Sedm statečných v Poličce

V neděli 15. listopadu se odehrálo 1. kolo soutěže KP starších žákyň. Po říjnové kvalifikaci, kdy jsme postoupili do nejlepší výkonnostní skupiny, jsme jeli do Poličky, kde jsme se utkali s dalšími vítězi kvalifikačních skupin Poličkou a Českou Třebovou. Do naší sestavy zasáhly na poslední chvíli omluvenky dvou zkušených hráček a také jedna neomluvená absence. Odjíželo se tak s velmi mladým týmem a bylo otázkou, jak se s danou situací a dobrými soupeřkami hráčky vyrovnají.

Sestava: Šimková, Kladivová, Štulpová, Hendrichová, Krejčí, Kovářová, Žáková.

TJ Spartak Polička - TJ Svitavy 2:3 (-21,23,21,-22,-10)

Tímto utkáním jsme se doslova protrápili. K vidění bylo sice pár volejbalových okamžiků, ale bylo jich opravdu poskromnu. Málo jsme bojovali, nemluvili jsme a dokonce došlo i na diskusi s trenéry. Tak jak jsem za sobotní výkon v Boskovicích Ráďu chválil, tak první zápas v Poličce odehrála celý jen díky tomu, že nebyl nikdo, kdo by ji mohl vystřídat. Naštěstí nás podržely dvě jediné starší hráčky (druhoroční starší žákyně), které to vzaly na sebe. Pro "historii" je však důležitý pouze výsledek.

TJ Svitavy - TJ Sokol Česká Třebová 3:1 (-19,14,23,19)

Po krátké pauze jsme nastoupili k dalšímu utkání. Na kurt nastoupil úplně jiný tým. Sice jsme ztratili první sadu, ale hrál se volejbal. V dalších setech jsme nad šikovnými soupeřkami zvítězili díky bojovnému výkonu a menšímu množství chyb.

Trenéři tak nakonec odjížděli spokojeni s vítězstvím v 1. kole KP, které je v dané sestavě cenné a určitě i příjemným překvapením.

Průběžné pořadí KP po prvním kole:

Celkové pořadí                                  Body

1.     Svitavy                                    13

2.     Česká Třebová                       10

3.     Polička                                     9

4.     Lanškroun A                             7

5.     Moravská Třebová                   6

6.     Choceň                                     5

7.     Dolní Újezd                               3

8.     Lanškroun B                             2

9.     Litomyšl                                    1

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll