Finišujeme v KP kadetek

Po téměř dvouměsíční pauze zaviněné odloženými zápasy (karantény) a volnými víkendy o jarných prázdninách pokračoval KP kadetek ve stantardním tempu, ovšem s vloženými obvodními a okresními koly volejbalu pod AŠSK a dohrávkami KP se březnové tempo změnilo na pořádný kvapík.

Hned po jarních prázdninách k nám ve čtvrtek 10.3. přijela na dohrávku Česká Třebová. Zápas jsme měli hrát u nich, ale v běžném týdnu sehnat dostatečný časový prostor pro bitvu sousedů z tabulky byl ve Svitavách lepší. V prvním zápase jsme domácího prostředí využili zejména na servisu, se kterým měly protihráčky problémy na přihrávce. Ve druhém utkání prohrajeme vcelku hladce první set, ve druhém se hra zlepšuje, ale stále taháme za kratší konec. Musíme hru změnit, což se vyplácí a vítězíme ve třetím a čtvrtém setu. V tiebreaku se bojuje, hra se konečně vyrovnala a oba týmy makají. Šťastnější je však Třebová.

Svitavy C x Česká Třebová 3:0 (17,17,18), 2:3 (-14,-22,6,16,-12)

V sobotu 12.3. jsme hostili Choceň. Na prostředním kurtu jsme v prvním utkání dominovali, holky hrály soustředěně, věděly, že bojují o titul přeborníka kraje. Vše klapalo, hladké vítězství za hodinu. Soupeř chtěl hrát brzy, začínali jsme, když se na vedlejším kurtu dohrával zápas mužů a atmosféra byla bouřlivá. Svitavské hráčky ještě v prvním setu udržely vysoký standard, ale od druhého setu se hra začala horšit, soustředění a pečlivost zmizely. Došlo až na ztrátu 3. setu, byť nejtěsnějším rozdílem 24:26. Čtvrtý set a celých šest bodů do tabulky však berou Svitavy.

Svitavy C x Choceň 3:0 (12,10,15), 3:1 (11,22,-24,16)

Ve čtvrtek 17.3. se dohrával vzájemný duel mezi kadetkami Svitav B a C. Kvůli programu dalších tréninkových skupin byl odehrán pouze jeden zápas, druhý bude dohrán tento čtvrtek. První utkání vyznělo lépe pro Céčko a to v poměru 3:1.