Český pohár v Hradci Králové

Tento víkend se hraje 2. kolo Českého poháru starších žákyň a také vyšší věkové kategorie kadetek/juniorek. V obou soutěžích mají zastoupení naše děvčata. Řídící soutěží rozhodli o pořadatelství tak, že obě družstva TJ Svitavy hrají své skupiny v Hradci Králové a to i ve stejné hale Slávie.

Žákyně (Ještěrky) nakonec odjely ve složení:

Lucka Dědková, Peťa Ďuriančíková, Verča Hendrichová, Katka Kociánová, Barča Mašlánová, Terka Motálková, Pája Polášková, Markét Šrůtková, Magda Vorbová. Ráno se pro nemoc omluvila Verča Vondrová, jejíž neúčast je citelné oslabení týmu. Na druhou stranu mohou vypomoci Niky Haraštová a Sára Benková, které budou pravděpodobně pendlovat mezi oběma svitavskými týmy.

Kadetky/juniorky (Gazelky) v 1. kole zahrály výborně a zajistily si postup do 1. osmičky ČP. Dnes však vyjíždějí bez hlavní nahrávačky Vendy Tmejové, blokařského esa Míši Urbánkové a smečařské jistoty Verči Hanušové. Chybí také Terezka Baráková. Posilou jim může být Katka Rejmanová z Dolního Újezda, která je komplexní hráčkou (pro tým to bude výrazné posílení na příjmu, ale i v útoku).

Oba týmy hrají od 9,00 první utkání.

Žákyním nepřijelo družstvo Uherské Hradiště. Nejslabší tým minulého kola nám byl nalosován jako poslední dnešní soupeř, takže děvčata budou mít více času na odpočinek, večeři, nákupy. Bohužel tak ztrácíme soupeře, se kterým mohly hrát i hráčky, které jely na ČP poprvé získávat zkušenosti.

TJ Svitavy - SŠK Demlova Jihlava: Jihlava v minulém kole sestoupila z 1. osmičky, je jasným favoritem zápasu.

10:10 prohra s Jihlavou 0:2 (19:25, 21:25) po bojovném výkonu, první set vedeme 7:2, soupeř má dvě výrazné útočnice a dvě hráčky s výbornou plachtou, se kterou si moc nevíme rady. Nastupujeme na smeči s Niky a Terkou, blokuje Verča s Kačkou, nahrává Barča, na účku vše jistí Lucka. Do druhého setu obměňujeme sestavu i výchozí postavení. Na blok jde s Verčou Terka, Kačka jde nahrávat, na smeči s Hary Markéta. Set začínáme 2:7, dorovnáváme 11:11, následně vyrovnaný průběh až do stavu 21:21, kdy soupeř odskakuje, kazíme servis, opět nechytatelný servis Jihlavy, soupeř má štěstí, když mu pomáhá při útoku páska. Trenéři Roman a Jirka holky chválí, prý hrály dobře. Tak snad jim to vydrží i na další zápas s Frýdkem Místkem, který je rozlosován na 11,00.

10:25 První překvapivý výsledek. Moravská Třebová poráží Hradec Králové 2:0.

13:05 Vydřené vítězství nad Frýdkem Místkem 2:1 (26-28, 25-15, 15-12), v napjaté koncovce prvního setu zaúřadoval rozhodčí, holky to zdravě nakoplo a další dva sety vyhrály. Sestava Niky, Markét na smeči, Verča s Terkou na bloku, Kačka na nahrávce, Lucka na účku. Zapojila se i Barča, když chodila pomoci na servis a do pole.

Z dalších výsledků Jihlava - Hradec 2:1, M.Třebová - Olomouc 2:1!!! Máme dva zápasy pauzu a pak nás čeká (odhadem kolem třetí) Znojmo a hned na to bitva s M.Třebovou.

13:40 Olomouc poráží Znojmo 2:0, Moravská vede nad Frýdkem 1:0.

Gazelky hrály s Plzní (vítězem prvního kola ČP) vyrovnanou partii, bohužel podlehly 2:0, s Červeným Kostelcem nemáme šanci a prohráváme 2:0.

14:05 po kontumaci všech zápasů Uherského Hradiště předělali organizátoři rozlosování, vyplývá z toho změna i pro naše Ještěrky, které tedy nebudou hrát se Znojmem, ale s domácím Hradcem, který nečekaně prohrál s Moravskou Třebovou.

