Áčko splnilo povinnost, Béčko střídavě oblačno

Se zpožděním se vracíme k neděli 2.12. 2012, kdy pokračovala 6. kolem krajská soutěž starších žákyň. Jěštěrky "A" i "B" jely první část odehrát do Žichlínku, druhou část sehrály 4.12. doma místo tréninku proti České Třebové. Sestavu našich týmů doplňují již pravidelně mladší žákyně. Samy ještě hrají jiným systémem, takže se postupně učí, kam přebíhat a kde "nepřekážet". Snaží se, makají, zaslouží si od nás pochvalu.

V Žichlínku se žádné překvapení nekonalo a obě naše družstva vyhrála.
Béčko hrálo spolehlivě, s radostí, zkušenější hráčky pomáhaly těm mladším a po necelé hodince zvítězilo 3:0 (15,11,19). Chválím celé družstvo za předvedený výkon.
Sestava: Veselá, Vorbová, Špačková, Ďuriančíková, Fiedlerová, Reisová, Šimková.

Áčko si bylo vědomo své výškové i dovednostní převahy a podle toho to taky na hřišti vypadalo. Nikdo si nevolal, neradoval se, nepovzbuzoval, zkrátka nic. Bylo jen otázkou času, kdy to bouchne. Ve druhém setu, kdy jsme prohrávali 12:17 jsem to už nevydržel a důrazně upozornil hráčky, že by taky mohly prohrát. A jako správná kapitánka to vzala na sebe Lucka Dědková, kdy bodovou šňůrou na servisu otočila vývoj setu. Třetí set byl (i po změně na postu nahrávačky) již plně v naší režii. Vyhráli jsme 3:0 (10,18,10).
Sestava: Dědková, Hendrichová, Vondrová, Mašlánová, Šrůtková, Bolcárová, Loukotová.

V úterý 4.12. jsme v naší hale odehráli utkání proti družstvu z České Třebové.

Mladinké a ambiciozní hráčky pod vedením zkušeného trenéra Rosti Hanzelky předvedly našemu béčku, jak se bojuje. Jestliže jsem béčko za zápas v Žichlínku chválil, v úterý to byla hotová katastrofa. Některé starší hráčky se chovaly, jako by byly volejbalové bohyně - s nikým (kromě sobě rovným) se nebavily, nepovzbuzovaly a že by některé mladší spoluhráčce pomohly, tak to ani náhodou. Zkrátka béčko propadlo na plné čáře.
Svitavy "B" - TJ Sokol Česká Třebová - 0:3 ( -12,-13,-23).
Sestava: Veselá, Vorbová, Šimková, Fiedlerová, Štulpová, Kratochvílová, Špačková.

Áčko nic nepodcenilo, podalo spolehlivý výkon a vyhrálo. Ovšem, že by to byla nějaká volejbalová hitparáda (zvláště ve třetím setu), to zase ne.
Svitavy "A" - TJ Sokol Česká Třebová - 3:0 (12,8,18).
Sestava: Kociánová, Vondrová, Mašlánová, Hendrichová, Šrůtková, Motálková, Loukotová, Bolcárová.

Jirka

Fotky ze Žichlínku pořízené mobilem...

 

 

© 2007-13 Luboš Branda & volejbalový oddíl TJ Svitavy

powered by Drupal - template FlorAll