st. žákyně - Krajský přebor

Sedm statečných v Poličce

V neděli 15. listopadu se odehrálo 1. kolo soutěže KP starších žákyň. Po říjnové kvalifikaci, kdy jsme postoupili do nejlepší výkonnostní skupiny, jsme jeli do Poličky, kde jsme se utkali s dalšími vítězi kvalifikačních skupin Poličkou a Českou Třebovou. Do naší sestavy zasáhly na poslední chvíli omluvenky dvou zkušených hráček a také jedna neomluvená absence.

Úvodní kvalifikace KP

V neděli 18. října zahájily mistrovskou soutěž i žákyně. Krajský přebor v letošní sezóně hraje v Pardubickém kraji devět družstev. Zajímavostí jistě je, že z těchto týmů jich celkem sedm (!) hraje Český pohár (+ družstvo Pardubic, které nehraje KP). Tolik zástupců v ČP nemá žádný jiný kraj.

KP starších žákyň v polovině

V neděli 18.1.2015 jsme odehráli další kolo KP st. žaček. V týdnu jsme přišli o smečařku Markétu Šauerovou, kterou na lyžařkém výcviku srazil nepozorný lyžař a její koleno bude potřebovat alespoň tři týdny klid. Navíc naše dvě blokařky Aničky Fiedlerová a Melicharová hlásily podvrtnuté kotníky a jejich start v zápasech byl tím pádem ohrožen. Povolali jsme tak posily z mladších žákyň. 

Tak už došlo i na Torpéda

Volejbalová sezóna je v plném proudu. Přípravky, mlžky, kadetky, juniorky, ženy a už také starší žákyně (Torpéda) zahájily svoji ligovou, v našem případě krajskou soutěž.

Víkendové resumé žákyň

V sobotu se v rámci Krajského přeboru nejprve utkaly mladší žákyně, v neděli pak ve stejné soutěži pokračovaly jejich starší kamarádky. V obou věkových kategoriích KP hrají vždy dva týmy ze Svitav. V této sezóně žádný jiný oddíl z Pardubického kraje dvojí zastoupení v žákyních nemá... Ambice a cíle družstev jsou však velmi rozdílné.

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll