Absence hráčů - trápení pokračuje

Pokud se nám minulou sezónu nedařilo, letos musíme hovořit o vyslovené katastrofě!! Absence hráčů se zvyšuje a tím pádem se snižuje možnost úspěchu. Navzdory tomu se nám stále hrát chce a bojujeme!! Do zápasu nastupujeme s hrdostí svitavských býků a pereme se doslova s každým balónem.

V sobotu jsme vyjeli za nováčkem naší soutěže do jeho domácího prostředí do Chocně. Ráno nás ani tak nerozladila změna v čase, ale to zatrolené počasí. Mlha a ledovka na silnici byla příjemná, asi jako dostat klistýr v Tijuaně. Zima byla jako na ruské frontě a sněhu taky nebylo po málu. V Chocni na nás čekala příjemně vytopená tělocvična a po krátkém rozcvičení jsme rozjeli naše volejbalové umění (pakliže se o umění dá hovořit).

Hned v prvním zápase jsme se přesvědčili o tom, jak je stále těžké sehrát nahrávače s našimi „bombery“. Neprosazovali jsme se na útoku a dokonce jsme vyvalili i pár servisů, které nám vždy v koncovkách chyběly. V úvodu 1.setu jsme se dostali do hluboké bodové propasti a bylo těžké náskok stáhnout. Ve 2.setu jsme naopak uhráli dobrou střední fázi, ale soupeř nás porazil v koncovce. A 3.set jsme se až do koncovky tahali.

Sestava 1.zápasu: N-Daňas, U-Onďas, B-Klobonátor, Pája, S-Bubu, Terka, L-Jarda

Ve druhém zápase se v coachovi projevili tvůrčí schopnosti a rozhodl se pozměnit posty hráčů a překvapit tím soupeře. Pája si netradičně vyzkoušel hru na smeči a o jeho místo se postaral Palloušek. Změna překvapivě zafungovala. Podařilo se nám zlepšit náhru a smečaři se nám více prosazovali na útoku. V 1.setu jsme si nechali nabouchat hned sedmi bodovou ztrátu a jak říká Elvis: „BYLO VYMALOVÁNO!“. Ve 2.setu předvedla Choceň několik neuvěřitelných (někdy až komických) zázroků a  v koncovce skoro vše jim vycházelo. Měli zkrátka takové štěstí, že by se mi hodilo do karet! Opět jsme udělali malou změnu v sestavě a tak šel do 3.setu, místo Buba, Terka (Martin Novák). Tam se zaženhul náš plamínek naděje, když se nám podařilo dovést set do vítězného konce. Bohužel, poslední set dopadl katastrofálně. Za stavu 17:5 vydává coach pokyn k posledním manévrům, ale…. marně.

VK Choceň  – TJ Svitavy: 3:0 (20,18,20); 3:1 (17,22,-22,10)

Musím pochválit výbornou hru v poli v obou zápasech a Páju s Onďasem, že to ve druhém zápase vzali na sebe.

A na závěr bych rád pozval Vás!! Fanoušky našeho webu a věrné fanoušky našeho volejbalu. Přijďte podpořit naše borce při zápase s Kerharticemi!! (3.11. v 9:00 v Hale na Střelnici) Budeme Vás potřebovat.