1. kolo ČP žáků - východ: 4. místo = Spokojenost

Nakonec s bilancí 4 výher a dvou porážek naši borci absolvovali první kolo moravské skupiny Českého poháru. V záklaní skupině jsme zdolali Českou Třebovou, Krnov a po velké bitvě i Opavu. Ve čtvrtfinále opět se štěstím Přerov. Semifinálové utkání nám Opava vrátila i s úroky. V boji o třetí místo nám chyběl kousek udolat Ostravu.

Celý turnaj opanoval Nový Jičín působící nejvyrovnaněji na všech postech, který ve finále porazil nám známou Opavu. Ta byla pro mne velkým překvapením s hrou postavenou na čtyřech hráčích se solidním nahravačem, jedním nadprůměrným a jedním výborným bomberem na hlavním kůlu. Navíc byli asi nejstabilnější na přihrávce. Třetí Ostrava zase pěkně přerostlá s výborným trkačem a levorukým smečařem. Osmu doplní solidní Přerov a Znojmo, tradičně somaticky nadupaný Zlín a Krnov bušící vše přes dobrého účkaře. Celý turnaj ukázal několik hodně zajímavých tváří. Na druhou stranu spostu technických nedostatků hlavně při blokování a hře v poli u všech týmů bez vyjímky.

A teď už k našim ogárkům... Ve srovnání s loňskou sezónou musíme zpátky na zem. Kádr byl doplněn hráči ročníku 98 a 99 a pro kluky tento první turnaj byl velkou školou. Kluci působili hodně nervozním a nevyrovnaným dojmem. Hodně chyběl Peťa na účku. Vše se sehrává a snad bude lepší. Z pohledu herních činností byl nejlepší servis, kde i mlaďoši dokázali rozhodovat (Jirka). Na útoku z kůlu naše silná zbraň. Nutno pracovat na nahrávce č.1. S blokem jsem spokojen. Kluci tam chodili technicky docela dobře. Občas chybí centimentry :-), ale u některých si ještě rok dva počkáme než dorostou. Alespoň že to přelezou. Největší prostor ke zlepšení je přihrávka. Číža by mohl povídat. Příliš mnoho přímých bodů a to i přes klíčové hráče. Tady zamakáme.

Na dálku gratulace do Litomyše (5. místo) a Hradce Králové (1. místo v západní části)) našim kamarádům. Dobrá práce kluci. Kdyby tam nebyla Praha, tak prvni osma je mistrovství východních Čech a Severní Moravy :-).

Na závěr poděkování Elvisovi za dokonalý ON LINE a našemu asistentovi, lékaři a fyzioterapeutovi Petru Siekierovi za pozitivní energii předávanou na tým a Melise.

Příští turnaj ve Frýdku-Místku za 4 týdny.

 

 

Fyzioterapeut

Náš kamarád Petr byl opravdu na telefonu stále /ač se to musí každému normálnímu člověku echtovat/ kdykoliv jsem potřeboval nějakou informaci z právě rozehrané partie, tak volal, volal a volal! To není jen tak tohle vydržet, mít stále telefon na uchu a immer were něco povídat do sluchátka. Já navrhuji udělení ceny "Telefonisty-zpravodaje roku" dát mu ji při první příležitosti a tou bude výroční členská schůze. Kdy ji plánujeme Marcelo? Místo s občerstvením již mám.

Výsledky

Bohužel si naši čtenáři doteď nemůžete prohlédnout výsledky z kvalifikace Českého poháru žáků, neboť na svazových stránkách stále není ani řádek. Samozřejmě mám na mysli skupinu Východ z Nového Jičína. Skupina Západ je měla vložené ihned po každém zápase, že ani livescore není nikterak potřeba. Bohužel podstatný nedostatek znehodnocující snažení organizátorů.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll