Tak už došlo i na Torpéda

Volejbalová sezóna je v plném proudu. Přípravky, mlžky, kadetky, juniorky, ženy a už také starší žákyně (Torpéda) zahájily svoji ligovou, v našem případě krajskou soutěž.

Letošní model soutěže doznal podstatnou změnu. Nehraje se již opakovaně každý s každým, ale turnajově (ale stále na tři vítězné sety). Družstva jsou rozdělená do dvou tříčlenných a jedné čtyřčlenné skupiny. Po odehrání vzájemných zápasů ve skupinách, pak první družstvo postupuje do vyšší skupiny a družstvo, které se umístilo na třetím místě sestupuje o skupinu níže.

A teď už ke kvalifikaci, kterou jsme odehráli v Chocni v neděli 12.10.2014. Pořadatel soutěže nám do kvalifikace nasadil domácí tým a Sokol Česká Třebová.

První utkání jsme hráli proti děvčatům z České Třebové. Je to soupeř, kterého dobře známe, s dobře organizovanou obranou a kvalitním útokem. V prvním setu jsme se ještě rozkoukávali, ale další tři sety jsme již zvládli. Byl to velmi pěkný zápas. Obě družstva bojovala a předváděla kvalitní volejbal.

TJ Svitavy - Sokol Česká Třebová - 3:1 (-21,13,14,20)

Druhý zápas měl být proti papírově slabšímu soupeři jenom pěkným ukončením náročného volejbalového víkendu. Bohužel jsme z něho udělali drama. Nastoupili jsme se třemi hráčkami, které se během prvního zápasu do hry moc nedostaly. První dva sety byly ještě bez problémů, ale množství zkažených servisů a chyb ve hře dalo tušit, že něco příjde.
A taky, že jo. Ve třetím setu hrajeme mizerně, jako bysme už byli v autě na cestě domů. Děláme si ze všeho legraci, nebojujeme a v podstatě v jednu chvíli ani nepřehrajeme míč k soupeři. Následuje prohra setu 21:25. Mírně měníme sestavu (stále hrají holky z lavičky), ale ani ve čtvrtém setu se obraz hry nemění. Pořád jenom slyším: to není možný, my s nima prohrajeme - to bude ostuda.... ale hra pořád špatná. Ve čtvrtém setu za stavu 15:15 došlo výměně nahravaček a následně smečařek. Zápas jsme vyhráli, ale bylo to o chlup. Mladým děvčatům z Chocně přeji, aby jim vydržela jejich bojovnost, nasazení a chuť do hry.

TJ Svitavy - 3:1 (18,12,-21,21)

Sestava: Anička (fídlo) Fiedlerová (C) , Anička (vrabčák) Vrabcová, Anička (loukič) Loukotová, Anička (melina) Melicherová,
Eva (efka) Šimková, Míša (steffi) Bolcárová, Markéta (makina) Šauerová, Eva (evík) Junková, Kristýna (kiki) Kratochvílová,

Děkujeme maminkám Aleně a Evě za bezpečnou přepravu hráček a fandění našim holkám v kotli choceňských fans.

Jako vždy pár veselých historek z natáčení.
Jako trenér - řidič, jsem si v autě musel vyslechnout několik zaručených informací od Meliny, která se vrátila ze školního výletu na Slovensko.
Zjistil jsem, že chlapcům se tam říká stejně, jako za mých mladých časů (k....i), že diskotéka byla super, že příště přijedou Slováci do Svitav,
že budou spát u Melicherů (teda ne všichni - jenom jeden kluk)..... No monolog skončil po 20minutách někde v zatáčkách za Litomyšlí.

Příští kolo budeme hrát 19.10. v Poličce v první výkonnostní skupině společně s domácími a družstvem TJ Lanškroun A.