1. liga kadetek - základní část skončila, cíl jsme splnily

V 1. lize kadetek jsme 19.1. odehrály poslední zápasy základní časti. Jelikož Marcela vůbec nestíhala, tak jste o tom, jak se nám v soutěži vede, nebyli informováni. A je to škoda – protože jsme si nevedly špatně. Výsledek mluví za všechno; skončily jsme v C skupině na 2. místě! V nadstavbové části se tak dostáváme mezi družstva, která bojují o kvalifikaci do extraligy.

Tady je shrnutí základní části soutěže:.
Sokol Česká Třebová II – TJ Svitavy A 1:3 (-16,13,-17,-22); 3:1 (20,-18,15,23)

Ve Třebové jsme hrály 10. listopadu. Soupeřky známe už roky a hrajeme proti nim i juniorky. Vyjely jsme bez hlavní nahrávačky Vendy, a tak příležitost dostala Hary. První zápas jsme vyhrály 3:1 bez větších problémů. Občas nám ulítl nějaký ten příjem, ale to se stává. Pauza byla asi tak hodinu a my přišly znovu na palubovku. Tentokrát na náhře hrála Míša. Jako nám v prvním zápase ulétlo jen pár příjmů, tak teď to bylo naopak. Jen pár se nám jich podařilo, většina byla hrůza. Třebovačky vyhrály 3:1. Jediné, co nás drželo trochu nad vodou, byl servis, ostatní činnosti opravdu za moc nestály. Rozdělení bodů bylo spravedlivé.

Slovan Moravská Třebová – TJ Svitavy A 2:3 (-20,26,26,-18,-7); 3:1 (-20,22,18,28)
Hned za týden (17.11.) jsme naskákaly ráno do aut a vyjely opět směr Třebová, ale tentokrát do té druhé - Moravské. Čekaly jsme, jestli budeme hrát proti Třebové nebo proti Bílovci nebo proti TřeboBílovci.Poslední varianta byla správná. Moravská má totiž tolik holek z Bílovce na hostování, že jeden fakt neví, proti komu vlastně hrajeme.První zápas jsme vyhrály 3:2. Myslím, že jsme mohly být rády, že domácí chybovaly ještě víc než my a vítězství spadlo do kapsy nám. Po půl hodinové pauze jsme se pustily do druhého zápasu. Kromě pár hezkých volejbalových akcí to muselo být utrpení na nás koukat. Moravská s námi neměla skoro vůbec žádný problém. Vždy měla velký náskok a my pořád jen stahovaly a stahovaly. Většinou jsme začaly hrát až za stavu 23 a to je sakra pozdě! Moravská po právu vyhrála 3:1.

TJ Svitavy A - Sokol Šternberk 1:3 (-17,19,-19,-17); 0:3 (-16,-17,-21)

1. prosince – po Věnečku – do naší haly zavítaly soupeřky ze Šternberka. Původně jsme měly jet my tam, ale jelikož nebyla kdysi dávno hala, tak se pořadatelství otočilo. V pátek trénink nebyl kvůli Věnečku, a tak jsme ve čtvrtek dostaly příkazy, že nejpozději v 1 ať jsme doma – a samozřejmě bez alkoholu!!!. Některé to stihly, některé ne. Marcela s Ivetou se na nás přišly podívat, jak jsme se naučily tancovat. Ze sálu odcházely jako první se slovy: „My musíme domů, my zítra hrajeme.“ Takové píchnutí samozřejmě „potěší“! Ráno jsme se sešly v hale všechny a mohly jsme začít hrát. Šternberk je nejsilnějším týmem soutěže, ztratil jen tři sety a my se můžeme chlubit tím, že jeden jsme jim sebraly my. Zase se potvrdilo, že po flámu hrajeme nejlépe. Prohrály jsme sice 1:3, ale určitě se nemáme za co stydět. Druhý zápas vypadal spíše jako mučení jehňátek. Prohra 0:3 a my byly rády, že už je konec. Nedařilo se vůbec nic a když už, tak rozhodčí to posoudil jinak.

TJ Svitavy A – TJ Nový Jičín A 3:0 (12,12,16); 2:3 (-23,5,-22,24,-12)
8.12. přijely soupeřky z Nového Jičína, konkrétně áčko. V hale jsme se střídaly se ženskýma, a tak jsme začínaly první zápas až skoro v poledne. Nikdy jsme s Jičínem neměly žádný problém a teď tomu nebylo jinak. Sice pár chyb jsme udělaly, ale na vítězství to stačilo. Jasná výhra 3:0. Na palubovku se dostaly zase ženský a my tak měly dlouhou pauzu. Chlapi dohráli dřív, tak jsme začaly hrát na druhém hřišti. Vypadalo to, jako kdybychom byly úplně jiné družstvo. Nešlo vůbec nic. První set jsme prohrály těsně v koncovce, ale mohly jsme si za to samy. Soupeřky nehrály nic a vlastně byly připravené prohrát i druhé utkání.. Druhý set jsme je doslova převálcovaly – o parník. Zmohly se jen na 5 bodů! Vypadalo to, že jsme se vzpamatovaly a bude klid. Jenže – další sety jsme hrály hrozně nevyrovnaně – chvilku huj a pak dlouho zase fuj. S vypětím všech volejbalových sil jsme utkání jakžtakž dotáhly do tie-breaku, ale ten jsme si prohrály šňůrou nepovedených příjmů. Soupeřky byly z nečekaného zisku 2 bodů pořádně překvapené, ale zasloužily si je.

