KP starších žákyň v polovině

V neděli 18.1.2015 jsme odehráli další kolo KP st. žaček. V týdnu jsme přišli o smečařku Markétu Šauerovou, kterou na lyžařkém výcviku srazil nepozorný lyžař a její koleno bude potřebovat alespoň tři týdny klid. Navíc naše dvě blokařky Aničky Fiedlerová a Melicharová hlásily podvrtnuté kotníky a jejich start v zápasech byl tím pádem ohrožen. Povolali jsme tak posily z mladších žákyň.

V prvním utkání jsme přehráli družstvo z Lanškrouna. Byl to celkem pěkný žákovský volejbal. V prvním setu dobře začínáme a soupeř je trochu zaskočený. V druhém setu bohužel děláme mnoho chyb na přjmu a neútočíme. Třetí a čvrtý set již v naší režii a pěkné vítěství 3:1. Trenér si hodně oddechl.

Pouze jako diváci jsme zhlédli druhý zápas dne, kdy družstvo z České Třebové porazilo team z Lanškrouna 3:1. To nám zajistilo udržení v elitní skupině i pro následující kolo KP.

V posledním utkání jsme podlehli družstvu z České Třebové 0:3. V prvním setu ještě se základní sestavou máme 4 setboly, ale v infarktové koncovce prohráváme 29:31.
Do dalších setů již střídáme nahrávačku a na hřišti se představí i naše naděje Filipa Štulpová a Eliška Žáková. A vedly si moc dobře. Na vítězství v setu však již nedosáhneme.

V tomto kole KP bych chtěl vyzvednout výkony Míši Bolcárové v útoku, Aničky Vrabcové při útoku ze zadní zóny a Verči Kovářové při blokování (bohužel ve třetím setu opět zranění).

Všem hráčkám děkuji za přístup k utkání a těším se na další kolo KP v naší hale již v tuto neděli 25.1.2015 v 9 hod. Soupeřkami nám budou děvčata z Dolního Újezda a České Třebové.