Chutné zakončení U Zběhlíka

V sobotu jsme se na cestu vydaly už o půl osmé, ačkoliv jsme jely jen do nedaleké Litomyšle. Nechtěly jsme nechat kvůli možné námraze nic náhodě, a navíc jsme začínaly v 9 hod. Zápasy byly proložené utkáním mužů Svitav s domácí Litomyšlí, a tak před námi bylo derby, jak má být. Body se nakonec rozdělily přesně půl na půl.

VK Litomyšl – TJ Svitavy: 0:3 (-20,-14,-18) a 0:3 (-17,-21,-11)

Cestu jsme vzaly zodpovědně. Litomyšl je sice na posledním místě, bez jediné výhry, ale žádný zápas se neodehraje sám. V pátek byla sestava jasná – 11 kousků plus nehrající trenérka. Do rána nám ještě herně odpadla Renča kvůli zablokovaným zádům, ale podpořit nás jela i přesto. Lucii přijela na víkend mamka ze Slovenska a dostala volno, nahrávku tak musela obstarat Sabka, jištěná Pájou (která není ještě po zranění 100% ready). Vytáhly jsme i dvě mladé hráčky – Mišku s Anežkou.
Při rozcvičování nás trochu zarazila výška soupeřek, které na tom průměrově nebyly vůbec špatně. I tak jsme do prvního zápasu nasadily do základní sestavy Mišku na blok, aby mohla okusit ženský volejbal. První set jsme začaly vlažně, bylo to spíš takové „oťukávání“. Bodový rozdíl jsme si vypracovaly až v druhé půlce setu, udržely jsme si ho ovšem do konce a po zisku první sady jsme mohly v klidu pokračovat. O tom svědčí i vcelku jasné a lehké vítězství v dalších dvou setech, ve kterých jsme soupeřkám povolily pouze 14, resp. 18 bodů. Litomyšl jsme nenechaly bodovat na bloku, vcelku dobře jsme přijímaly a mohly útok rozložit na všechny posty. Kůlovým hráčkám chyběla ze začátku trochu jistota při úderu, časem si ale na náhru zvykly a míče s přehledem pokládaly. Servisem jsme dokázaly také zatlačit... zkrátka jasná převaha i v hodně neobvyklé a tudíž nesehrané sestavě.
Sestava: náhra – Sabka; blok – Wendy, Miška; smeč – Anička, Hanka; účko – Jája

Po nás nastoupili naši chlapi, kteří po pomalém rozjedu dokázali v soutěži první Litomyšl dotáhnout a ve vyrovnané koncovce zvítězili. To byl ovšem jediný uhraný set, a tak jsme za dvě hoďky byly na place opět my. Zamíchaly jsme se sestavou. Na hřiště šla Anežka, na jejímž herním projevu, ačkoliv byla ze začátku hodně nervózní, nebyla tréma znát. Jako obvykle jsme nezačaly soustředěně a body tak přibývaly na obou stranách. Ve střední části šla Litomyšl dokonce do vedení 16:14. Po time-outu jsme se ale konečně probraly, otočily na 18:16 a od té doby povolily Litomyšli jediný bod. Z průběhu prvního setu jsme se nepoučily, přestaly jsme skládat tak často míče na zem, přidaly pár nepřesností a byla tu „vyrovnaná“ koncovka. V ní při svém servisu přešlápla Eva z Litomyšle (která s námi trénuje a projevila se jako loajální sparing partnerka :) ) a hodně nám ulehčila výhru 25:21. Do třetího setu nastoupila ještě Miška. Varianta dvou mladičkých hráček evidentně zafungovala – soupeřky daly pouhých 11 bodů a my tak měly za den 4 body v kapse!
Sestava: náhra – Sabka; blok – Bláža, Wendy, Miška; smeč – Anežka, Marťa; účko – Anička

Zápasy výsledkově dopadly tak, jak se předpokládalo při hře prvního s posledním. My jsme měly převahu ve všech herních činnostech, ale náš výkon byl takový nemastný neslaný a hlavně hodně tichý a málo bojovný. Obě mlaďošky zvládly svoji roli na výbornou – jak v útočné, tak obranné části hry. Jinak to byl pěkný týmový výkon, ale... příště musíme hrát mnohem odhodlaněji. Patrně jsme každá už měla v hlavě zásadní otázku dne – „co si dám dobrého“?! Na zpáteční cestě jsme se totiž zastavili u pořadem „Jste to, co jíte!“ proslaveného U Zěhlíka, kde jsme si všechny přímo královsky pochutnaly!
Příští týden nás čeká Tesla Pardubice, tak se na nás přijďte podívat. A můžete u toho také podpořit naše hochy, kteří na vedlejším kurtu ukončí sezónu s Hlinskem.

Eva

Ale teda nevím, co s tou Evou uděláme, protože ten servis byl jediný bod v náš prospěch...

Chlapi a baby

To je fakt výhoda, když hrajete společně s chlapama na jednom místě. Dohodnete si auta dohromady, článek stačí napsat jenom jeden ...

Warning: Table './volejbal/accesslog' is marked as crashed and should be repaired query: INSERT INTO accesslog (title, path, url, hostname, uid, sid, timer, timestamp) values('', 'node/2155', '', '172.20.0.29', 0, 'sa24ds2v0182hlikkp0jmsd9hul5opc9', 0, 1711721730) in /srv/www/htdocs/volejbal/drupal/includes/database.mysql.inc on line 174