Úvodní kvalifikace KP

V neděli 18. října zahájily mistrovskou soutěž i žákyně. Krajský přebor v letošní sezóně hraje v Pardubickém kraji devět družstev. Zajímavostí jistě je, že z těchto týmů jich celkem sedm (!) hraje Český pohár (+ družstvo Pardubic, které nehraje KP). Tolik zástupců v ČP nemá žádný jiný kraj.

Systém soutěže je shodný jako v minulém ročníku, kdy jsou týmy rozděleny do tří výkonnostních skupin, mezi kterými pendlují vítězové jednotlivých kol (postup do lepší skupiny) a nejhůře umístění (sestup do slabší skupiny). Za každé kolo je pak všem týmům přidělen počet bodů dle pořadí. Vítězem KP se stává tým s nejvyšším počtem bodů. Kromě 1. místa se dále bojuje o stříbrný post. Obě umístění totiž zajišťují postup do kvalifikace o Mistrovství ČR.

Kvalifikace byla nasazena dle umístění z minulé sezóny. V naší kvalifikační skupině jsme hostili týmy z Moravské Třebové a Dolního Újezdu. Z loňského kádru nám v týmu zůstalo hned několik hráček (z toho tři dvojnásobné Přebornice Loukič, Evka a Kiki, které by měly táhnout méně zkušené a mladší spoluhráčky). Cíle musíme mít vzhledem ke zkušenostem i přes výškový handicap jen ty nejvyšší.

Kvalifikační turnaj pro vás okomentovala Radka Hendrichová:

Nedělní turnaj jsme zahájili se soupeřem z Moravské Třebové. Tento zápas byl na 4 hrané sety. Nad Moravskou Třebovou jsme vyhráli první set 25:19, druhý set byl jen tak tak 25:23, třetí jsme nezvládli a prohráli jsme 25:15, ale čtvrtý set jsme hodně zabrali a vyhráli 25:4!! Celkově tedy 3:1 na sety.
Poté jsme měli lehkou odpočinkovou hodinku, abychom se pořádně připravili na Dolní Újezd. Mysleli jsme si, že Dolní Újezd porazíme lehce, ale trochu jsme je podcenili.(trošku více :D). Měli jsme na mále. První set jsme sice vyhráli 25:13, ale druhý set jsme povolili a prohráli 13:25. Nezvládali jsme dohánět ztráty. Bylo to tedy 1:1 na sety. Byly tedy jisté další dva sety. Po prohře z druhého setu jsme se vzpamatovali a dohráli třetí set s výhrou 25:13. Čtvrtý set byl těsný, avšak nakonec jsme nedokázali dotáhnout výhru do konce. Konečný stav čtvrtého setu 21:25. A tedy 2:2 na sety…. Trenér byl už hodně naštvaný a řekl nám: „Postavte si družstvo do tiebreaku podle sebe.“ Do tiebreaku jsme šli s jistotou, že tento set zvládneme. A tak se také stalo. Nedělní den jsme tedy ukončili s hrdostí a výsledkem 3:2 na sety, který nás i přesto těšil, ale nevíme, zda to je stejné i u našeho trenéra. Myslím si, že nedělní turnaj mezi námi Moravskou Třebovou a Dolním Újezdem jsme nakonec dobře zvládli… ☺