15:35 Hradec Králové - Svitavy 1:2 (24-26, 25-22, 2-15)

Do sestavy naskočila vypomoci Sára, která s Terkou držela blok. Společně s Hary výborně útočily. Celé družstvo hrálo parádně. V tiebreaku to byla přehlídka servisů Niky a hlavně Kačky - soupeřky prý nevěděly, jestli si nemají odběhnout pro helmy.

Bez pauzy jdeme na Znojmo!

16:40 Je to tam. 2:0 porážíme soupeřky ze Znojma, ačkoliv v prvním setu stále stahujeme 4-5 bodový náskok, v koncovce máme pevnější nervy 26-24! Soupeřky to zlomilo, získáváme rychle náskok vedeme 17-6 a vedení nepouštíme. Opět kanonáda v podání Kačky. Holky mají slíbený pohár, jdou se mýt a vyráží na véču. Ještě dodáme průběžné výsledky. Rozehráno máme výborně, zítra se bude rozhodovat, čekají nás přímí konkurenti v postupu do finálové části ČP - Moravská Třebová a Olomouc.

8:45 Aktuální tabulka:

Pokud chceme pokračovat ve finálové části ČP, musíme být buď jedno místo před Olomoucí, nebo nejhůře jedno místo za Moravskou Třebovou. Hradec Králové hraje špatně, těžko říct, jak si dnes poradí se Znojmem. Může se také stát, že ačkoliv sestoupil z 1. osmičky a má tak bodový náskok oproti ostatním, svým umístěním na 6. nebo dokonce i 7. místě může svou účast v dalším pokračování ČP ohrozit.

Každopádně Ještěrky musí hrát o každý setík, právě je rozehráno utkání s Olomoucí a následně nás čeká Moravská Třebová - souboje tří konkurentů o dvě postupová místa do finálové části ČP. (jestli Hradec nevyhraje ani se Znojmem, pravděpodobně své místo přepustí někomu z těchto tří družstev)

9:45 Prohráváme s Olomoucí 1:2, vítězíme v prvním setu, ve druhém si soupeř dělá tříbodový náskok, který drží až do konce setu. Tiebreak je z naší strany odevzdaný, dáváme 5 bodů.

11:05 Moravská Třebová poráží Jihlavu, čeká ji zápas s námi. Nám jde o vše. Vítězství 2:0 jistí stejný počet bodů a poměr setů s Olomoucí, o pořadí by pak rozhodoval poměr míčů. Zápas Znojmo Hradec probíhá právě teď, stav 1:1 na sety. Znojmo urvalo set Frýdku Místku, Hradec má dva sety (Svitavy, Jihlava), pokud Znojmo zvítězí 2:1, bude o pořadí těchto týmů také rozhodovat poměr míčů.

12:25 bohužel bez zisku setu prohráváme s Moravskou Třebovou. Znojmo porazilo HK 2:1, ale možná nám nebude stačit ani to, pokud nás předběhne Frýdek Místek, který vyhrál set s Jihlavou, zápas ještě neskončil...

12:50 dohráno, Frýdek těsně prohrává s Jihlavou ve 3. setu, celkem získává 8 bodů, stejně jako my, Znojmo stejně bodů jako HK.

Pořadí na prvních místech jasné: 1. Mor.Třebová, 2. Jihlava, 3. Olomouc

Dle prvních informací od pořadatelů, jsme na poměr míčů lepší než Frýdek!

takže 4. Svitavy, 5. Frýdek,

a nám pomáhá Znojmo, které v poměru převyšuje Hradec,

6. Znojmo, 7. Hradec Králové.

V celkovém součtu bodů za umístění v 1. a ve 2. kole by mělo být následující pořadí relevantních týmů:

12 Moravská Třebová

11 Olomouc, Svitavy, Hradec Králové

Při shodě bodů rozhoduje pořadí družstev ve 2. kole.

Hradci se povedlo nemožné, ačkoliv sestoupil z první osmy, svým předposledním místem si zmařil postup do finálové části soutěže. Na jeho úkor postoupíme na 99 % MY!

Na oficiální výsledky si ještě počkáme, ale už teď děkujeme všem, co nám drželi pěsti a fandili na dálku.

Informace z bojů kadetek/juniorek jsou takové, že bojovaly a že pár setíků urvaly, nicméně se nepodařilo udržet 1. osmičku i pro příští kolo. Tak snad si ve 3. kole opět vybojují postup a v tom posledním v plné sestavě ukáží, že do 1. osmy patří.