samozřejmě s viditelnou radostí.

2. utkání:
Během dlouhé přestávky (hrálo se utkání mužů – KP – na 5 setů) jsme se v tom vedru stačily najíst, vyspat a taky prohru trochu rozebrat. Cíl byl jasný – pokusit se porážku oplatit, hrát taky pro radost a hlavně s větší dravostí a agresivitou.
Změna atmosféry – k lepšímu! - na hřišti rozhodně nastala. Jenže změn v sestavě a v postavení jsem udělala přespříliš a to, jak se ukázalo, nebylo možné najednou zvládnout. Set vyhrály domácí, ale my jsme cítily, že „to půjde“. Do druhého setu jsme na změnách trochu ubraly a doslova jsme se do soupeřek zakously. Zatlačily jsme je servisem do obrany a konečně jsme se prosadily v útoku. Důležité taky bylo, že se O. Pachovská dobře chytila v obraně (dosud ji vždy střídalo libero) a to ostatní určitě povzbudilo. Do poloviny setu jsme byly stále o bod až dva pozadu, srovnaly jsme až při stavu 15:15, 18:18. Domácí se rozhodně nechtěly vzdát. Za stavu 21:20 jsme zaváhaly, nevynucenými chybami jsme poslaly domácí dokonce do vedení 24:22! Tentokrát jsme však drama na konci setu ustály. Dostaly jsme se do dobrého postavení s třemi útočnicemi u sítě (O. Pachovská, H. Pachovská a R. Odvárková), nahrávačkou P. Němečkovou a Katkami - Sezemskou a Bláhovou v obraně. Ty doslova nenechaly míč propadnout na palubovku a u sítě smečařky úkol splnily – míče „položily“. Skóre se zastavilo na 27:25.Troufám si zpětně tvrdit, že druhý set rozhodl. Do zbývajících setů jsme nastupovaly uvolněně, dokonce s úsměvy. Hráčky se povzbuzovaly, hra měla „řád“ – bez zmatků a velkých kotrmelců. Ve třetím setu jsme vedly od začátku do konce a ve čtvrtém, po počátečních tahanicích o každý bod, jsme po dlouhé době zvládly koncovku s přehledem, bez opatrnosti a strachu.Vyhrály jsme zaslouženě a udržely si 8. místo v tabulce.