Český pohár: 1. kolo za námi

Po úspěšné zářijové kvalifikaci jsme ve dnech 30. - 31. října sehráli první kolo Českého poháru ve sportovní hale v Novém Jičíně. Na sever Moravy jsme odjížděli zapůjčenou dodávkou, které se v náš prospěch vzdal Elvis (moc děkujeme).

Stejným směrem vyráželo i ženské áčko, které svým odjezdem způsobilo rozruch v Květné. Baby jely totiž o čtvrt hodiny dříve. Byly zachyceny kamerovým systémem, který tou dobou střežil starostlivý tatínek jedné z hráček. Vystrašil dcerku, že jsme odjeli bez ní (ale to bychom Sáře neudělali :-)).

Do Jičína jsme dorazili jako první. Měli jsme tak možnost si v klidu prohlédnout prosluněnou halu, kde nás vzápětí čekaly hned tři utkání bez přestávky. Hned v úvodním střetnutí jsme se postavili domácím hráčkám, které nás přehrály zejména útočnou hrou. Na tu jsme nenašli odpověď: SY - Nový Jičín 0:2 (-15,-15). Druhý zápas bych vám nepřál vidět. Pozdější vítěz skupiny B a jasný postupující nás doslova rozstřílel svým servisem. Zmohli jsme se na 10 bodů v celém zápase (a to nám ještě přispěly protihráčky svými nevynucenými chybami).

To nejhorší (nejlepší - oba postupující) jsme měli za sebou, bez oddechu nás čekaly známé soupeřky z kvalifikace, v níž jsme Tým VSC Zlín porazili. Toto vítězství jsme chtěli zopakovat. Podařilo se, výsledek 2:0 (13, 17) povzbudil naše družstvo do dalších bojů. Po tříhodinové pauze jsme nastoupili proti dalším "kámoškám" z kvaldy a to UP Olomouc. Odveta se nám vydařila, po ztrátě prvního setu jsme obměnili sestavu, druhý set byl náš. V tie-breaku jsme jasně dominovali. SY - UP Olomouc 2:1 (-21,20,5).

Poslední sobotní zápas byl opět třísetové drama s podobným průběhem jako předchozí utkání. V koncovce druhého setu, kdy se zdálo, že jdou karty na ruku protihráčkám, do hry vstoupil rozhodčí. Pravděpodobně si mé lomení rukama nad některým zákrokem vyložil jako gesto ukazující zájem o time-out. Musím se přiznat, že jsem si myslel, že už mám oba vyčerpány, ale poté, co nám byl time-out přiznán, jsem se nebránil... Následně holky daly dva body a bylo vymalováno! Tie-break byl opět jasně v naší režii. SY - Mittal Ostrava "A" 2:1 (-20,23,7).

Po dlouhé noci (s hodinou navíc) jsme se přesunuli do opravené "Sokolovny". S nejslabším celkem skupiny Mittal Ostrava "B" jsme hladce zvítězili 2:0 (12,9). Před posledním zápasem jsme si s trenérkou Sokola Frýdek Místek říkali, že to je dle dosavadních výsledků boj o třetí flek, v což jsme před odjezdem ani nesnili... V zápase jsme však nebyli rovnocenným partnerem. Výsledek 0:2 (-17,-15) tomu odpovídá. Smířeni s krásným 4. místem jsme si sbalili věci, naskákali do dodávky a vyrazili vstříc domovu.

Jaké bylo mé překvapení, když tento čtvrtek (11.11.) byly na svazových stránkách zveřejněny výsledky. Krásné čtvrté místo se rozplynulo, jsme až na pětce! Výsledky, které mi přišly dnes poštou, vše potvrzují. Z druhého místa postupující Nový Jičín v neděli ve sportovní hale nečekaně prohrál s Ostravou "A", která nás na skóre setů přeskočila. Do 2. kola, po kterém se čtyři nejhorší celky se soutěží rozloučí, tak máme 4 body za 13. místo. Pokud chceme pokračovat, musíme za sebou první prosincový víkend nechat stejné celky jako v tomto kole a ještě někoho přeskočit. No, bude to boj! Držte nám pěsti.