kadetky - komentáře k zápasům

Kadetky vstoupily do nadstavby úspěšně

První liga kadetek ukončila ještě před pololetním vysvědčením boje v základních skupinách posledními zápasy. Naše holky zajížděly do Nového Veselí a už bylo jisté, že obě utkání se budou započítavat i do další fáze soutěže. A o další body se začalo hrát tento víkend. Svitavačky předehrávaly v pátek v Prostějově.

Dvojutkání s LA za pět bodů

Po měsíční pauze zahájily další část bojů v základní skupině prvoligové kadetky. Dle dosavadního vývoje již bylo zřejmé, že naše hráčky nebudou mít ani letos dostatek bodů pro postup do nadstavbové skupiny a hrát tak o účast v kvalifikaci o extraligu kadetek. Byl by to také zázrak, když nám soutěž slouží k obehrání starších žákyň...

VoSy se neflákají!

Dalšími koly pokračovala soutěž 1. ligy kadetek. V sobotu 7. listopadu kadetky hostily družstvo z Nového Veselí, které bylo v tabulce hned za naším týmem. Soupeřky jsme v soutěžích dosud nepotkali, takže velká neznámá.

TJ Svitavy - TJ Sokol Nové Veselí 3:1 (-22, 17, 23, 25), 1:3 (-15, -20, 19, -24)

Sobota v Lanškrouně

V sobotu 24. října se ligové kadetky a juniorky shodně utkaly s děvčaty z Lanškrouna v jejich hale, kde se hraje na jednom kurtu. Předávaly si tak mezi sebou zápasovou štafetu, která začala v 10 hodin a skončila po 19. hodině. Celkem se odehrálo 17 setů a bohužel musíme konstatovat, že většina bodů zůstala v Lanškrouně.

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy 3:2 (-21,-17,24,28,15), 3:0 (17,23,24)

Liga na Felberce

Třetí soupeř v lize kadetek v soutěži dosud neztratil ani set. Hráčky Junioru Brno jsme neznali, ale výsledky jistě budily respekt. Ve stejný den odehrály v hale utkání naše juniorky proti stejnému týmu. Část hráček Junioru díky odloženému začátku utkání na 12. hodinu stihla hrát za obě věkové kategorie.

TJ Svitavy - TJ Junior Brno 2:3 (-22,20,17,-17,-11), 1:3 (23,-7,-12,-17)

Vaňkovka nedopadla!

V první lize kadetek bylo v sobotu odehráno druhé kolo zápasů. Naše hráčky odjížděly za soupeřkami do Brna. Místní Sokolky jsou pro nás naprosto nový tým, o kterém jsme věděli pouze to, že se spíše specializují na písek.

TJ Sokol Brno I - TJ Svitavy 3:1 (15,24,-15,24), 3:1 (23,5,-19,19)

Premiéra za pět bodů

V sobotu 26. září se hrálo první kolo ligových soutěží. Los kadetek byl shodný jako vloni, kdy jsme hostili v hale Na Střelnici tým z Boskovic. A stejně jako vloni si hostující trenér i hráčky přijeli pro vítězství. A k naší radosti stejně jako vloni zůstala většina bodíků doma!

TJ Svitavy - TJ Minerva Boskovice 3:0 (23, 18, 18), 3:2 (-19,24,15,-15,12)

Na závěr, bohužel, kontumace

Poslední kolo 1. ligy kadetek bylo rozlosováno netradičně pro všechny týmy na neděli 1. března. Ve stejný den se dále hrály zápasy 1. ligy juniorek, kde běžně nastupují i tři hráčky ve věku kadetek. Souběh s KP starších žákyň jsme se snažili neúspěšně řešit ještě před zahájením soutěží v červenci, protože, jak jsme předpokládali, v průběhu soutěže v daném systému žádné kolo reálně přeložit nepůjde.

Liga kadetek finišuje

V rychlém sledu odehrály svá utkání proti Prostějovu a Uherskému Hradišti prvoligové kadetky. V úterý přivítaly netradičně v tréninkovém čase konkureční tým v boji o udržení soutěže z Prostějova. V sobotu pak zajížděly do Uherského Hradiště. Obě střetnutí byla poznamenána marodkou a absencemi našich hráček.

Překvapivě hladce vítězíme s Kroměříží

Poslední lednovou sobotu nás čekal dle tabulky nejlepší soupeř ze skupiny D - VC Kroměříž. Před zápasem bylo jasné, že každý bodík bude cenný a že se bude hodit, abychom získali větší náskok na třetím místě, které zaručuje setrvání v lize i pro další sezónu. Nemoc si však nevybírá a tentokrát zasáhl do sestavy na postu nejvyšším.

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll