13+2 v Lanškrouně

Uplynulý víkend jsme strávili v Lanškrouně, kde místní oddíl pořádal již 28. ročník turnaje starších žákyň. Trochu jsme se předem obávali počasí, ale spadlo jen pár kapek, takže se vše odehrálo podle plánu. Náš oddíl do turnaje přihlásil dva týmy. Původní idea, že sedm Ještěrek ("končících" starších žákyň) si turnaj pojede užít a že Torpéda (žákyně i v příští sezóně) budou mít možnost se předvést a dokázat, že za sezónu uletěla velký kus cesty, musela vzít vzhledem k několika omluvenkám za své.

Situaci u nás zkomplikovaly neštovice, k tomu všemu Libor s Romanem nahlásili neúčast. Naštěstí byl los takový, že oba naše týmy hrály v podstatě na střídačku, takže jsem odjížděla sama docela klidná. Jaké překvapení mě čekalo na místě, když některé hráčky hrály za víc družstev a program se musel upravovat tak, aby nehrála tato družstva souběžně. Ještěrky se však zvládly kaučovat samy a do příjezdu Marcelky, která mě zachránila, mi jen chodily hlásit výsledky.

Ještěrky:
Pája Polášková, Verča Vondrová, Kačka Kociánová, Verča Hendrichová, Marki Šrůtková, Anička Vrabcová
, prošly základní skupinou bez jediného zaváhání, v semifinálové skupině neměly problém s Torpédy, ale svým vlažným přístupem v utkání s Rychnovem ztratily set a při shodě bodů je do finálové skupiny o 1. - 4. místo posunulo až skóre míčů.
V neděli ráno se začínalo ve větrném počasí. První soupeř ze Rtyně s výbornou nahrávačkou a jednou levorukou útočnicí dělal mnohem méně chyb. Naše jisté celosezónní zbraně - bloky a servis - vůbec nefungovaly. Podání jsme zkazily jen v prvním setu osmkrát. Prohra 0:2 tak byla zcela zasloužená. Bez pauzy zápas s Trutnovem. V prvním setu hrajeme prakticky bez chyb a jasně vítězíme, ve druhém se karta obrací, taháme za kratší konec, ale v koncovce ještě zabojujeme, nicméně 23:25 prohráváme. V tiebreaku se bojuje, slavíme my! Poslední utkání s domácím celkem se vyvíjí v prvním setu dle předpokladů. Pokyn nepodcenit soupeře však ve druhém setu není splněn a výrazně bojovnější domácí hráčky chytají šanci za pačesy a poprvé v sezóně nám berou set. V tiebreaku se naše hráčky již více soustředí a vítězí. Výsledné umístění je vzhledem k našemu skóre i při dvou výhrách v rukou Rtyně. Ta v posledním utkání turnaje poráží Trutnov 2:1 a zajišťuje sobě vítězství a nám druhý flek.

Torpéda:
Kristy Kratochvílová, Anička Fiedlerová, Eva Šimková, Míša Bolcárová, Anička Melicherová, Eliška Žáková, Verča Kovářová,
dvě starší žákyně doplněné pěti mladšími v těžké základní skupině sehrály velmi vyrovnané utkání s Olympem Praha, kdy prohrály 24:26 a 24:26, dále nestačily na Lanškroun a Rychnov. V semifinálové skupině, kde byl započítán zápas s Rychnovem, prohrály se vztyčenou hlavou s Ještěrkami a zvítězily s Dolním Újezdem. Finálovou skupinu tak hrály o 9. - 12. místo. V sobotu večer porazily Poličku, v neděli pak po boji podlehly Sokolovu a v posledním utkání zvítězily nad Červeným Kostelcem opět v tiebreaku. Umístění na 10. místě je pěkným výsledkem vzhledem ke zkušenostem mladších hráček. Bohužel musím konstatovat, že starší hráčky dělaly mnoho chyb. Zejména na to se budou muset trenéři v přípravě na další sezónu zaměřit.