10 důvodů bronzové medaile z republiky mladších žáků

Dlouhých 5 let trvalo čekání na další republikový úspěch svitavského volejbalu. Kdo sledoval streamline, web či facebook si určitě užil své. Klukům nutno poděkovat za práci v celé sezóně. Ta medaile byla nikoliv snem, ale cílem, který se podařilo naplnit. Kdo tam byl ví, že zlato bylo strašně blízko, ale přitom strašně daleko. A nakonec třetí místo darem z nebes. Ve finálové čtyřce s naprostou vyrovnaností nakonec rozhodovaly maličkosti. A teď už s odstupem jak se to nějak vlastně seběhlo.

Skupina
Po rozlosování základních skupin jsem si lehce zanadával, jelikož na nás vyšlo Déčko, tedy základní boje
mimo hlavní halu ABC, kde jsou "pouze" 3 hřiště. Jak Sekki při večerním rozboru poznamenal, bylo to nakonec výhodou.
Stará tělocvična na ulici Mgr. Šrámka s příjemnou teplotou uvnitř a celá skupina včetně čtvrtfinále na jednom místě.
Po druhém utkání, kdy už bylo jasné, že vyhrajeme skupinu, se realizační tým odebral sondovat soupeře. V hale přes 30 stupňů,
vzduch na padnutí. Ušetřené síly se hodily.

První zápas
Začátek turnaje je vždy strašně důležitý. Nás čekal Kolín, který nakonec obsadil 9. místo. Dle mého měli mnohem navíc. Krásná ukázka toho, jak klíčové je první utkání. Já z něj měl strach. Klobouk dolů před klukama. Tím začala spanilá jízda.

Nejsilnější sestava
Od Vánoc jsme bojovali s nemocemi a zraněními. Důležitý byl návrat Kuby Žižky po 3-měsíční pauze a zapracovaní Kristiána Hrocha do sestavy. Turnaj jsme odehráli prakticky v šesti lidech, což se hlavně v neděli již projevilo na výkonech některých hráčů.

Tonda   
Před turnajem se náš první nahravač trápil a my tušili, že náš úspěch budu hodně záležet na jeho výkonu. Sám dobře ví, na čem musí ještě zapracovat. Ale jezdil od začátku turnaje jak motorová myš a výsledek?? Antonín Pelíšek vyhlášen nejlepším nahravačem turnaje.

Servis
Dobrá plachta na síti pro mladší žáky (215 cm) byla zárukou úspěchu. Byla to naše základní zbraň. Všech 6 hráčů dokázalo soupeře zatlačit. Prakticky nás odpřihrával pouze Kojetín a Nový Jičín. Na druhou stranu hlavně v neděli, jsme s přihrávkou měli velké problémy. Co udělá dobrý servis ukázal David Maruš, když otočil již téměř ztracený zápas s Příbramí.

Vyrovnanost týmu
To byla naše asi největší zbraň. Když si vybral slabší chvilku jeden, dokázal to napravit ten druhý. Kluci pracovali velmi dobře jako tým, nenechali spadnout jediný balón. Chyby se snažili neopakovat, pomáhali si navzájem.

Technická vyspělost
Sklízíme ovoce velmi dobré práce v našich přípravkách, kdy kluci jdou do tréninkové skupiny žáků s výbornými návyky. Takže zde poděkování trenérům (šéftrenér Petr Sezemský, Venca Fikar, Tonda Pelíšek st., Peťa Maruš)

Rychle a zběsile
Volejbal se už nikdy nebude hrát pomalu. Chceme hrát rychle do všech sledů, což někdy bylo spíše negativem. Byli jsme prakticky jediný tým hrající rychle středem a doskoku. Do budoucna bude ale tým potřebuje větší kontribuci ze zóny I a II.

Motivace
Některé předchozí ročníky bylo složité rozpumpovat a vytáhnout z nich to nejlepší. Chyběl hráč, který dokázal strhnout ostatní. Tady jich máme několik. Porážky jim neuvěřitelně vadí. Občas ba naopak bylo nutné některé borce spíše uklidňovat z důvodu absolutní přemotivovanosti.Prostě vítězné typy :-)

Dobrá atmosféra

Turnaj na pohodu. Od začátku férové hecovačky mezi trenéry. Všichni si přáli úspěch navzájem. Náš video přenos se stal hitem a kamera jela i na ostatní zápasy.


A kdo naše město reprezentoval:

Dan Benko (smečař) - srdcař, bojovník a kapitán týmu. Hodně nám vyrostl. Až bude moci více posilovat dolní část těla a pracovat na výskoku, má na reprezentační výběr.

David Maruš (smečař) - velmi nenápadný hráč s vrozenými skokanskými předpoklady. Z krajních hráčů nejlépe blokuje.

Kuba Kočvara (blokař) - obrovský posun za poslední rok ve všech herních činnostech. Asi ne náhodu se ho ptal svazový šéftrenér Zach na jméno.

Kuba Žižka (blokař) - Turnaj odehrál přes tréninkové manko exkluzivně. Dříme v něm potenciál.

Kristián Hroch (účko) - Kikina jsme zabudovali do sestavy vlastně až před posledním kolem kraje mladších žáků. Byl asi největším překvapením pro všechny svitavské znalce. Neuvěřitelný bojovník.

Tonda Pelíšek (nahravač) - Snad dodat jedno zbožné přání, ať nám trochu vyroste... Nejeden renomovaný trenér na turnaji oceňoval jeho volejbalové myšlení.

Sestavu dále doplňovali Vojta Nespěšný, Jarda Janků, Honza a Mates Šudomovi, Pepíno Meluzín a David Jarůšek.

Velké poděkování ještě Tondovi s Mázou za online přenosy, rodičům za fantastickou podporu a celému realizačnímu týmu (a že nás tam bylo) za pozitivní atmosféru. Kočvisovi st. za fotky. Za odměnu pojedeme na finále extraligy a od příštího pondělka zahajujeme fyzickou přípravu u svitavských boxerů. Trénovat se musí...


Tonda přebírá cenu od šéftrenéra chlapeckých složek a reprezentačnícho trenéra Lvíčat pana Zacha. Gratulovali dále trenérské legendy Oldřich Valenta (ředitel turnaje a šéftrenér Nového Jičína) a Jaroslav Linhart (ředitel soutěže a šéftrenér v České Lípě).

Kapitán Dan Benko po převzetí poháru

 

 

Dodatek

Při vyjmenování trenérů jsem zapomněl na Davida Švihela a Luďu Šimka. Tímto se hluboce omlouvám :-)

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll