33:31 v Lanškrouně

Ve všech třech setech prvního zápasu jsme si vybudovali slušný náskok (ve druhém až 12 bodů), který jsme následně promarnili a museli se trápit v dramatické koncovce. Volejbal nám nešel a hlavně nedařilo se bombardérovi Ondrovi Ehrenbergerovi, takže jsme hráli v podstatě bez univerzála. Ze soupeřových hráčů nás nevíce trápil vysoký Lanškrounský nahrávač č. 7 Filip Janisch, který zaměstnával naše obránce na síti trvalou hrozbou útoku rovnou z příjmu a navíc kvalitně blokoval. Nakonec jsme sice 3:0 vyhráli, ale na žádnou radovačku to kvůli špatné kvalitě naší hry nebylo.

Mezi druhým utkáním se hrálo utkání KPI žen, které bylo to tradičně na pět setů.

Dlouhá pauza nám neprospěla. Navíc Lanškroun začal hrát opravdu dobře a to se projevilo na prohře v prvním setu. Druhý set se od začátku vyvíjel v náš neprospěch. Za stavu 8:5 pro domácí se nám zranil Zdeněk Žižka, kterého nahradil na středu Jakub Pavlík a hned po další rozehře za stavu 9:5 jsme vystřídali nahrávače abychom změnili rytmus hry. Před koncovkou jsme soupeře dotáhli a předstihli (vývoj skóre z pohledu domácích: 23:18, 23:21 - 1. TO LA, 24:25 - 2. TO LA) a začala vyhecovaná koncovka, kde obě družstva měla několik setbolů. Vyhráli jsme my 33:31.

Od této koncovky se radikálně změnil výkon našeho univerzála. Z naprosté tragédie se Ondra rozehrál do super výkonu a do konce utkání zkazil v útoku jediný míč.

Ve třetím setu podrtil soupeře dlouhou sérií kvalitního plachtícího podání Petr Doležal a set jsme hladce vyhráli 25:15. Byli jsme rozhodnuti ukončit utkání v dalším setu, ale soupeř byl proti. Za stavu 13:7 pro Lanškroun šel zpět na nahrávku zkušený Marek Meluzín, ale ztrátu šesti bodů se nám dohnat nepodařilo.

V tie-breaku jsme od začátku vedli (z pohledu LA: 1:4, 7:10, 8:12, 9:14) a vítězství si pohlídali soustředěným výkonem za neustálého povzbuzování lavičky i tribuny.

VO TJ Lanškroun - TJ Svitavy 0:3 (-24, -22, -19), 2:3 (21, -31, -15, 20, -9) - na VISu je to blbě nahlášené, tohle opisuji přímo ze zápisu!!!

Sestavy: Meluzín, Doležal, Jassa, Ehrenberger, Černý, Žižka, L Ovad - Bureš, Liška, Pavlík

Příští víkend má celá soutěž pauzu. Další neděli 7. března přivítáme od 10:00 Hnátnici

Jak to viděl soupeř

ANO!

To správné využití tělocvičny, která je zadarmo. Copak takové fik, fik na tři sety a za hodinu domů. To se musí utratit nějaká kačka v bufetu, domů přijet za tmy a ještě si nechat v hospodě hulákat do ucha celý večer Elvise, plného dojmů z Českého poháru. Jak by řekl nadporučík Mazurek: „Tak je to správné, kazeň musí být! Kázeň musí být! Tak je to správné.“