Akce: Kulový blesk!

Včerejší den na volejbalových kurtech předznamenal změny s přestavbou antukové plochy na čtyři dvorce. Vyklízela se nářaďová buňka neboť se v ní bude pokládat fungl nová podlaha.

Za úkol, vše z ní vyklidit ven, dostala rota našich nadějí z mužských složek. Místo rozcvičky se tato činnost celkem hodila. Na povel a dohled všeho dění měli Melis – generál, jež se nebojí s vojíny zapojit do práce, Marcela – důrazná paní, co by vše vyhodila a Elvis – pouhý statistik škod a ochránce historických a muzejních pokladů.

Dále se do akce Kulový blesk zapojili tito hráči: Číža – takový náš Radovánek, i když si přiskřípne prsty do futer, tak se tomu směje, Pallouš – rafan první kategorie /navrhoval, abychom tu buňku vzali celou do teplejch a vysypali její obsah na trávník/, Lukin – v novém sestřihu, aby se nás připravená práce nelekla, Kvápa – práce se stejně lekla, protože jeho páčo  již teď připomíná Roberta Planta z Led Zeppelin v době slávy a o stříhání nechce slyšet, Klikoun – škoda, že jsme nevyklízeli nějaký věžák či mrakodrap, Mirďas – chlapec s technickým nadáním/sekyra a kladivo je jeho láska/,  Johy – slušným vystupováním se snažil jít na práci podobrém, Jedla – ten chyběl ve filmu Parta Hic. Zbytek lidí se zřejmě po informaci, že se bude pracovat, raději nedostavil. Ono mezi náma, ještě se starat o nějaké další „rozrazhlavy“ by bylo jenom na škodu.

Za zmínku stojí připletuvší se chlapec v modrém tričku, jemuž se z kapes sypaly klobásy. Stále tam oplendoval, něco odnes a zase přines. No nakonec se jej nepodařilo odehnat a strávil celý trénink bez rozcvičky na kurtě. Zkusím na schody ke kurtům nasypat pepř, aby se tam už nevracel …

Vyklízení mělo veselé i smutné stránky. Našlo se tolik věcí, že si Melda od pondělí otevírá Baumax s použitím zbožím. Hromada sekyrek, o kterých nevím, zda jsou zakopané či vykopané! Kupa různých porichtuňků a udělátek na trénování, jež se použila jednou - možná! A taky umělecké skvosty. Dobové fotografie, ceny pro nejlepší hráče Městské ligy, ale před patnácti lety a třebas i míšeňský porcelán! Jenže ten „důrazná paní“ plačícímu Elvisovi vyrvala z ruky i s fixou, když tam dokresloval zkřížené meče a vyhodila je na svoz odpadu.

Odplata nečekala dlouho. Elvis navedl Melise, když nesl těžkou trubku na zahození, aby ji mrsknul mezi právě se vytahující asparagtusy. Vznikla hádka, ke rvačce však nedošlo, ale nikdo nehlídal skládku a tak míšenský servis je v oddělení muzeum svitavského volejbalu u Elvise ...

© 2007-21 Volejbalový oddíl TJ Svitavy & Luboš Branda

powered by Drupal - template FlorAll