Kadetky C v polovině sezóny

Krajský přebor kadetek nezvykle již v prosinci zahájil druhou polovinu soutěže, vlivem karantén však tabulka stále neobsahuje všechna plánovaná utkání a dohrávky probíhají i po Novém roce. Céčku chybí utkání s Českou Třebovou.

V listopadu Céčko stihlo odehrát utkání v Chocni, která disponuje silovějšími, vyššími a hlavně zkušenějšími hráčkami. Vlivem absencí jsme nebyli komplet, ale i tak v prvním zápase nebylo pochyb o zisku tří bodů. Po pauze se první dva sety vyvíjely stejným směrem, takže se trenérka rozhodla zkusit hráčky i na jiných postech, než jsou zvyklé. Hrál se konečně vyrovnaný set, koncovka jde však pro domácí. Ve čtvrtém setu Choceň ožívá, nám se těžko vrací do původního strojku a v nejtěsnější koncovce prohráváme. Tiebreak silou vůle dotlačíme, ale zapisujeme si první ztracené sety i bod v soutěži. VK Choceň x TJ Svitavy C 0:3 (-18,-16,-15), 2:3 (-15,-15,21,24,-13)

Začátkem prosince spadla do karantény i trenérka, takže si na hlavním trenérském postu odbyl v KP kadetek premiéru Luky Siekiera, který byl tak hodný a céčko v Litomyšli odkoučoval. Jednalo se o poslední kolo v první části soutěže. Hra byla hlavně o našem servisu, se kterou měli domácí problémy. Do tabulky přiskočilo šest bodů za vítězství 3:0 (5,15,13) a 3:0 (5,6,5).

Druhá část soutěže byla rozehrána odvetami 11. prosince. My jsme se vypravili do Moravské Třebové, kde jsme po hladkém domácím vítězství očekávali větší boj. Soupeřky vzdorovaly, úvod druhého zápasu byl velmi napínavý, nicméně prohraná koncovka a náš kvalitní servis protihráčky postupně obíral o bojovnost. Vítězíme 3:0 (16,9,16) a 3:0 (23,8,4).

Následovala téměř měsíční přestávka, kterou hráčky využily různě. Většina týmu se víkend před štědrým dnem sbalila a odjela na volejbalový kemp do Luhačovic, kde se zdokonalovala v nahrávání/útočném úderu. Krásným překvapením pak byl host kempu Jan Hadrava, kterého všechny viděly v akci při zářiovém ME v Ostravě.

Poslední trénink před svátky byl speciální, holky se objevily v tak trochu jiných dresech :-) a v sukýnkách, s vánočními ponožkami. Odehrály turnájek dvojic (doplnil je Luky, což byl výrazný motivační element).

První víkend v lednu jsme hostili Letohrad. Soupeřky nepřijely kompletní, hráčka, která nás výrazně trápila na servisu v menší tělocvičně základní školy, chyběla. Nezachovali jsme se moc hostitelsky, soupeřky si neodvezly ani set. My získáváme všechny body za výhry: 3:0 (8,11,11) a 3:0 (12,13,19).

Nám chybí dohrávka s Českou Třebovou, se kterou se poprvé potkáme tuto neděli 16.1.2022 ve Svitavách na OA. V sobotu dle řádného rozpisu zajíždíme do Pardubic, které v odvetě klopýtly minulou sobotu s naším Btýmem a ztratily tak důležité 3 body v boji o čelo tabulky.