TJ Nový Jičín B – TJ Svitavy A 1:3 (-12,-11,24,-12); 1:3 (-8,-20,24,-12)
Po Vánocích (12.1.) jsme vyrazily podívat se do Nového Jičína. Hlavně kvůli počasí jsme raději jely mikrobusem. Cesta byla dlouhá, ale skoro všechny jsme ji prospaly. Urby s Verčou byly po lyžáku, a protože z lyžáků to do kecek nejde moc dobře, měly Marcela s Ivetou strach, jak jim to půjde Urby navíc vypadala jako ze strašidelného filmu, protože si sedřela na sněhu celou tvář, oko měla krvavé a kolem všechny barvy, no hrůza! Hrály jsme ve zdejší základce. Rychle jsme se převlékly a vydaly se na plac. První a druhý set byl v naší režii, soupeřky daly nejvíce 12 bodů. Myslím, že na ně Urby platila – měla speciální úkol, pořád se na ně „usmívat“. Třetí set jsme ztratily 24:26. Jdeme do čtvrtého a víme, že jestli chceme bojovat o druhé až třetí místo ve skupině, tak musíme zvítězit 3:1. Čtvrtý set se do nich pustíme a vyhráváme. Soupeřky opět nedaly více jak 12 bodů. Po zápase se jdeme do šatny najíst. Trenéři na kafíčko a na chvíli si odpočinout – to víte, nadřeli se!!! Za hodinu jsme opět hrály. Začátek jak v předchozím zápase. První set vyhráváme s přehledem. Soupeřky daly jenom 8 bodů. Druhý set patří také nám. Když říkám, jak v předchozím zápase, tak myslím také třetí set, který jsme zase prohrály. Trenérky na nervy, slibují hory doly, hlavně ať vyhrajeme, sebereme 3 body a valíme domů. Čtvrtý set naštěstí 25:17. Tak už jen sprchovat, obléct a hurá domů!

TJ Svitavy A – Sokol Česká Třebová II 3:1 (-15,17,14,16); 3:1 (20,-23,20,16)
19. ledna nás čekala poslední dvě kola základní části. Už bylo jasné, že horší než 3. ve skupině nebudeme, takže jsme nemusely být ve stresu. Kdo musel vyhrát, byla Česká Třebová. U nich jsme na podzim hrály 1:1, tak teď to napravíme, ne? Aby se nám hrálo líp, tak jsme šly v pátek na ples. A zase jsme dostaly kázání, co jo a co ne. Začátek hry? Hrůza! Soupeřky měly velký náskok a my už to jen upravily aspoň na 15 bodů. Sestavu musely trenérky postupně změnit, protože se ukázalo, že dvě z nás evidentně ples „nezvládly“. Pak už na nás ale Třebovačky nestačily a my předvedly i hezké volejbalové akce. Výhra 3:1 byla naše. Poprvé s námi hrála Káťa Rejmanová a rozhodně nám pomohla.
Druhý zápas jsme začaly asi za hodinu. První set jsme vyhrály jen tak tak. Druhý set byl lepší pro naše soupeřky. Nás to ale tentokrát nerozházelo a hrály jsme si pořád naši hru. Myslím, že bylo na co koukat. Šel nám zejména servis a bloky. Zápas jsme vyhrály 3:1. Chtěly bychom poděkovat všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Sestava: Během základní části soutěže se vykrystalizoval stabilní základ družstva – Bára Šimková, Míša Urbánková, Vendy Tmejová, Terka Kissová, Verča Andrlíková, Sára Benková, Nikča Haraštová a Míša Frantová, tým pak doplňovaly Nikča Dvořáková, Katka Šebelová. Na hostování je s námi Katka Rejmanová z Dolního Újezdu.

Nyní už víme, jak to bude dál. Nebudeme mít hrůzu z možného sestupu, naopak budeme hrát s lepšími týmy ze skupiny D. Nejlepší 2 družstva půjdou do kvalifikace o extraligu. Výsledky se Šternberkem a Mor. Třebovou ze základní části se nám započítají. Sehrajeme ještě 12 kol (6x 2 zápasy) a změříme síly s Juniorem Brno, Kroměříží a Prostějovem.
Přijďte nás v sobotu 2.2. podpořit, hrajeme proti Kroměříži. Tak v 10 v hale.